الگوریتم مرغ مگس‌خوار گوگل چیست ؟

در این مقاله قصد داریم برای کاربران عزیزمان از الگوریتم.مرغ مگس‌خوار صحبت کنیم ، و در مورد این الگوریتم توضیحاتی.را در اختیارتان قرار دهیم ، پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید . الگوریتم مرغ مگس‌خوار گوگل چیست ؟

جستجو گوگل در گذشته چگونه بود ؟

قبل از سال 2010 میلادی گوگل با یک.بحرانی شدید مواجه شده بود . شاید این مشکل برای خیلی از شما پیش آمده باشد . زمانی که یک کلمه یا عبارتی را در گوگل.سرچ می‌کردید ، یک سری صفحات اسپم و یا صفحات تبلیغاتی.برای شما در صفحه اول گوگل باز می‌شد . حال شاید این سوال برای شما پیش بیاید ، که چگونه ممکن است ، این اتفاق بیافتد ؟ در چندین سال گذشته صاحبان وب‌سایت با.لینک‌دهی نامناسب و ریختن فله‌ای کلمات کلیدی در.صفحات وب ، گوگل را گول می‌زدند و جایگاه بالای گوگل را از آن خود می‌کردند .

پس از چندی گوگل الگوریتم‌ پاندا را معرفی نمود . از آن پس هر وب‌سایتی که محتوای.بی‌کیفیت داشت ، مورد خشم و.عصبانیت.پاندا قرا می‌گرفت و به شدت جریمه شد . در حدی که بسیاری از این وب‌سایت‌ها از.اینترنت محو شد ، و گوگل اجازه.نمایش.آن صفحات را در جستجو به کاربران نمی‌داد . پس از شروع به کار الگوریتم پاندا ، گوگل الگوریتم پنگوئن.و.سپس الگوریتم مرغ مگس‌خوار را رونمایی کرد . ما در این قسمت قصد داریم الگوریتم مرغ مگس‌خوار را برای شما معرفی نماییم .

الگوریتم مرغ مگس‌خوار چیست ؟ الگوریتم مرغ مگس‌خوار گوگل چیست ؟

الگوریتم مرغ مگس‌خوار گوگل چیست ؟

با گذر زمان گوگل به این نتیجه رسید، که محتوای.کلمات می‌تواند جایگاه خوبی در سئو سایت داشته باشد . و دیگر لازم نیست ، که صاحبان وب‌سایت‌ها.به صورت مکرر از کلمات کلیدی استفاده نمایند . چون با استفاده‌ی بیش از اندازه کلمات کلیدی در یک صفحه.از کیفیت آن محتوا کاسته می‌شد . در نتیجه آن‌هایی که تولید محتوا با کیفیت.داشتند در جستجو گوگل دیده نمی‌شدند .

چندی بعد در 20 آگوست سال 2013 میلادی.گوگل الگوریتم مرغ مگس‌خوار را معرفی نمود . این الگوریتم به منظور تکمیل 2 الگوریتم پاندا و.پنگوئن بود و هدف اصلی آن بهبود موتور.جستجوی گوگل به شمار می‌رفت .

بیشتر بخوانید
مزایای استفاده از وردپرس چیست؟

سرعت و دقت بالای این الگوریتم باعث انتخاب.نام مرغ مرگس‌خوار برای آن بود . مرغ مگس‌خوار با سرعت و دقت بسیار بالایی در محتوای تولید.شده توسط کاربر می‌چرخد ، کلمات و عبارات.مترادف و هم معنی را میابد . الگوریتم مرغ مگس‌خوار گوگل علاوه بر اینکه.نزدیک‌ترین نتایج را برای شما میابد ، محتواهایی را که از.کلمات کلیدی بیش‌ از اندازه استفاده کرده باشند و.محتوای با ارزشی نداشته باشند ، میابد و جریمه می‌کند .

هدف اصلی الگوریتم مرغ مگس‌خوار گوگل

هدف اصلی گوگل از ارائه الگوریتم مرغ مگس‌خوار.نمایش نتایج واقعی‌تر و باکیفیت تر بود . علاوه بر آن این الگوریتم باعث شد تا صاحبان وب‌سایت.مطالب با کیفیت‌تر و ارزشمندتری تولید و روانه اینترنت نمایند .

در حال حاضر با جستجو یک عبارت مانند آموزش یک مدل.غذا دیگر گوگل صفحات زشت اسپم و.محتواهای بی‌معنی را برای شما باز نمی‌کند . این موضوع نشان دهنده‌ی این است ، که گوگل حرف شما.را بهتر از قبل می‌فهمد ، و راحت‌تر.مطالب مورد نظر شما را نمایش می‌دهد . لازم به ذکر است ، علاوه بر موارد ذکر شده گوگل سریع‌تر.از قبل شما را به مقصدتان می‌رساند و پیشنهادهای جذابی برای.شما نمایان می‌کند ، که ممکن است، ذهن هر کاربری را به خود جلب نماید .

نحوه کار الگوریتم مرغ مگس‌خوار گوگل الگوریتم مرغ مگس‌خوار گوگل چیست ؟

همان‌طور که در بالا به آن اشاره کردیم ، الگوریتم مرغ.مگس‌خوار گوگل با هم‌معنی‌.و مترادف کلمات سر و کار دارد. شاید این سوال ذهن شما را درگیر کند ، که چطور گوگل این فرایند را انجام می‌دهد ؟

فرض کنید در شهری مانند اصفهان.به دنبال یک رستوران خوب می‌گردید . شما دست به دامن گوگل می‌شوید و در قسمت جستجوگر.گوگل عبارت رستوران را جستجو می‌کنید . گوگل تمامی رستوران‌‌ها ، فست فودها ، بیرون‌برها ، جیگرکی‌ها ، غذا و …. را برای شما نمایش می‌دهد . شاید در گذشته برای پیدا کردن.هر کدام از موارد بالا بایستی جداگانه آن عبارت را جستجو می‌کردید . خب حالا می‌رسیم سراغ این موضوع که.چگونه گوگل این کلمات مترادف را برای ما نشان می‌دهد .

بیشتر بخوانید
اقدامات لازم جهت ساخت یک فروشگاه اینترنتی

الگوریتم مرغ مگس‌خوار گوگل با استفاده از گراف دانش گوگل و مترادف معنایی گوگل قادر به شناسایی کلمات و عبارات هم معنی جستجو شده توسط کاربر خواهد بود . اما گراف دانش گوگل چیست ؟

گراف دانش گوگل

الگوریتم مرغ مگس‌خوار گوگل چیست ؟

زمانی که یک کاربر یک کلمه یا عبارتی را در گوگل.سرچ می‌کند ، به دنبال یک صفحه‌ی خاصی نیست . کاربران در کل به دنبال یک هدف هستند ، به عنوان مثال باشگاه‌های ورزشی تهران و …….. در اینجا گراف دانش گوگل به کمک شما.می‌آید و باعث می‌شود کاربر تا حد زیادی به بیراهه نرود .

گراف دانش گوگل تقریبا یک سال قبل از الگوریتم مرغ مگس‌خوار معرفی شد . وظیفه‌ی آن جمع‌آوری اطلاعات در مورد افراد و مکان‌ها از.کلیه منابع اینترنت مانند ویکی پدیا و … بود . در اینجا یک سوال پیش می‌آید ، اینکه گوگل از کجا متوجه می‌شود ، اطلاعات نمایش.داده شده خواسته شما را برطرف می‌سازد ؟ در اینجا گوگل به سراغ.قابلیت جستجوی معنایی خود می رود .

جستجوی معنایی گوگل چیست ؟

الگوریتم مرغ مگس‌خوار گوگل چیست ؟

جستجوی معنایی فراتر از جستجوی کلمه‌ای است . در این قسمت گوگل به سراغ معنا و مفاهیم کلمات می‌رود . در این قسمت گوگل تمامی اطلاعات کاربر مانند.تاریخچه جستجو ، محل زندگی و …. را در نظر می‌گیرد و بهترین نتایج را به آن‌ها نشان می‌دهد .

ارتباط الگوریتم مرغ مگس‌خوار گوگل با رفتار کاربران الگوریتم مرغ مگس‌خوار گوگل چیست ؟

مرغ مگس‌خوار گوگل به انسان‌ها بیشتر از ربات‌ها اعتماد دارد . زمانی که کاربران عبارت الگوریتم مرغ مگس‌خوار را در گوگل جستجو.می‌کنند ، اگر تعداد کلیک کاربران بر روی 5 امین نتیجه بیشر.از اولین باشد ، بعد از مدتی گوگل 5 امین.نتیجه را جایگزین نتیجه اول می‌کند . و این موضوع نشان دهنده این.است ، که گوگل برای رفتار و نظر کاربران اهمیت خاصی قائل است .

شایان ذکر است ، وبمستران عزیز باید علاوه بر الگوریتم‌های.گوگل به رفتار کاربران اهمیت خاصی دهد ، و با توجه به نیاز آن‌ها تولید محتوا نمایند . دقت نمایید تنها تعداد کلیک کافی.نیست ، بلکه پرش ، مدت زمان ماندن در سایت ، چرخش.در سایت ، محبوبیت شبکه‌های اجتماعی و ….. حایز اهمیت می‌باشد .

بیشتر بخوانید
نحوه انتخاب دامنه ( دامین ) مناسب

تاثیر الگوریتم مرغ مگس‌خوار بر روی سئو سایت

همان‌طور که در بالا به آن اشاره کردیم الگوریتم مرغ مگس‌خوار.به کیفیت محتوا و معانی و کلمات کلیدی و همچنین.رفتار کاربران اهمیت ویژه‌ای می‌دهد . پس 100 درصد بر روی سئو سایت تاثیرگذار خواهد بود .

نکات مهم برای بهبود سئو و رضایت الگوریتم مرغ مگس‌خوار الگوریتم مرغ مگس‌خوار گوگل چیست ؟

  • استفاده از کلمات کلیدی بهینه

در تولید محتوا از کلمات کلیدی.استفاده نمایید که ارزشمند باشند . لازم نیست تنها از یک کلمه در کل متن استفاده نمایید ، بلکه استفاده از.کلمات هم معنی و مترادف کمک شایانی در بهبود سئو سایت.و رضایت الگوریتم مرغ مگس‌خوار خواهد داشت .

  • بهینه‌سازی و بهبود انکر تکست‌ها

انکر تکست‌ها لینک‌هایی میباشند ، که در وسط متن آمده اند . به این موضوع.دقت کنید ، صفحه‌ای که به یک کلمه.یا عبارت در متن لینک شده است ، حتما باید به موضوع محتوا مرتبط باشد ، در غیر این.صورت گوگل آن را نامرتبط شناخته و امتیاز منفی می‌دهد . در نتیجه حتما انکر تکست‌ها را بهینه نمایید .

  • تنوع در تولید محتوا با تعداد کارکترهای متفاوت

سعی کنید محتواهایی که تولید می‌کنید از نظر.تعداد کارکتر و محتوا متفاوت باشند . درست است ، که گوگل محتواهای طولانی و مفید را دوست.دارد ، و کاربران زیادی را به خود جلب می‌کند . اما این موضوع را هم در نظر داشته باشید، که افرادی هم هستند ، که حوصله.خواندن متن‌های طولانی را ندارند . به همین دلیل سعی کنید در میان محتواهای.طولانی خود ، محتوای کوتاه و مختصر هم قرار دهید .

  • استفاده از محتوای تصویری

در میان مقاله‌ها و محتواهای خود از محتوای تصویری.مانند : ( تصاویر ، گیف ، جداول ، آیکون ، ویدیو ، اینفوگرافیک و …. ) استفاده نمایید . این موضوع موجب جذابیت بیشتر آن محتوا برای کاربر می‌شود .

 

منبع : www.semrush.com

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید