استفاده از کاندوم و عقاید اشتباه درباره ی آن

اگر شما هم جزو زوج های جوانی هستید که قصد بچه دار شدن ندارید.و نیازمند یک ارتباط جنسی قوی و لذت بخش با همسرتان هستید ، بهترین راه استفاده از کاندوم است . شما بدون استفاده از قرص های پیش گیری از بارداری یا عمل های مربوط .در این زمینه که برای هر جنس متفاوت است ، می توانید به راحتی با صرف.هزینه اندکی رابطه ی جنسی لذت بخشی را با یکدیگر تجربه کنید .استفاده از کاندوم و عقاید اشتباه درباره ی آن

اگر کاندوم ها به صورت درست و اصولی استفاده شوند.تا 98 درصد از بارداری های ناخواسته جلوگیری می کنند .

مزایای استفاده از کاندوم :

  1. جلوگیری از ابتلا به بیماری های مقاربتی مانند : ایدز و زگیل تناسلی
  2. نداشتن هیچ گونه عوارض جانبی
  3. تولید در رنگ ها و طرح های متفاوت و جذاب
  4. استفاده آسان و قیمت کم
  5. تاخیر انزال برای مردانی که دچار زود انزالی هستند
  6. امکان استفاده به همراه سایر روش های جلوگیری از بارداری

 

در ادامه برخی از عقاید اشتباه درباره ی استفاده از کاندوم.که به علت نداشتن دانش جنسی و آموزش صحیح در این زمینه هست را بیان می کنیم .

1) به وجود آوردن انزال زودرس برای آقایان استفاده از کاندوم و عقاید اشتباه درباره ی آن

باید بدانید کاندوم نه تنها باعث زود انزالی نمی شود.بلکه با تاثیری که روی آقایان دارد ، انزال را در آن ها به تعویق می اندازد . اگر شما دچار این مسئله هستید ، بهتر است.به دنبال راه های درمان آن باشید و از.متخصصان در این زمینه کمک بخواهید .

بیشتر بخوانید
همه چیز درباره دستگاه وکیوم مردانه

2) کاهش میل و توانایی جنسی با استفاده از کاندوم

برخی افراد مخصوصا آقایان این تصور را دارند که با استفاده از کاندوم.میل جنسی و لذت کمتری را تجربه خواهند کرد در حالیکه این تصوری غلط و نادرست است . بهتر است بدانید احساسات و شرایط بدنی ممکن است سبب کاهش.و ناتوانی جنسی افراد شود.و استفاده از کاندوم هیچ تاثیری در این زمینه ندارد .

برخی آقایان زمانی که از کاندوم ها استفاده می کنند ، ممکن است به دلیل.کاهش سطح تحریک نعوظ نداشته باشند یا دیرتر ارضا شوند .

در مقابل ، بعضی از زوجین از کاندوم ها رضایت فراوانی دارند.زیرا بدون هیچ نگرانی از بارداری های ناخواسته و احتمالی و  انتقال بیماری های.مقاربتی می توانند رابطه ی بدون استرسی را داشته باشند .

3) ایجاد عوارض و بیماری های مختلف

استفاده از کاندوم و عقاید اشتباه درباره ی آن

هیچ گزارش پزشکی برای ایجاد عوارض و بیماری در اثر استفاده از کاندوم ها بین افراد  وجود ندارد . گاهی اوقات ممکن است  بدن افراد به کاندوم ها حساسیت نشان دهند.که در این صورت باید از برندها و مدل های متفاوت این محصول استفاده کنند.تا بهترین نوع آن را که با بدنشان سازگار باشد ، پیدا کنند .

4) تاثیر نداشتن کاندوم برای جلوگیری از بیماری هایی که از طریق رابطه ی جنسی منتقل می شوند

عده ای از زوجین کاندوم را مناسب جلوگیری از بارداری و بیماری های مقاربتی نمی دانند.و به سراغ روش های دیگر از جمله داروهای شیمیایی یا عمل های مرتبط می روند.که ممکن است عوارض بسیاری نسبت به کاندوم داشته باشند .

بیشتر بخوانید
دلایل طلاق جنسی و عدم تفاهم در رابطه زناشویی

باید بدانید کاندوم یک وسیله بسیار کاربردی ، ساده ، کم خطر و.موثر در این زمینه است و شما با هزینه اندک نسبت به سایر روش ها و درصد خطای پایین.در صورت استفاده اصولی و درست از این محصول ، می توانید یک رابطه ایمن.و بدون نگرانی با شریک جنسی خود  داشته باشید .

5) عدم وجود کاندوم ها در سایزهای متفاوت استفاده از کاندوم و عقاید اشتباه درباره ی آن

برخی گمان می کنند برای افراد با آلت های تناسلی بزرگتر.یا کوچکتر از حد نرمال و طبیعی ، کاندوم با سایز مناسب وجود ندارد . همان طور که بدن و شرایط فیزیکی افراد با هم متفاوت است ، اندام جنسی.نیز می تواند  سایز و اندازه ی متفاوتی داشته باشد که افراد باید از برندها.و انواع مختلف کاندوم ها استفاده کنند تا بهترین و مناسب ترین نوع آن را بیابند .

6) کاندوم فقط برای روابط خارج از چارچوب خانواده استفاده می شود

برخی از زوجین این تصور را دارند که کاندوم را فقط افرادی که روابط جنسی.خارج از خانواده ، دارای شرکای جنسی فراوان یا … استفاده می کنند . این تفکر کاملا اشتباه است زیرا کاندوم ها یکی از بهترین و کم هزینه ترین روش ها برای جلوگیری از بارداری و بیماری های جنسی است.که در صورت ابتلا ، هزینه ی زیادی برای درمان باید پرداخت کرد .

استفاده از کاندوم و عقاید اشتباه درباره ی آن

7) استفاده از هر نوع روان کننده برای کاندوم

در هنگام استفاده از کاندوم ها نباید از روغن های غذایی یا کرم های آرایشی به عنوان روان کننده.استفاده کنید زیرا به ساختار آن آسیب می زند و ممکن است پاره شود .

بیشتر بخوانید
 دلایل اصلی زود انزالی و راه درمان

8) کشیدن همزمان کاندوم ها روی هم استفاده از کاندوم و عقاید اشتباه درباره ی آن

برخی افراد به دلیل ترس و اضطرابی که از انتقال بیماری یا بارداری دارند.به صورت همزمان از دو کاندوم استفاده می کنند که کاری بسیار نادرست و غیر منطقی   است                                                                                                                                     سطوح دو کاندوم روی هم کشیده می شود و به.دلیل اصطکاک به وجود آمده ممکن است پاره شود .

9) عدم نیاز به کاندوم در رابطه دهانی

اگر زوجین تمایل به انجام رابطه دهانی دارند بهتر است از کاندوم ها.استفاده کنند زیرا ممکن است آلودگی های ناحیه تناسلی سبب ایجاد بیماری برای آن ها شود .

هیچ گاه کاندوم را در جیب یا کیف پول خود قرار ندهید.زیرا ممکن است مورد فشار قرار گیرد و آسیب ببیند .

 

منبع : www.researchgate.net

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید