بازی های مناسب برای دوران قرنطینه

سلاااام به همه مگنتی های دوست داشتنی و باهوش تو این روزای قرنطینه ای معمولا فرزندانمون در کنارمون توی خونه هستن و مطمئنن نیاز به بازی و هیجان دارن تا بتونن.این روزای توی خونه بودن اجباری و به بهترین شکل رد کنند و اذیت نشن و ما به عنوان والدین باید.بهترین تفریحات تو خونه ای رو براشون ایجاد کنیم . چی؟ چجوری آخه؟ نگران نباشید مگنت کنارتونه و.بهترین بازیها و سرگرمی هارو بهتون معرفی میکنه !بازی های مناسب برای دوران قرنطینه

فرزندان 1 تا 3 ماهه

بازی های مناسب برای دوران قرنطینه

بهترین بازی‌ها برای نوزاد ، بازی‌های جسمی و حرکتی هستند که هم برای.او لذت‌بخش است و به رشد احساسی و عاطفی‌اش کمک.می‌کند ، هم برای تقویت ماهیچه‌ها و بهبود حرکاتش مفید است .

برای مثال : نوزاد را در حالت‌های مختلف بخوابانید و با انگشتان صورت.او را نوازش کنید و حرف بزنید تا نسبت به شما واکنش نشان دهد . او نیاز دارد که در طول روز حدود 30 دقیقه روی شکم خود بخوابد تا بتواند.بغلتد و قدرت کنترل گردن خود را به دست آورد . برای اینکه نوزادتان در این وضعیت.بماند ، او را روی تخت ، به روی شکم بخوابانید و خودتان هم رو به روی او بنشینید.و حرف بزنید یا شعر بخوانید تا توجه‌اش جلب شود یا کتاب مصوری.را جلوی او باز کنید تا رنگ‌های کتاب او را سرگرم کند . اما توجه کنید که به محض اینکه نوزاد.احساس خستگی کرد ، او را به وضعیت اول برگردانید .

فرزندان 3 تا 6 ماهه

بازی های مناسب برای دوران قرنطینه

نوزاد در این سن شروع به شناخت جزئی‌ تر.آدم‌ها و محیط اطراف خود می‌کند . پس بازی‌هایی برای او مفید خواهد بود که به این شناخت کمک کند .

بیشتر بخوانید
فیل اسپنسر از تاثیر کرونا روی صنعت ویدئوگیم می‌گوید

برایش داستان هایی جذاب با بیان احساسات مختلف در چهره تان تغریف کنید . اسباب‌بازی‌هایی که صدا دارند ، وسایل مناسبی برای بازی در این سن هستند ؛ خصوصا آن‌هایی که با ضربه زدن یا لمس به صدا در می‌آیند . با این اسباب‌ بازی‌ ها کودک.یاد می‌گیرد با حرکت کردن می‌تواند تغییراتی در محیط ایجاد کند .

نوزاد 7 تا 9 ماهه بازی های مناسب برای دوران قرنطینه

بازی های مناسب برای دوران قرنطینه

کودک در این سن معمولا آغاز به نشستن می‌کند ، بنابراین شما می‌توانید بازی‌هایی با او انجام دهید.که به او برای این کار کمک کند .

تمام اسباب‌بازی‌های نرم و انعطاف‌ پذیر فرزندتان را جمع کنید و داخل یک لگن بریزید.و او را داخل لگن بنشانید در حین بازی حس لامسه فرزندتان تقویت می‌شود.و از سوی دیگر چون تمام اسباب‌بازی‌هایش را یک‌جا می‌بیند ، می‌تواند تفاوت‌های.آن‌ها را از نظر رنگ ، اندازه و جنس درک کند .

کودک 10 تا 15 ماهه

بازی های مناسب برای دوران قرنطینه

در این سن کودک نیاز به حرکت دارد . او شروع به حرکت با دست و پا می‌کند و در.آستانه یک‌سالگی می‌ایستد و اولین قدم‌ها را بر می‌دارد ؛ شما می‌توانید بازی‌هایی با او انجام دهید.که این حرکات را در او تقویت کند . هم‌ چنین کودک یاد می‌گیرد از دستانش به صورت هدف‌دار استفاده کند .

روی در اتاق ، در ارتفاعی که قد فرزندتان به آن.برسد ، با نوار چسب‌های رنگی و برچسب‌های کارتونی ، شکل‌های مختلف درست کنید . اینطوری می‌توانید به دو هدف برسید ؛ از طرفی فرزندتان تهییج می‌شود که ایستاده.بازی کند ، از سوی دیگر کار کردن با دست‌ها را تمرین می‌کند . البته برای این تمرین یکی دو بار چسب‌ها را جلوی او از روی.در بر دارید و دوباره بچسباید تا فرزندتان یاد بگیرد .

بیشتر بخوانید
چگونه هوش کودک را بسنجیم ؟

کودک دو ساله بازی های مناسب برای دوران قرنطینه

بازی های مناسب برای دوران قرنطینه

برای فرزندتان کتاب داستان بخوانید و با همراهی.خود او ، با حیوانات اسباب‌بازی یا عروسک‌هایش شخصیت‌های داستان‌ها را بازی کنید . در این بازی علاوه بر خلاقیت ، قوای تخیل او هم پرورش می‌یابد .

اگر فرزندتان هم‌بازی هم سن‌وسال ندارد ، با.همراهی او و عروسک‌هایش ، قایم‌باشک بازی کنید . این کار ذهن او را جست‌ و جوگر و کنجکاو می‌کند .

از آنجایی که در دو سالگی کودک از شیر گرفته می‌شود.و هم ممکن است آموزش دستشویی رفتنش را شروع کنید ، برای اینکه این کارها روزمره را به.طور غیر مستقیم به او یاد بدهید ، می‌توانید از عروسک‌های فرزندتان کمک بگیرید ؛ مثلا با یکی از عروسک‌های مورد.علاقه او وارد گفت‌وگو شوید و از او بخواهید هر موقع دستشویی داشت بگوید . به این شکل فرزندتان رفتار صحیح را با آنچه شما با عروسک.اجرا کرده‌اید ، همانندسازی می‌کند .

دوسالگی

بازی های مناسب برای دوران قرنطینه

دوسالگی سن فوق العاده مهمی است . از شیر گرفتن و آموزش کودک برای از پوشک گرفتن ایجاد دوران بحران از دست دادن.و حس استقلال را در فرزندتان ایجاد میکند . شما میتوانید با گوش ادن به صحبتها و بیان احساسات.او و ارضا حس همدردی و ایجاد حس استقلال در او به او در هر چه بهتر گذراندن.این دوران کمک کنید . گاهی به نیازهابش توجه و به حرفش گوش کنید و مسئولیتهایی هرچند کوچک به او بدهید . بهترین بازیها در این سن برای کودک.شمارنگ انگشتی ! خانه سازی و بازی های فکری مناسب این سن است .

سه تا پنج سالگی بازی های مناسب برای دوران قرنطینه

سه سالگی سنی است که کودک حساسیت دوران نوزادی را ندارد.و از بحران های شیر گرفتن و دستشویی رفتن خلاص شده است و به با حس قدرت.و بدست آوردن اولین موفقیت های زندگی به دنبال یادگیری.های بیشترو حس مالکیت بیشتری نیز هست . این سن بهترین زمان قصه گویی و قصه خوانی.با کودک است خیلی خوب است اگر گاهی قهرمان قصه کودکتان باشد !

بیشتر بخوانید
بازی هایی برای روزهای قرنطینه

بقه بندی آجرها ، تفکیک رنگهاف آب بازی ، بازی با رنگ.ها و پازل ها و کاردستی ها ، و بازی با اسباب بازیهای ساختنی ، دوچرخه و ….

پنج تا هفت سالگی

بازی های مناسب برای دوران قرنطینه

حال رسیدیم به سنین مهم 5 تا هفت سالگی و.اعتراف به شرایط کنونی زندگی در جوامع امروز . آپارتمان های کوچک کم تحرکی کودکان و از همه مهم تر کرونای.پر دردسر ، و نیاز کودکان به بازی و فعالیت و تخلیه انرژی که در بسیاری.از مواقع تخلیه هیجانی که مورد نیاز کودکان است و به طور طبیعی.باید در بازی آن ها صورت گیرد ، رخ نمی دهد . جال باید چه کنیم ؟

بازی های ورزشی رقابت بین کودکان و اگر کودک شما تک فرزند.است بازی و رقابت بین شما و او بهترین بازی خواهد بود . شعرخوانی و حفظ شعر ، بازی های رایانه ای فکری ، کمک.گرفتن در کارهای خانه به صورت مسابقه و بازی های گروهی .

شما چه بازی ای را پیشنهاد میکنید؟

 

منبع : www.makemytrip.com

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید