برترین کتاب های روان شناسی دنیا

 

این روزها مشکلات زندگی مدرن باعث شده که مردم.بیش از پیش به نیازهای روانی خودشان توجه کنند . مشکلات حادی مثل افسردگی یا حتی بیماری‌های روان‌تنی اغلب.محصول همین زندگی مدرن است . همه‌ی این‌ ها باعث شده در سال‌های اخیر ، هم کسب و کار روانشناسان.رونق بگیرد و هم کتاب‌های روانشناسی متنوعی منتشر شود . برترین کتاب های روان شناسی دنیا
اما ابتدا باید ببینید که دقیقا در چه حوزه‌ای می‌خواهید.توانایی‌ های روحی خود را تقویت کنید . یک سری از کتاب‌ها بیشتر شما را متوجه خودآگاه و ناخودآگاه می‌کنند.و یک سری دیگر به صورت کاربردی به شما آموزش می‌دهند که.چطور به چیزهایی که در زندگی می‌خواهید دست پیدا کنید . ولی شاید بهترین کتاب‌های روانشناسی آن‌هایی.باشند که شما را متوجه درون خودتان می‌کنند .

معرفی ده کتاب روان شناسی برتر برترین کتاب های روان شناسی دنیا

کتاب های روانشناسی و موفقیت دنیا را در چند لیست هشت عدد برای شما جمع.آوری کرده ایم ، این لیست ها به به روز رسانی می شوند.و به مرور کتاب های بیشتری را معرفی خواهیم کرد .

لیست کتاب های کتاب های روانشناسی و موفقیت عالی بسیار زیاد است.اما ما کتاب های روانشناسی این لیست را با بررسی و تحقیق انتخاب کرده ایم .
معیار انتخاب کتاب ها تاثیر گذاری آن ها در زندگی افزاد بوده.است ، کتاب هایی که در لیست زیر آمده است زندگی افراد بسیار زیادی را متحول کرده است.و آن ها را به سمت موفقیت در عرصه های مختلف زندگی حرکت داده است .

1) بیندیشید و ثروتمند شوید

برترین کتاب های روان شناسی دنیا

 • نویسند : ناپلئون  هیل
 • تعداد صفحات : ۳۳۴ صفحه

کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید اثری گرانبها از ناپلئون هیل
کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید با تمامی کتاب هایی که تا به حال خوانده.اید و دیده اید متفاوت است حاشیه هایی که قبل و بعد از انتشار این کتاب به وجود آمد مانند بمبی در.جهان سروصدا کرد و این حواشی به ایران نیز کشیده شد .

۲۰ سال قبل از انتشار کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید مردی.به نام اندرو کارنگی که ثروتمند ترین فرد در آمریکا در زمان خود بود با ناپلئون هیل.که یک روزنامه نگار از سطح متوسط به پایین بود آشنا می شود .

اندور کارنگی به ناپلئون هیل ماموریت می دهد تا او یک تحقیق.درباره باور ها و طرز افکار افراد موفق و ثروتمند جامعه و اینکه آنها چگونه به ثروت رسیده.اند انجام دهد و برای این تحقیق مهم به ناپلئون هیل حدود ۲۰ سال فرصت میدهد . ناپلئون هیل در این ۲۰ سال با بیش از ۵۷۰ نفر از افراد.مشهور و ثروتمند آن زمان که موفقیت های بیشماری.در کارنامه خود داشتند مصاحبه کرد .

سرانجام پس از ۲۰ سال ناپلئون هیل تمام نقاط مشترکی که.برای کسب ثروت در افراد ثروتمند و موفق مشاهده کرده و از آنها یادداشت برداری کرده.بود را تبدیل به یک کتاب کرد به نام بیندیشید و ثروتمند شوید . این کتاب رازهایی را در خود دارد که.فقط با چند بار خواندن می توان به آنها پی برد .

اگر واقعا به دنبال موفقیت هستید تا زمانی که یک فصل این کتاب.را کاملاً درک نکرده اید فصل بعدی را شروع نکنید ؛ در این صورت باور داشته باشید که آتشی در دلتان.روشن خواهد شد که همه زندگی شما را تحت شعاع خود قرار خواهد.داد و مانند میلیون ها انسان  دیگر  که با این کتاب متوحول شده اند .

 

2) هنر خوب زندگی کردن برترین کتاب های روان شناسی دنیا

برترین کتاب های روان شناسی دنیا

 • نویسنده : رولف دوبلی
 • تعداد صفحات : 204
بیشتر بخوانید
7 رمان برتر عاشقانه خارجی که باید خواند

«رولف دوبلی» Rolf Dobelli نویسنده‌ و کارآفرین.برجسته‌ی سوئیسی در 15 ژوئیه سال 1966 به دنیا آمد . او تحصیلاتش را در رشته‌ی ام‌بی‌ای و اقتصاد دنبال کرد و تا مقطع دکترا ادامه داد . او از مؤسسان شرکت getAbstract است که کتاب‌های خلاصه و کوتاه منتشر می‌کند . او از سال 2002 فعالیت در حوزه‌ی نوشتن را آغاز کرد و با کتاب.«هنر شفاف اندیشیدن» در میان خوانندگان فارسی معروف شد .

که باز هم توسط گروه مترجمانی که عادل فردوسی‌پور هم.در میان‌شان حضور دارد ترجمه شده است . این کتاب.البته مستقیم یک اثر روانشناسی محسوب نمی‌شود . بیشتر اثری در حوزه علوم انسانی است اما از آنجا که راهکارهایی برای مدیریت زندگی‌تان.در اختیارتان قرار می‌دهد می‌شود تا حدی آن را به عنوان یک کتاب خوب.و متفاوت روانشناسی برشمرد . شاید چکیده کتاب را بشود در یکی از جملات خودش.پیدا کرد: « موفق بودن یعنی تزلزل ناپذیر بودن فارغ از این که در اوج پرواز باشید یا در حضیض سقوط . »
این کتاب پنجاه و دو روش میان‌بر ذهنی برای تفکر و تصمیم‌گیری.به.شما آموزش می‌دهد که شما را در مسیر یک زندگی خوب قرار خواهد داد . ترجمه روان سه مترجم کتاب هم کمک.می‌کند.تا کتاب را راحت‌ بخوانید و از خواندنش لذت ببرید .

 

3) هنر ظریف بی خیالی

برترین کتاب های روان شناسی دنیا

 • نویسند : مارک منسون
 • تعداد صفحات : ۲۲۴ صفحه

کتاب موفقیت بعدی در لیست بهترین کتاب های روانشناسی.و.موفقیت با عنوان هنر ظریف بی خیالی اثر مارک منسون با یک نگرش و رویکرد.غیر عادی برای به دست گرفتن افسار زندگی نوشته شده است .

مارک منسون نویسنده این کتاب پرفروش در ۲۵ سالگی زمانی.که در دانشگاه بوستون.مشغول به تحصیل بود شروع به وبلاگ نویسی کرد . مارک منسون میگوید از نظر برخی از مردم من یک احمق هستم ولی.افراد.زیادی هم هستند که معتقدند من زندگی آنها را نجات داده ام . چندین سال وبلگ نویسی منسون باعث شده تا کتاب هنر ظریف.بی خیالی بیش از ۴ میلیون نسخه فروش داشته باشد .
مارک ممنسون یک شعار معروف دارد و شعار او این است.که من روش ها.و تکنیک هایی را در این کتاب به شما پیشنهاد.میکنم که.بدون اینکه خودتان را بکشید به موفقیت قطعی برسید .

4) قدرت فکر برترین کتاب های روان شناسی دنیا

برترین کتاب های روان شناسی دنیا

 • نویسند : ژوزف مورفی
 • تعداد صفحات : ۳۸۴ صفحه

کتاب قدرت فکر اثر ژوزف مورفی روانشناس نامدار آمریکایی است که به عنوان یک پدیده در عرصه جهانی شناخته شده است .
ژوزف مورفی نویسنده کتاب قدرت ذهن یا قدرت فکر آموزش.هایی از آگاهی هایی در این کتاب درباره ذهن و ضمیر ناخودآگاه به شما میدهد که میتوانید.زندگی خود را در دست بگیرید مورفی درباره این کتاب میگوید منظور از فکر آن بخش از فعالیت.مغزی انسان است که کمک میکند تا با استفاده از اطلاعات گوناگون که از جهان.در اختیار دارد به تجربه و تحلیل پدیده های طبیعی بپردازد .

این کتاب به صورت عمیق درباره فعالیت های مغز انسان با مواجه شدن.با اتفاقات بزرگ و کوچک زدر زندگی میپردازد و علومی که در این کتاب می آموزید مانند این است.که سالهاست با یک روانشناس درباره عملکرد مغز و ذهن ارتباط دارید .

5) روانشناسی عزت‌نفس

برترین کتاب های روان شناسی دنیا

 • نویسنده : ناتانائیل براندن
 • :  ۳۰۴

ناتانائیل برندن ، دکتر ، استاد ، روان درمانگر عملی و نویسنده.ی 20 کتاب در مورد روانشناسی عزت نفس ، عشق رمانتیک و زندگی.و اندیشه فیلسوف برون گرا آین رند است . آثار او به 18 زبان ترجمه و بیش از 4 میلیون نسخه فروش داشته است.و شامل عناوینی مانند مسئولیت پذیری ، شش اصل عزت نفس ، سال های.من با آین رند است . نام برندن با فلسفه عزت نفس مترادف شده.است ، زمینه ای که او 30 سال پیش در آن پیش قدم شد .

بیشتر بخوانید
شخصیت شناسی خال صورت | خال صورت نشان چیست؟

کتاب براندن برای کسانی که به‌سبب علاقۀ شخصی یا حرفه‌شان.به موضوع عزت‌نفس علاقه دارند ، جزء کتاب‌هایی است که حتماً باید خوانده شود . براندن در این کتاب شش ستون – شش تمرین.فعالیت‌مبنا – را شرح می‌دهد که باید.روزانه انجام شوند تا اساس عزت‌نفس در وجود شخص شکل بگیرد .

6) چهار میثاق برترین کتاب های روان شناسی دنیا

 • دون میگوئل روئیز
 • :  ۱۲۰

چهار میثاق ، حاصل تجربیات و اندیشه های مردی است از تبار.سرخپوستان.آمریکای مرکزی ، که باور های بنیادی تولتک ها را به زبانی ساده با مثال های قابل فهم و طبقه.بندی بسیار مفید و مؤثر به نسل های جدید ارمغان کرده ، به این امید که رؤیای سیاره ی زمین را تغییر دهند .

آنچه دن میگوئل روئیز می خواهد بگوید این است که هر یک از ما در قلمرو.زندگی شخصی.قادریم باورهای منفی موروثی را به تدریج تغییر دهیم و سهمی.در تبدیل این «رؤیای دوزخی» به «رؤیای بهشتی» ایفا کنیم . این کار نه آسان است و نه به سرعت اتفاق.می افتد ، اما می تواند جهتی.نو و سالم.به حرکت انسان های پویا و معتقد به تغییر بدهد .

میگل روئیز در چهار میثاق می‌گوید : کلمات را کامل و بدون عیب‌ و نقص بر زبان بیاور تردید نکن . فرضیه‌ها و گمان‌ها را کنار بگذار و همیشه بهترین کار ممکن را انجام بده .

اولین میثاق

با کلام خود گناه نکنید

اولین میثاق مهم ترینِ آنها ، و همچنین دشوارترین آنهاست . این میثاق به قدری مهم است که تنها به کمک آن شما قادر خواهید بود.به مرحله ای از وجود ارتقا یابید که من آن را بهشت زمینی می خوانم .

اولین میثاق این است : با کلام خود گناه نکنید . خیلی ساده به نظر می آید ، اما خیلی خیلی قدرتمند است .

دومین میثاق

هیچ چیز را به خود نگیرید

سه میثاق بعدی هم زاییده ی اولین میثاق هستند . دومین میثاق این است : هیچ چیز را به خود نگیرید .

هر اتفاقی که در اطراف شما افتاد ، آن را به خود نگیرید . مثالی می زنم : اگر من شما را در خیابان ببینم و بی آنکه شما را بشناسم بگویم: «هی ، تو چقدر احمق هستی» ، مسلماً این جمله به شما بر نمی گردد ، بلکه به خودم بر می گردد . شما اگر آن را به خود بگیرید ، شاید باور کنید که احمق هستید . شاید فکر کنید : ازکجا می داند ؟ او روشن بین است یا هرکسی می تواند حماقت مرا ببیند ؟

سومین میثاق

تصورات باطل نکنید

سومین میثاق این است : تصورات باطل نکنید .

ما تمایل داریم که درباره ی همه چیز تصوراتی به سر راه دهیم . مشکل این جاست که این تصورات را باور می کنیم. می توانیم سوگند یاد کنیم که واقعی هستند . ما درباره ی آنچه دیگران می اندیشند ویا انجام می دهند ، تصوراتی داریم  آنها را به خود می گیریم آن وقت سرزنششان.می کنیم و با ارسال زهر عاطفی با کلاممان ، واکنش نشان می دهیم . به همین دلیل است که هر وقت تصوراتی به.سر راه می دهیم ، دنبال مشکل می گردیم . تصور می کنیم ، تعبیر غلط می کنیم ، مسئله را به خود می گیریم و از.هیچ ، فاجعه ای عظیم می سازیم .

بیشتر بخوانید
معرفی بهترین رمان های هما پور اصفهانی
چهارمین میثاق

همیشه بیشترین تلاشتان را بکنید .

این فقط یک میثاق دیگر است ، اما اجازه می دهد که سه میثاق دیگر به عادات.عمیقاً ریشه داری مبدل شوند . میثاق چهارم در مورد عمل به سه میقاق قبلی است : همیشه بیشترین تلاشتان را بکنید .

7) از پست‌ترین تا بالاترین برترین کتاب های روان شناسی دنیا

 • نویسنده : رایان بلیر
 • تعداد صفحات : 124

کتاب رایان بلیر با نام انگلیسی Rock Bottom to Rock Star از درس‌های.کسب‌وکاری سخن می‌گوید که رایان از بدبیاری‌ها و سخت‌کوشی‌هایش آموخته است . رایان بیلر می‌داند چه می‌گوید . او در جوانی به‌شیوه‌ای خطرناک می‌زیست.و درون خانه‌ای که می‌توانیم آن را دخمه بنامیم، زندگی می‌کرد .

اکنون بلیر کارآفرینی به‌شدت موفق است و توصیه‌های ارزشمندی.را که در این راه یاد گرفته ، در کتابش گلچین کرده است ، به این امید که دیگران بتوانند از برخی از اشتباه‌هایی.که او مرتکب شده ، خودداری کنند و از طریقی که او بهره‌مند شده ، بهره‌مند شوند .

8) قانون 5 ثانیه‌ای

برترین کتاب های روان شناسی دنیا

 • نوسنده : مل رابینز
 • تعداد صفحات : 260

مل رابینز ابزار مفیدی را در کتاب قانون 5 ثانیه زندگی ، کار و اعتماد به.نفستان را با شجاعت هر روزه دگرگون کنید ، معرفی.می‌‌کند که در همه‌ زمینه‌های زندگی کاربرد دارد .

قانون 5 ثانیه می‌تواند در هر لحظه از زندگی روزمره.و در مواجهه با دشواری ، عدم قطعیت و ترس موثر واقع شود . این قانون ممکن است در.بهبود وضعیت سلامت ، افزایش بهره‌‌ وری و مقابله با تاخیر‌ کاری کمک کند .

حدودا همه ما در زندگی این دروغ را باور کرده‌ایم که برای ایجاد.تغییر ، باید احساس آمادگی کنیم ؛ ما این دروغ را باور کرده‌ایم که بالاخره در مرحله‌ای از زندگی اعتماد.به نفس کافی به دست می‌آوریم و شجاعت به خرج می‌دهیم . خیلی از مردم ایده‌های فوق العاده‌ای دارند ، اما فکر می‌کنند چیزی که.کم دارند انگیزه است؛ اما این طور نیست !

یک واقعیت درباره انسان‌ها این است که ما طراحی نشده‌ایم.تا کارهای سخت و ناراحت کننده و یا ترسناک را انجام دهیم . مغز ما به گونه‌ای طراحی شده است که از ما در برابر آن دسته.از کارها محافظت کند ، چون مغز ما تلاش می‌کند تا ما را زنده نگه دارد .

پس اگر می‌خواهید کارهایی را انجام دهید که همیشه.می‌خواستید ، و تغییراتی در زندگی‌تان ایجاد کنید ، باید کارهایی را انجام دهید که :

– منابع مورد نیاز را برای انجام‌شان ندارید .
– درباره‌شان مطمئن نیستید .
– سخت هستند .
– ترسناک‌اند .
– عدم قطعیت بالایی دارند .
و همین باعث می‌شود مشکلی جدید برای همه ما به وجود بیاید.و آن این است که : هیچ وقت حوصله انجام دادنش را ندارید!

شما فقط هنگام انجام کارهای آسان ، احساس انگیزه می‌کنید و هنگام مواجهه.با کارهای مهم و سخت‌تر احساس ترس دارید اما چرا ؟

چون مغز ما به گونه‌ای طراحی شده است که به.هر قیمتی ، جلوی ما را بگیرد تا کاری انجام ندهیم که امکان داشته باشد آسیب ببینیم . مغز ما این کار را با به شک انداختن ما انجام می‌دهد .

مل رابینز (Mel Robbins) به شجاع شدن و بیرون رفتن از منطقه‌.راحتی کمک می‌‌کند و از همه مهم‌تر ، او در کتاب قانون 5 ثانیه (The 5 second rule‬) توضیح.می‌‌دهد که کنترل و تغییر ایجاد کردن آسان است !

منبع : www.highnoonbooks.com

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید