انواع کلاس های مرسدس و دلایل نامگذاری آن

انواع کلاس های مرسدس و دلایل نامگذاری آن

مرسدس بنز اس ال ای ام جی

اگر از علاقمندان به خودرو هستید ، بدون شک یکی از محبوبترین.برندها نزد شما مرسدس بنز است . این زیبای آلمانی سالهاست در قله خودروهای فوق لاکچری و ایمن ایستاده.است ، به طوری که حتی هنوز هم مدلهای بسیار قدیمی این.خودرو طرفداران خود را در سراسر دنیا دارد . در این مقاله قصد داریم شما را.با انواع کلاس های مرسدس بنز و علل نامگذاری و نمادهای آن آشنا کنیم . موضوعی که بدون شک برای دوستداران بنز بسیار هیجان انگیز و خواندنی خواهد بود . انواع کلاس های مرسدس و دلایل نامگذاری آن

نامگذاری مدل ها در کمپانی بنز انواع کلاس های مرسدس و دلایل نامگذاری آن

در دهه های 40، 50 و 60 میلادی کمپانی بنز برای نامگذاری.خودروهای خود از اسامی استفاده می کرد ، زیپلن ، پونتون ، پاگودا اسامی است که این کمپانی.طی سالهاییاد شده روی خودروهای تولیدی خود گذاشته بود . اما اخیرا این خودروساز آلمانی جز در محصولات.مفهومی خود نظیر پروجکت 1 و سیلور آرو از نامگذاری.قدیمی خود تبعیت نکرده است ، اکنون سالهاست که الگوی نامگذاری.در کمپانی آلمانی مرسدس بنز تغییر کرده است و ما قصد.داریم در ادامه با جزئیات به  این نامگذاری ها بپردازیم .

طراحی داخلی مرسدس بنز AMG

انواع کلاس های مرسدس و دلایل نامگذاری آن

نامگذاری بر اساس قیمت و سایز

نامگذاری خودروهای کمپانی بنز یا به صورت تک حرفی است یا سه حرفی ، هرچه از نظر.ترتیب الفبایی این حروف جلوتر برود سطح قیمت و تجهیزات خودرو گران.تر خواهد بود ، به طور مثال مرسدس بنز سری A کلاس کوچکترین و ارزان ترین سری.خودروهای بنز است ، و سری S نیز بزرگترین و گران ترین خودروهای.بنز را در خود جای داده است .

نامگذاری سدان ها و شاسی بلندها انواع کلاس های مرسدس و دلایل نامگذاری آن

کمپانی بنز 5 مدل شاسی بلند تولید میکند که همه آنها با.حروف GL نامگذاری شده اند ، البته سری کلاسیک مرسدس بنز با حروف G نامگذاری شده است.و در این میان یک استثنا محسوب شده و با خودروهای این کلاس کمی فرق دارد GLA ، GLC ، GLE و GLS چهار مدل شاسی بلند.دیگر این کلاس هستند . همانطور که در پاراگراف قبل اشاره کردیم حرف سوم نشان دهنده.سایز و میزان تجهیزات در مدل استاندارد این خودروهاست ، به این ترتیب GLA کوچکترین و ارزان ترین مدل این کلاس است.و هرچه پیش می رویم با مدل های.بزرگتر ، موتور قوی تر و آپشن های بیشتر و البته گران تر روبه رو هستیم .

بیشتر بخوانید
ویوتا جی تی 86 سوپر اسپرت

Mersedesbenz GLA

Mersedesbenz GLA

سدان های بنز نیز پنج  مدل هستند . این مجموعه دارای دو مدل اسپرت و سه مدل لوکس است . نام خودروهای اسپرت CLA و CLS است و مدل های لوکس نیز C ، E و S نام دارند که طبق.همان الگوی ذکر شده به ترتیب حروف الفبا بر اساس سایز ، تجهیزات و قیمت قرار میگیرند . گفتنی است اخیرا کمپانی بنز یک خودرو ارزان و کوچک با نام A در این کلاس.تولید کرده که در کارخانه چینی مرسدس بنز تولید شده است .

پسوندها و مشخصات

مرسدس بنز در نامگذاری محصولات معمولا از اسامی.سه بخشی یا چهاربخشی استفاده می شود که شامل یک کد.یک تا سه حرفی انگلیسی به طور مثال C یک عدد 2 یا سه رقمی به طور مثال 200 و بعضی.اوقات کلمه ای درباره نوع موتور به طور مثال (Bluetecیا پیشرانه دیزلی) یا نوع.سیستم انتقال نیرو به چرخ ها (4MATC یا دودیفرانسیل) که روی صندوق عقب مرسدس بنز حک میشود . برای مثال مرسدس بنز C200 بلوتک یک سدان نیمه.لوکس ، کوچک و نسبتا گران با موتور دیزلی است.

انواع مدل های مرسدس بنز

مدل های تک حرفی معمولا خودروهای پایه در هر کلاس.هستند ، در رده های کلاسیک و قدیمی سدان.با کد E و هاچ بک ها با کد A هستند . C ، G و S به ترتیب نماد خودروهای اسپرت ، شاسی بلند.و خودروهای لوکس این برند هستند . با قرار گرفتن حرف L در کنار این حروف رده های دیگری ایجاد.می شوند ، با ترکیب یکی از کدها A ، C ، E و S محصولات.مختلف این کمپانی را تشکیل می دهند .

بیشتر بخوانید
 لکسوس LFA ، سامورایی سوپر اسپرت

با ذکر یک مثال توضیح بیشتری می دهیم، ترکیب حروف GLS نام یک.محصول مرسدس بنز است که با توجه به نکاتی که اشاره کردیم.یک بنز شاسی بلند ، بزرگ و لوکس است ، در صورتی که به جای.حرف S از حرف A استفاده شود یعنی GLA یک شاسی بلند کوچک و کم آپشن و ارزان مد نظر ما خواهد بود . نامگذاری تمام محصولات کمپانی.مرسدس بنز به همین ترتیب صورت میگیرد ، بنابراین CLA نام یک.سدان کامپکت و اسپورت بنز خواهد بود .

نام گذاری مدل های سفارشی انواع کلاس های مرسدس و دلایل نامگذاری آن

دیده شده است که کمپانی بنز برای خودروهای سفارشی خود.از کدهای ویژه استفاده می کند ، برای مثال یکی از کدهایی.که بسیار دیده شده است AMG است ، خودروهای تحت این کد معمولا.به دو صورت تزئیناتی و پرفورمنس تهیه می شوند که  اولی از نظر ظاهری.با دیگر محصولات متفاوت است و در مورد دومی موتور ، سیستم.تعلیق و ترمزها ارتقاء یافته و سفارشی ساخته شده است .

Mersedesbenz GLS

Mersedesbenz GLS

به طور مثال مرسدس بنز اس 500 پولمان آرمور نام گران ترین.سدان حال حاضر کمپانی بنز است که به عنوان لیموزین ضد گلوله.رسمی و مدیریتی ، توسط رهبران بسیاری از کشورهای جهان مورد استفاده قرار میگیرد . S کد کلاس سدان های.بزرگ و لوکس ، 500 کد موتور پنج لیتری ، آرمور به معنای زرهییا.ضد گلوله و پولمان به معنی تشریفاتی.بودن و سفارشی بودن این خودرو میباشد .

نامگذاری مدل های تجاری و خاص

برای نامگذاری در این سیستم از کدها استفاده نمی شود.و همه چیز شفاف و ساده است ، انواع محصولات بنز در این گروه شامل ون ها با.کد V ، یا وانت تازه شرکت با کد X ، مدل هایی هستند که با الگوی ذکر شده نامگذاری نشده اند.و تنها به صورت تک حرفی نامگذاری می شوند . مثلا مرسدس بنز  X300 بلو تک که به معنی یک.وانت دیزلی با موتور 3 لیتری توربودیزل است . همچنین خودروهای دوگانه گروه AMG ، با نام هایGT و GTS به عنوان کوپه و سدان کوپه اسپورتی.محصولاتی هستند که در شمار گران ترین خودروهای.عملکرد بالا و لاکچری بنز قرار میگیرند .

بیشتر بخوانید
استون مارتین ونتیج نجیب زاده اسپرت انگلیسی

قرار دادن حجم موتور در نامگذاری انواع کلاس های مرسدس و دلایل نامگذاری آن

چارچوب کلی الگوی نام گذاری محصولات بنز این است.که شماره هر خودرو نشان دهنده  حجم موتور تقسیم بر عدد 10 است . البته همیشه کد 500 یا 350 یا 200 به معنای موتور 5 لیترییا 3.5 لیترییا 2000 سی سی نیست و.بیشتر نمادین بوده و قدرت موتور در آنها هم سطح موتورهای 4، 6 و 8 سیلندر است . این مورد از آنجا رخ داده است که با ظهور موتورهای توربو که.قدرتی بالاتر از انواع موتورهای قدیمی تر بزرگ و تنفس.طبیعی دارند ، رابطه بین حجم موتور و قدرت آن به هم خورده است .

انواع کلاس های مرسدس و دلایل نامگذاری آن

Mersedesbenz AMG GTS

نامگذاری کوپه ها

امروزه دو مدل نام گذاری برای کوپه ها توسط بنز استفاده می شود . نام محصولات اسپورت کوپه از ترکیب کدهایS و L نامگذاری می شود.و به ترتیب سه خودرو این شرکت در این سال ها یعنی SLC ، SL و SLS کوپه های کوچک ، متوسط و بزرگ بنز هستند.که به صورت موتور جلو ، دو نفره و روباز یا هاردتاپ به خریداران ارائه می شود . در عین حال آن دسته از کوپه های لوکس بنز که مصرف.خانوادگی دارند با تلفیق کد کلاس خودرو و عبارت کوپه شناخته می شوند . C کوپه ، E کوپه و S کوپه سه محصول چهار.نفره و دو در هستند که محبوبیت خوبی در بازارهای جهانی دارند .

منبع: www.mercedes-benz.com

 

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید