بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بورس (۴اردیبهشت) / بی‌اقبالی حقیقی‌ها به فولاد مبارکه در اولین روز هفته

0
3

اقتصاد آنلاین – سیده زینب رزم گیر؛ حقوقی‌ها امروز حدود ۳۷۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد هزار و ۳۷۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۴۵درصد یعنی ۶۱۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۲۷درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «بانک‌ها و موسسات اعتباری»، «فلزات اساسی» و «شرکت‌های چندرشته‌ای صنعتی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «محصولات شیمیایی» و «بیمه و صندوق بازنشستگی» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «فولاد»، «وتجارت» و «شستا» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «پترولح»، «وکار» و «رتاپح» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری فولاد مبارکه اصفهان حدود ۳۰میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی حق تقدم گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان با برتری حدود ۴۰میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در هشت نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۷۸نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۶۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۳۹۰میلیارد تومان بود.

برای مشاهده تصاویر در ابعاد اصلی روی آنها کلیک کنید

تغییر مالکیت حقیقی حقوقی04.02.1400

بیشترین تغییر مالکیت صنایع04.02.1400

بیشتر بخوانید
نقشه بورس(۴اردیبهشت) / افت حدود سه هزار واحدی شاخص کل

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید