انتخاب لباس مناسب برای مراسم عقد

انتخاب لباس مناسب برای مراسم عقد

مراسم عقد اولین و مهمترین مراسمی است که قبل از عروسی برگزار می شود .انتخاب لباس مناسب برای مراسم عقد

انتخاب لباس مناسب برای مراسم عقد

برخی عروس و دامادها مایل هستند.این مراسم را به صورت جداگانه بگیرند و مهمانان را برای شام دعوت کنند . عروس خانم باید در این جشن لباسی شیک.و زیبا بپوشد و تنها این لباس را در مزون لباس عقد میتوان پیدا کرد . در ادامه مقاله شما را با نکات مهمی.در مورد انتخاب لباس عقد که باید حین خرید لباس عقد ، به آنها توجه کنید آشنا خواهیم کرد .

مدل لباس عقد

اکثر لباسهای مناسب بـرای روز عقد به دو دسـته کلی تقسیم می شونـد :

لباس های باحجاب بـرای جشن عقد

لباس های مجلسی بـرای جشن عقد

گذشته از این نکته مکان بـرگزاری جشن عقد هم دارای اهمیت زیـادی اسـت و.به نوعی در انتخاب مدل لباس عقد تاثیر بسزایی دارد . بـرای بـرخی از مراسمات که در تالار.بـرگزار می شود می توان پیراهن های مجلسی را مورد اسـتفاده قرار داد.و بـرای جشن عقد محضری هم می توان از کت و شلوار یـا کت و دامن اسـتفاده کرد . مدل پوشیـده بودن یـا نبودن لباس بسـته.به عقایـد شخص عروس و داماد دارد .انتخاب لباس مناسب برای مراسم عقد

ویژگیهای لباس عقد را می دانیـد ؟

اگر می خواهیـد لباس جشن عقدتان را انتخاب کنیـد و می خواهیـد بدانیـد.که دقیقا فرق لباس عقد با لباس نامزدی در چیسـت؟ بایـد بدانیـد که لباس روز عقد لباس.هایی هسـتنـد که که مدل شان نه انقدر ساده اسـت.که تمایز شما با مهمان ها مشخص نشود و نه آنقدر مدل شان کار شده و.پفی و عروس ماننـد اسـت که تفاوتی بین دو جشن عقد و عروسی را از بین ببـرنـد . اما در نهایت این سلیقه شما اسـت که همه چیز را بـرای بـرگزاری.مراسمات ازدواج تان مشخص می کنـد . بـرخی از عروس خانمها لباس.های ساده دوسـت دارنـد و بـرخی هم لباس های کار شده و حتی لباس.های پفی . این دیگر سلیقه شخصی شما اسـت .انتخاب لباس مناسب برای مراسم عقد

اما در نهایت آنچه مهم اسـت آن اسـت که لباس جشن عقد کمی.با لباس نامزدی متفاوت باشد . بـرای انتخاب لباس عقد ، بهتر اسـت رنگ انتخابی بـرای لباس.تان یک روشن باشد . به طور نباتی ، صورتی و آبی روشن بهترین.پیشنهادات هسـتنـد . اکیـدا توصیه می شود از انتخاب لباس سفیـد اجتناب کنیـد . اگر از پیراهن ها و یـا لباس های خاص بـرای بـرگزاری.جشن عقدتان اسـتفاده می کنیـد ، پیشنهاد می کنیم که دامن.لباس عقد بلنـد باشد و کمی پفی یـا چین دار . در حقیقت چیزی بین لباس عروسی و لباس نامزدی .

بیشتر بخوانید
نکات طلایی استایل مناسب مهمانی

اگر قصد داریـد لباس عقدتان را بدوزیـد بایـد بدانیـد.که پارچه هایی از جنس حریر و تور و گیپور از جمله پارچه هایی هسـتنـد.که معمولا در لباس عقد به کار بـرده می شونـد . بـرای انتخاب زیورآلات جشن عقد شما می توانیـد.در مراسم عقدکنان از زیورآلات ظریف و سبک اسـتفاده کنیـد اما به یـاد.داشته باشیـد که خیلی زیـاده روی نکنیـد . اگر دوسـت داریـد می توانیـد دسـتکش تور بلنـد یـا چتر توری هم همراه داشته باشیـد . بسیـار خاص و متفاوت خواهیـد شد .انتخاب لباس مناسب برای مراسم عقد

انتخاب لباس مناسب برای مراسم عقد
 قد خود و قد لباس را در نظر بگیرید

به یاد داشته باشید قد مانتو عقد یا لباس عقد.در ظاهر شما بسیار تاثیر گذار است . برای مثال اگر قد بلندی دارید از لباس های بلند وا.ورال استفاده کنید . یا اگر قد کوتاهی دارید از مانتوهایی که.تا بالای زانو هستند و به صورت کت طراحی شده اند ، بهره ببرید . توجه به قد لباس اهمیت بسیاری داشته و شما را شیک تر نشان می دهد .

چه فرمی انتخاب کنیم؟انتخاب لباس مناسب برای مراسم عقد

سعی کنید فرم بدنتان را به خوبی بشناسید . به طور کلی این چند قاعده کمکتان می‌کنند مدل لباس مهمانی را انتخاب کنید که بیشتر به شما می‌آید :

اگر گردنتان کوتاه است از لباس‌های یقه هفت استفاده کنید . کسانی که گردن کشیده‌ای دارند می‌توانند از چوکر یا گردنبند طوق و یا دستمال گردن استفاده کنند .

اگر شکم و پهلو دارید از مدل‌هایی کمک بگیرید که از زیر قفسه‌ی سینه آزاد می‌ایستند .

اگر قدتان کوتاه است سراغ لباس‌هایی بروید که تک رنگ و تیره هستند .

بیشتر بخوانید
معرفی انواع تیپ های اندامی خانم ها

اگر خیلی لاغر هستید از لباس‌های چین دار یا پفی استفاده کنید .

رنگ لباس عقد

در انتخاب لباس عقد باید به پالت رنگ پارچه ها دقت کنید . رنگ پوست شما در انتخاب رنگ لباس نقش مهمی داشته و انعکاس رنگ ، شما را جذاب تر نشان می دهد . اکثر عروس خانم ها برای لباس عقد از رنگ های بژ ، سفید ، کاراملی ، کرم و نباتی استفاده می کنند . هر کدام از این رنگ ها جلوه خاصی دارند اما باید با رنگ پوست صورت و استایل شما هارمونی داشته باشد . اگر در انتخاب رنگ لباس عقد دقت نکنید ، ست کردن اکسسوری عروس با آن سخت خواهد بود .انتخاب لباس مناسب برای مراسم عقد

جنس پارچه لباس عقد

نوع و جنس پارچه نیز تعیین کننده کیفیت و شیک بودن لباس است . برخی خیاط ها برای لباس عقد از ترکیب پارچه هایی مانند گیپور ، ساتن و کرپ استفاده می کنند و لباس زیبا خلق می کنند . با امتحان کردن چند لباس می توانید تشخیص دهید کدام پارچه بدن شما را زیبا و لاغرتر نمایش می دهد .

روسری یا گل سر

برخی افراد در مراسم عقد شالی نازک و حریر مانند سر می کنند . می توانید از پارچه لباس در دوخت روسری نیز استفاده کنید تا با هم هماهنگی داشته باشند . برخی عروس ها از روسری استفاده نکرده که در شرایط میتوانند از گل سرهای مینیمال و ساده برای دیزاین موهای خود استفاده کنند . هر کدام از این مدل ها زیبایی منحصر به فردی داشته اما لازم است با لباس عقد شما یکسان باشد تا تفاوتی در استایل عروس دیده نشود .

بیشتر بخوانید
نکات طلایی استایل مناسب مهمانی
موهایتان را متفاوت کنید

تکمیل کننده‌ی مدل لباس مهمانی برای خانم‌ها استفاده از زیورآلات است ، به خصوص زیورآلات مو . یک گیره یا سنجاق مو داشته باشید که با کلیت لباس‌هایی که پوشیده‌اید و ظاهرتان هماهنگی داشته باشد . مهمانی‌های شبانه را با زیورآلات براق سپری کنید و برای وقت‌هایی که مهمانی عصرانه است سراغ رنگ‌های روشن‌تر و زرق و برق کمتر بروید .

انتخاب لباس مناسب برای مراسم عقد

پیشنهادات خاص بـرای لباس مناسب جشن عقد

اگر قرار اسـت بـرای مراسم عقد تنها به محضر بـرویـد و مراسم تان به صورت نامزدی بـرگزار می‌شود و سفره عقدتان را در روز عروسی پهن می‌کنیـد پیشنهاد ما این اسـت که مانتویی سفیـد یـا شیری تهیه کنیـد و با کفش ، شلوار یـا دامنی با رنگ روشن بپوشیـد و به محضر بـرویـد . چنانچه مراسم نامزدی نـداریـد و قرارتان این اسـت سفره عقد پهن کنیـد بهتر آن اسـت که پیراهنی به رنگ شیری یـا نباتی بخریـد یـا بدوزیـد که پیشنهاد می کنیم حتما بلنـد و ماکسی باشد . چرا که شکوه سفره عقد پیراهنی سنگین را می‌طلبد . بـرای لباس آقا داماد هم پیشنهاداتی داریم : آقای داماد هم می توانـد کت و شلوار نامزدی خود را یـا بخرد یـا بدوزد . پیشنهاد ما این اسـت که بـرای نامزدی کتی با رنگ روشن از سفیـد و خاکسـتری گرفته تا شکلاتی و کرم بپوشیـد و رنگ مشکی را بـرای جشن عروسی بگذاریـد .

مانتو های شیک و مجلسی لباس عقد محضری را می توان از همان مانتو های شیک کوتاه یا بلند رنگ روشن انتخاب کرد که در مراسم رسمی، همواره بر تن می کردید .

 منبع : jennimarie.com

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید