انواع ترشحات واژن در دوران بارداری

ترشحات واژن بانوان مدتی قبل از اولین.قاعدگی و هم چنین بعد از یائسگی وجود دارد . مادران باردار از جمله افرادی هستند که به کوچکترین.تغییرات خود باید اهمیت بدهند و حساس باشند . به علت باردار بودن بانوان این ترشحات نسبت.به دوران عادی از نظر پیوستگی ، مقدار ، دفعات و ضخامت متفاوت است . انواع ترشحات واژن در دوران بارداری

انواع ترشحات واژن در دوران بارداری

از اولین نشانه های بارداری می توان به ترشحات.واژن اشاره کرد که حتی قبل از موعد پریودی.و یا یک تا دو هفته پس از لقاح افزایش پیدا می کند . واژن برای تمیز نگه داشتن خود.در مقابل عفونت آن ها را ترشح می کند .

نرمال بودن ترشحات واژن

مادران باردار باید بدانند داشتن ترشحات در بارداری.امری.عادی است و نباید نگرانی چندانی از این بابت داشته باشند . همان طور که گفتیم در ابتدای دوران بارداری ترشحات کمتری.وجود دارد.و هرچه بیشتر به انتهای این دوران نزدیک شوند.میزان و.غلظت آن ها نیز افزایش می یابد .

دلیل این ترشحات را می توان افزایش.جریان خون.در واژن و تولید هورمون استروژن بیشتر دانست . جالب است بدانید هر چه به زایمان نزدیک تر شوید.سر جنین ممکن است.به دیواره رحم فشار وارد.کند و در نتیجه میزان ترشحات بیشتر شود .

انواع ترشحات انواع ترشحات واژن در دوران بارداری

مادران می توانند در صورت داشتن ترشحات.غیرعادی با پزشک خود مشورت کنند . در ادامه چند نوع ترشح و دلیل.آن ها را توضیح می دهیم با ما همراه باشید .

ترشح سبز رنگ :

یکی از نشانه های عفونت یا زگیل تناسلی.و سوزاک که با ترشحات سبز رنگ مشخص می شود .

بیشتر بخوانید
سیکل قاعدگی و نحوه ی محاسبه ی آن

ترشح سفید رنگ :

یکی از اولین ترشحات که در دوران بارداری رخ می دهد.و معمولا بدون بو یا بوی بسیار ملایم است .  همان طور که گفتیم قبل از بارداری نیز بانوان این نوع ترشح را تجربه می کنند . اگر خارش یا بوی نامطبوعی.احساس نمی کنید ، جای نگرانی ندارد .

ترشحات صورتی :

روزهای بعد از انجام لقاح شما.بیشتر این ترشح را مشاهده می کنید . شبیه خونریزی لانه گزینی است و صورتی.بودن رنگ آن به دلیل مخلوط شدن.خون با ترشحات سفید رنگ است .

اگر در روزهای آخر بارداری این ترشح های.صورتی را مشاهده کردید از نشانه های زایمان است . همراه بودن ترشح صورتی با خارش می تواند نشانه ی عفونت.واژن باشد که بهتر است پزشک خود را در جریان قرار دهید . در بعضی موارد نیز متاسفانه.ترشح صورتی نشانه ی سقط جنین است .

ترشح قرمز رنگ : انواع ترشحات واژن در دوران بارداری

اگر ترشحات قرمز رنگ همراه با خونریزی و لخته شدن.و هم چنین دردهای شکمی باشد از نشانه های سقط.جنین یا بارداری خارج از رحم است . از جمله سایر دلایل ترشحات قرمز رنگ می توان به خونریزی.لانه گزینی در ابتدای بارداریو عفونت.واژن در سه ماهه اول این دوران اشاره کرد . اگر در اواخر بارداری این ترشحات را دارید نشان.دهنده ی زایمان زودرس یا مشکلات جدی.است که باید تحت مراقبت پزشک قرار گیرید .

ترشح زرد رنگ :

وجود عفونت در بدن توسط ترشحات زرد رنگ مشخص می شود . اگر ترشح شما ترکیب رنگ زرد و سبز.است نشان دهنده ی عفونت شدید است .

بیشتر بخوانید
واریس تناسلی (Vulvar Varicosities) چیست؟

ترشح قهوه ای رنگ :

یکی از دلایل ترشحات قهوه ای داشتن.رابطه جنسی مادر و معاینات روزانه است . به صورت کلی ترشح قهوه ای رنگ نگران کننده نیست و به علت.تحریکات داخلی می تواند باشد.و در بعضی موارد نشانه ی سقط جنین است .

 

جلوگیری از عفونت واژن در بارداری انواع ترشحات واژن در دوران بارداری

با توجه به نکاتی که در ادامه بیان می کنیم می تواند.تا حد زیادی از بروز عفونت برای بانوان باردار جلوگیری کند .

1 . از پوشیدن لباس های تنگ در اطراف واژن خودداری کنید .

2 . برای جلوگیری از رشد باکتری ها در اطراف واژن بعد از هربار.شست و شو این ناحیه ، به طور کامل اقدام به.خشک کردن ان نمایید .

3 . تا حد ممکن فعالیت جنسی نداشته باشید.و هم چنین از فعالیت های پرخطر در این زمینه اجتناب کنید .

4 . واژن شما تمیزکننده خودکار است پس هیچ گاه این ناحیه مهم.را با مواد بهداشتی هنگام حمام کردن شست و شو ندهید .

با رعایت نکات فوق می توانید در.دوران بارداری کمترین عفونت را داشته باشید .

 

منبع : www.livingandloving.co.za

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید