بهترین و زیباترین انتخاب برای کفپوش ساختمان

انتخاب کفپوش برای هر فضایی از ساختمان با در نظر.گرفتن کاربرد فضا انجام می‌شود. برای مثال در فضاهایی که رفت‌و‌آمد در آن‌ها زیاد است از انواع.مقاوم‌تر کفپوش استفاده می‌شود . در محیط‌ هایی با رفت‌وآمد کم از کفپوش‌ هایی با.حالت تزئینی بیشتر استقبال می‌شود . بهترین و زیباترین انتخاب برای کفپوش ساختمان

بهترین و زیباترین انتخاب برای کفپوش ساختمان

کفپوش معمولاً یک بخش دائمی در دکوراسیون است.که هنگام خرید آن باید به عوامل مختلف مانند جنس ، مکان مورد.استفاده ، سلیقه شخصی ، مقاومت و نحوه اجرای آن دقت شود . البته نگران آینده هم نباشید.امکان تعویض و بازسازی کفپوش‌ها نیز وجود دارد .

تنوع زیاد کفپوش‌ها در بازار ممکن است انتخاب.را برای شما سخت کند . از انواع کفپوش‌ها می‌توان چوب ، سنگ ، سرامیک ، لمینت ، پی وی سی و  … نام برد ؛ اما بهترین و زیباترین کفپوش.که برای فضای شما مناسب باشد کدام است ؟ در ادامه با انواع مختلفی از کفپوش‌ ها آشنا می‌شوید.تا بتوانید با دید بهتری زیباترین و بهترین انتخاب برای کفپوش را داشته باشید .

کفپوش سنگی بهترین و زیباترین انتخاب برای کفپوش ساختمان

سنگ یکی از مصالح طبیعی است که در بسیاری از بخش‌های.ساخت‌ و ساز استفاده می‌شود . کفپوش سنگی از انواع لوکس ، معرض ضربه هستند گزینه بسیار مناسبی برای انتخاب باشد . بیشترین استفاده کفپوش سنگی در فضای.سرویس بهداشتی ، آشپزخانه و حتی در محوطه‌ سازی در فضای باز است . بهترین و زیباترین انتخاب برای کفپوش ساختمان

در کنار مزایایی که کفپوش سنگی دارد.برخی از ویژگی‌هایش مناسب همه شرایط نیست . از معایب آن می‌توان به سرد بودن سطحی اشاره کرد . به همین دلیل برای مناطق دارای آب‌وهوای سرد.و فصول سرد گزینه مناسبی نیست . از نظر طراحان داخلی ، استفاده از کفپوش سنگی.در اتاق خواب نیز پیشنهاد نمی‌شود .

بهترین و زیباترین انتخاب برای کفپوش ساختمان

کفپوش موزاییکی

موزاییک از مصالحی است که از گذشته رایج.بوده و هنوز هم استفاده‌های زیادی دارد . کفپوش موزاییکی مقاومت خوبی دارد و بیشتر برای محیط‌های.بیرونی و محوطه‌های باز مناسب است . طرح‌های متنوعی در ابعاد مختلف از کفپوش موزاییکی.در بازار موجود است که امکان انتخاب با توجه به محیط موردنظر شما را راحت‌تر می‌کند . سرعت نصب کفپوش موزاییکی به علت ابعاد.بزرگ آن بالاست و به همین دلیل هنوز هم طرفداران زیادی دارد .

کفپوش سرامیکی بهترین و زیباترین انتخاب برای کفپوش ساختمان

یکی از شناخته‌شده‌ ترین کفپوش‌ها ، کفپوش سرامیکی است . از قدیم هم کفپوش سرامیکی مورد.استقبال همه بود و تا امروز در انواع طرح ، رنگ و.اندازه در بازار مصالح در دسترس است . انواع لعاب‌دار و بدون لعاب از کفپوش سرامیکی وجود دارد . برای لعاب‌دار کردن سرامیک ، با یک لایه لعاب مات ، نیمه‌براق یا براق سطح آن را می‌پوشانند.که علاوه بر زیبایی ، قدرت نفوذ آب.به داخل سرامیک بسیار کم خواهد شد .

بیشتر بخوانید
دکوراسیون آشپزخانه مدرن-سری دوم

معمولاً ضخامت کفپوش سرامیکی بین 4 تا 12 میلی‌متر است . برای نصب سرامیک زیر ان را با ملات پر.می‌کنند ، سرامیک.را می‌ چسبانند و اطراف آن را با دوغاب پر می‌کنند . قیمت کفپوش سرامیکی نیز با توجه به کیفیت و ابعاد آن متفاوت است .

از معایب این کفپوش می‌ توان به سرد بودن سطح آن مانند.کفپوش سنگی اشاره کرد که توصیه می‌شود در مناطق سرد و در فصول.سرد از این کفپوش استفاده نشود . همچنین مقاومت سرامیک در حد متوسطی است ، به طوری‌که با ضربه.دچار لب‌ پریدگی یا شکستگی می‌شود. سطح کفپوش سرامیکی لغزنده است.و احتمال سرخوردن روی آن وجود دارد ، بنابراین برای جاهایی که مواد لغزنده وجود.دارد دقت بیشتری در انتخاب کفپوش سرامیکی نیاز است . یکی دیگر از معایب این کفپوش کثیف شدن.درزهای مابین سرامیک‌ها است که به خوبی نمی‌توان نظافت کرد . بهترین و زیباترین انتخاب برای کفپوش ساختمان

بهترین و زیباترین انتخاب برای کفپوش ساختمان

کفپوش چوبی یا پارکت چوبی

یکی از محبوب‌ترین و زیباترین کفپوش‌ها پارکت چوبی است . چوب از مصالح طبیعی است که احساس گرمی.در فضا را بیشتر می‌کند و زیبایی بی‌نظیری در دکوراسیون رقم می‌زند . برای ساخت کفپوش چوبی از چوب درختان مختلفی.مانند کاج ، صنوبر ، بلوط و افرا استفاده می‌شود که بسیار در قیمت نهایی پارکت تأثیر دارد . نصب پارکت چوبی بسیار ساده است.و زمان کمی برای نصب آن نیاز است . اگر زیبایی طبیعی را دوست دارید استفاده از پارکت چوبی به شما توصیه می‌شود .

در کنار این مزایا ، کفپوش چوبی معایبی نیز دارد . رطوبت و آب باعث خراب شدن شکل ظاهری.و از دست.رفتن مقاومت پارکت چوبی می‌شود و پس از مدتی سطح آن باد می‌کند . همچنین ممکن است موریانه به کفپوش.چوبی نفوذ کند و آن را تخریب نماید . علاوه بر این خطر آتش سوزی با وجود چوب در محیط نیز بیشتر است . در مجموع استفاده از کفپوش چوبی نیاز به مراقبت زیادی هم دارد .

کفپوش لمینت بهترین و زیباترین انتخاب برای کفپوش ساختمان

کفپوش لمینت در واقع یک راه‌حل برای مشکلات کفپوش چوبی است . کفپوش‌های لمینتی ساخته شده از الیاف فشرده چوب یا اچ‌دی‌اف هستند . در واقع شباهت زیادی به کفپوش چوبی دارند.ولی از چوب طبیعی ساخته نشده‌اند . عمر کفپوش لمینتی در حدود سی سال است .

برای ساخت کفپوش لمینتی از چهار لایه استفاده.می‌شود ؛ جنس لایه زیرین که ارزان‌ترین بخش کفپوش لمینتی است ، از سرامیک کاغذی است.و تا حدودی در برابر رطوت و آب مقاوم می‌باشد . لایه بعدی که اصلی‌ترین لایه است ازاچ‌دی‌اف ساخته شده است . لایه دیگر ، دکوراتیو است.که طرح چوبی دارد و روی آن یک لایه لمینت وجود دارد .

بیشتر بخوانید
ایده های ناب برای دکوراسیون منزل عروس

این نوع کفپوش نسبت به کفپوش چوبی ارزان‌تر است . از دیگر مزایای کفپوش لمینتی.سرعت بالای نصب در کنار روش ساده نصب آن می‌باشد . در مجاورت هوای گرم ، کفپوش لمینتی منبسط می‌شود و در طول زمان آسیب می‌بیند .

کفپوش وینیل یا پی‌وی‌سی

این دسته از کفپوش‌ها از یک لایه از جنس پی‌وی‌سی ساخته.می‌شوند که لایه زیرین و رویی آن با فیلم یا همان بخش رنگی و طرح‌دار پوشانده می‌شود . بخش نهایی رویی نیز با یک لایه بی‌رنگ و براق پوشانده می‌شود . در سال‌های اخیر این نوع کفپوش.مورد استقبال خوبی قرار گرفته است .

کفپوش وینیل در برابر رطوبت و آب مقاوم است ، به همین علت گزینه.خوبی برای آشپزخانه محسوب می‌شود . از لحاظ اقتصادی نسبت به سایر کفپوش‌ها بسیار مقرون‌ به‌ صرفه است . تمیز کردن و نگهداری کفپوش‌ های.وینیل بسیار راحت است و علاوه بر این عایق گرما نیز هستند که در تابستان خنک و در زمستان گرم می‌باشند .

این نوع کفپوش‌ها در برابر ساییدگی و ضربه نیز مقاومت.خوبی از خود نشان داده‌اند . با توجه به قابلیت بسیار کم آلودگی در کفپوش وینیل ، به عنوان یک کفپوش بهداشتی.یا بیمارستانی در مراکز درمانی و بهداشتی کاربرد زیادی دارد . از دیگر مزایای کفپوش پی‌وی‌سی می‌توان به مقاومت بالای آن در برابر آتش‌سوزی اشاره کرد .

بهترین و زیباترین انتخاب برای کفپوش ساختمان

کفپوش شیشه‌ای

یکی از زیباترین کفپوش‌های موجود ، کفپوش شیشه‌ای است.که در طراحی دکوراسیون داخلی و فضای خارجی بسیار مورد.استفاده قرار می‌گیرد . همانند سایر کفپوش‌ها ، کفپوش شیشه‌ای نیز در ابعاد ، طرح‌های گوناگون.و ضخامت‌های مختلفی وجود دارد که با توجه به فضای موردنظر و سلیقه‌ اشخاص ، مورد استفاده قرار می‌گیرد .

 

کفپوش اپوکسی بهترین و زیباترین انتخاب برای کفپوش ساختمان

اپوکسی ماده‌ای است که از واکنش شیمیایی پلی آمین و ماده.رزین اپوکساید ساخته می‌شود و در ساخت و تولید انواع کفپوش از آن استفاده می‌گردد . انواع گوناگونی از ساده و سه‌بعدی این کفپوش در رنگ‌ های.متنوع با شفافیت بالا ، به عنوان کفپوش تزئینی کاربرد دارد .

کفپوش اپوکسی می‌تواند به عنوان یک کفپوش بهداشتی.در بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی استفاده شود ؛ زیرا دارای ویژگی‌های بسیار عالی مانند یکدست بودن ، مقاومت در برابر.سایش و لغزندگی ، آنتی باکتریال بودن ، قابلیت شستشو و نگهداری آسان نیز هست . حتی گزینه بیار مناسبی بای.کفپوش آشپزخانه‌های صنعتی نیز به شمار می‌آید .

بیشتر بخوانید
نور پردازی و دکوراسیون اتاق خواب

کفپوش اپوکسی با توجه به اینکه مقاومت بالایی در برابر سایش.و همین‌طور آتش‌سوزی دارد ، انتخاب بسیار خوبی برای محیط‌های شلوغ و پر رفت‌وآمد می‌باشد . از همین رو در فضا های ورزشگاهی و سالن‌ های بزرگ نیز بسیار پرطرفدار است .

کفپوش گرانولی

این نوع کفپوش از گرانول خام یا مواد درجه.یک ضایعات پلاستیکی تولید می‌شود . از بارزترین ویژگی‌های کفپوش گرانولی.می‌توان به مقاومت بالا و استحکام بسیار خوب آن اشاره کرد . با این ویژگی‌ها برای استفاده در محیط‌های.شلوغ مانند باشگاه‌های ورزشی ، پارک‌ها و مهد کودک‌ها بسیار مناسب است .

از دیگر ویژگی‌های این نوع کفپوش تنوع رنگی بالای آن است . علاوه براین می‌توان در شرایط آب‌ و هوایی محتلف نیز از آن استفاده کرد .

 

کفپوش پلی یورتان بهترین و زیباترین انتخاب برای کفپوش ساختمان

در واقع کفپوش پلی یورتان با پایه مواد رزین پلی یورتان ساخته می‌شود . یک ویژگی مهم این نوع کفپوش خودتر از بودن آن است ؛ بدین معنا که در هر حالتی.که روی سطح موردنظر ریخته شود در نهایت یک سطح صاف و زیبا را به وجود می‌آورد . کفپوش پلی یورتان چسبندگی خوبی دارد.و به راحتی روی سطوح فلزی ، بتنی ، سرامیکی و سنگی می‌چسبد .

کفپوش پلی یورتان در مقابل خراشیدگی و ضربه دچار آسیب.نمی‌شود و مقاومت سایشی و کششی بالایی دارد . بر برابر مواد اسیدی و بازی خنثی است و واکنشی نشان نمی‌دهد . کفپوش پلی یورتان دارای سطح براق و صافی.است که خاصیت آنتی‌ باکتریال دارد ؛ از همین جهت تمیز کردن ان بسیار ساده است .

یک نوع از این کفپوش با نام.کفپوش پلی یورتان سردخانه‌ ای شناخته می‌شود . در سردخانه‌ها استفاده از کفپوش صنعتی بسیار مهم است . از آن جایی که کفپوش پلی.یورتان مقاومت خوبی در دمای پایین نشان می‌دهد برای سردخانه‌ها بسیار مناسب است .

 

کفپوش بتنی

کفپوش بتنی یکی از بادوام‌ترین کفپوش‌ هاست که.به راحتی دچار خراشیدگی و آسیب نمی‌شود . امروزه استفاده از انواع مختلف کفپوش بتنی با توجه به فضای موردنظر رایج است . کفپوش بتنی گرما را جذب می‌کند.و در کاهش هزینه‌های مرتبط با مصرف انرژی بسیار مؤثر است . علاوه بر این مراقبت از کفپوش بتنی بسیار راحت است.و می‌توان با مواد شوینده و تی مرطوب آن را تمیز کرد .

از آن جایی که بتن یک متریال مدرن محسوب می‌شود ، از کفپوش بتنی در ساختمان‌هایی با سبک.مدرن و صنعتی بسیار استفاده می‌شود .

منبع: www.streetdirectory.com

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید