بی ضررترین روش های برنزه کردن پوست

 

برنزه شدن پوست می تواند نوعی تنوع و تغییر در پوست باشد.که زیبایی خاصی به آن می دهد البته برای برنزه شدن سریع تکنیک های متعددی وجود دارد.و شما می توانید یکی از روش های مناسب را انتخاب کنید ، اما باید در نظر بگیرید ، بهترین.روش را برای برنزه شدن را استفاده می کنید . تمام دخترخانم ها و پسرهای جوان به دنبال راه.هایی برای برنزه کردن پوست شان در فصل تابستان هستند . در این راهروش های پرخطر زیادی هستند . اگر مایل هستید پوست خود را برنزه کنید با ما همراه شوید.تا روش های بدون ضرر برای برنزه کردن پوست را به شما آموزش دهیم . بی ضررترین روش های برنزه کردن پوست

بی ضررترین روش های برنزه کردن پوست

فصل تابستان ، فصل گرما و زمان مناسبی برای تفریح و مسافرت است . در فصل تابستان برخی افراد از انواع تفریحات استفاده کرده.و برخی به ساحل رفته و از تفریحات کنار دریا و شنا لذت می برند . در فصل گرما ، تابش نور خورشید به حداکثر خود رسیده و زمان.مناسبی برای آفتاب گرفتن و برنزه کردن و تغییر رنگ پوست بدن است . البته برنزه کردن پوست باید به طور صحیح انجام شود.تا از بروز خطرات احتمالی برای پوست بدن جلوگیری شود .

روش های برنزه کردن پوست بی ضررترین روش های برنزه کردن پوست

سه روش برای برنزه نمودن پوست وجود دارد که عبارتند از :

  • ماندن زیر نور آفتاب
  • استفاده از دستگاه های برنزه کننده یا سولاریوم
  • محصولات شیمیایی برنزه کننده پوست

 

سولاریوم چیست ؟

بی ضررترین روش های برنزه کردن پوست

سولاریومیک دستگاه برای برنزه کردن پوست بدن است که دارای تختی می باشد.که در دیواره های آن لامپ های اشعه فرابنفش قرار دارد . هنگام قرار گرفتن شخص درون این وسیله ، درِ این دستگاه که حاوی لامپ.های فرابنفش است ، بسته می شود و بدن درون جعبه حاوی.نور فرابنفش قرار می گیرد و بدین ترتیب پوست بدن شخص پس از چند دوره تکرار برنزه شود .

علت خطرناک بودن روش سولاریوم

اشعه ماورای بنفش در دستگاه سولاریوم با تابیدن به پوست سبب.تخریب پوست شده پس سلول هایی از پوست به نام ملانوسیت ماده ای به نام ملانین ترشح.می کنند که تیره شدن پوست و برنزه شدن آن می شود . در واقع برنزه شدن واکنش دفاعی بدن انسان در مقابل اشعه است .

عوارض سولاریوم بی ضررترین روش های برنزه کردن پوست

از عوارض استفاده از سولاریوم در طولانی مدت ، پیری پوست ، افزایش چین و چروک های پوستی.و شلی و افتادگی پوست هستند . افراد پس از قرار گیری در معرض اشعه فرابنفش.خیلی زود تر گرفتار پیری پوست و بروز لکه های پوستی ، کک ومک ، کدرشدن پوست ، چین و چروک پوست و ضخیم شدن.سطح پوست می شوند و احتمال ابتلا آنها به سرطان های پوستی.به دلیل کاهش قدرت ایمنی پوست افزایش می یابد .

بیشتر بخوانید
چه عواملی باعث جوش زدن روی پوست می شود؟

برنزه شدن با حمام آفتاب

بی ضررترین روش های برنزه کردن پوست

برای برنزه شدن و گرفتن حمام آفتاب ابیتدا با کرم های ضدآفتاب.با spf های مختلف اشعه مضر آفتاب را گرفته و از ساعات و زمان کم آفتاب.گرفتن را شروع و بعد به مرور ، مدت آن را زیاد کنید و برای زودتر برنزه.شدن از لوازم بهداشتی و آرایشی استفاده کنید . پس از اتمام زمان آفتاب گرفتن حتما با آب ولرم یا نسبتا.خنک دوش بگیرید و روغن های اضافی را خوب بشویید.و چنانچه در دنیای مد نمناک گفته ایم با یک حوله به آرامی رطوبت.پوست را بگیرید سپس حتما از یک لوسیون مرطوب کننده استفاده.کنید زیرا لوسیون ها و ژل های مخصوص بعد از آفتاب پوست.را خنک ، ترمیم و رنگ برنزه پوست را تثبیت می کنند .

زمان مفید برای برنزه کردن

صبح بهترین زمان برای برنزه شدن است زیرا بدن پروتئین هایی.را در این زمان تولید می کند که می تواند آسیب رسیدن.به پوست در اثر تابش نور خورشید را ترمیم کند اما این پروتئین ها.با نزدیک شدن به شب کمتر تولید می شوند . میزان این پروتئین در ساعت 8 صبح بیشتر از بقیه زمان هاست.بنابراین این ساعت بهترین زمان برای استفاده از نور آفتاب برای برنزه شدن است . همچنین آفتاب گرفتن در بعد از ظهر.خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش می دهد .

مضرات حمام آفتاب

1. قرار گرفتن بیش از حد در برابر نور خورشید احتمالاً شما را.چهار بار بیشتر مستعد مبتلا شدن به بیماری آب مروارید می كند .

2. آفتاب سوختگی می تواند پراكندگی و عملكرد گلبول های.سفید خون (سلول های دفاعی بدن) را تغییر دهد و نیز به DNA بدن آسیب وارد كند .

 

کرم ها و محصولات برنزه کننده بی ضررترین روش های برنزه کردن پوست

بی ضررترین روش های برنزه کردن پوست

برخی از کرم ها ، لوسیون ها یا روغن های اتوبرنزه وجود دارند که موجب رنگ.دارشدن پوست می شوند و به لایه های عمیق پوست نفوذ می کنند . برخی از این محصولات را باید همراه.با آفتاب گرفتن به طریق زیر مصرف کنید :

بیشتر بخوانید
دلایل پیری زودرس پوست خانم ها

1. ابتدا دوش بگیرید تا پوست تان مرطوب شود .

2. لیف یا دستکش لایه برداری تان را خیس کنید و سپس.مقداری از اسکراب دلخواه تان را روی بدن بریزید و با دستکش لایه برداری یا لیف برای.از بین بردن سلول های مرده پوست تان ، بدن خود را لایه برداری کنید .

3. قبل از استفاده از محصولات برنزه.کننده موهای زائدبدن تان را اصلاح کنید .

4.  یک لایه نازک مرطوب کننده بر پایه آب ، روی پوست تان بزنید زیرا.مرطوب کننده موجب پخش شدن یکنواخت و راحت تر برنزه کننده روی پوست تان می شود . مرطوب کننده های بر پایه روغن نمی گذارند که برنزه کننده به پوست تان برسد .

5. برای جلوگیری از رنگی شدن دستتان دستکش بپوشید.و سپس برنزه کننده را روی پوست تان بمالید تا به صورت موقتی پوست تان برنزه شود .

6. برای ماندگاری حدود یک هفته ، از.یک لوسیون یا موس برنزه کننده استفاده کنید .

7. برای جلوگیری از تیره نشدن آرنج ها و زانو هایتان ، موس یا.لوسیون برنزه کننده را قبل از استفاده با مرطوب کننده مخلوط کنید .

روش های بی خطر برنزه کردن پوست

بی ضررترین روش های برنزه کردن پوست

برنزه کردن پوست با روغن زیتون

روغن زیتون در تغییر رنگ و برنزه کردن پوست تاثیر گذار است . این روغن به سرعت از طریق پوست جذب شده و دارای خواص.ضد التهابی است و عوارض مواد شیمیایی را ندارد . برای برنزه کردن پوست با این روش ، کمی روغن زیتون را به پارچه ای آغشته کرده.و سپس روی پوست بزنید و پوست خود را برنزه کنید . پس از گذشت بیست تا سی دقیقه ، پوست خود را بشویید .

استفاده از چای برای برنزه شدن

چای نیز یکی از درمان های خانگی برای برنزه شدن در خانه است.که نباید از قلم بیندازید . سه عدد چای کیسه ای را در سه چهارم فنجان آب جوش قرار دهید و بگذارید.ده دقیقه خیس بخورد سپس چای را با یک چهارم فنجان روغن کنجد ترکیب کنید.و با استفاده از یک اسفنج این محلول را بر پوست تان بمالید .

برنزه کردن پوست با تخم مرغ و هویج

شما می توانید با یک دستور العمل 100٪ طبیعی و با مواد مناسبی که.در آشپزخانه شما یافت میشود ، پوست خود را برنزه کنید . به عنوان مثال ، می توانید از یک زرده تخم مرغ ، پنج قاشق غذاخوری.روغن هویج و پنج قطره اسانس هویج به راحتی پوست خود را برنزه کنید . شما می توانید این مواد را به میزان مساوی با هم مخلوط کرده و بر روی پوست خود اعمال کنید . سپس ، اجازه دهید تا 15 تا 20 دقیقه روی.پوست شما باقی مانده و سپس پوست را بشویید . این یک روش بسیار ساده و سریع برای برنزه شدن پوست است .

بیشتر بخوانید
روش های بوتاکس پیشانی در خانه
برنزه شدن پوست در خانه با قهوه بدون آفتاب

شما می توانید در منزل و بدون قرار گرفتن.در معرض نور خورشید پوست خود را برنزه کنید . برای این کار می توانید از قهوه استفاده کنید . قهوه با خاصیت رنگ دهی ، می تواند رنگ پوست شما را کمی تیره تر کند . کمی قهوه را در آب.مخلوط کرده و روی حرارت بگذارید تا قدرت رنگ دهی آن بیشتر شود . سپس اجازه دهید تا خنک شده و روی پوست خود اعمال کنید . پس از مدت زمان دلخواه، پوست خود را با آب بشویید .

برنزه کردن با روغن بچه بی ضررترین روش های برنزه کردن پوست

یکی دیگر از روغن های مورد استفاده برای.برنزه شدن سریع پوست ، استفاده از روغن بچه است . شما می توانید بدون آفتاب گرفتن ، کمی روغن بچه را درون بطری ریخته و روی پوست خود اسپری کنید . این کار را می توانیدیک روز در میان انجام دهید . با اسپری کردن روغن بچه روی بدن ، از پوسته پوسته شدن پوست.جلوگیری می کنید . البته ممکن است استفاده از روغن های مختلف برای.برنزه کردن در پوست هر فردی نتایج بسیار مطلوبی نداشته باشد .

خطرات برنزه شدن سریع و نادرست

شاید تصور کنید که برنزه کردن روشی آسان و بدون عوارض بوده.و دقت کافی در این زمینه نداشته باشید. اما باید بدانید که هر روشی را که به کار می برید.باید به درستی انجام شود تا از عوارض و خطرات احتمالی آن جلوگیری شود .
برخی از روش های برنزه کردن مانند سولاریوم و یا قرار گرفتن.در نور شدید خورشید ، می تواند باعث آسیب رسانی شدید به پوست شود .

برخی از عوارض برنزه کردن نادرست عبارتند از :

  • چین و چروک پوست
  • پوسته پوسته شدن پوست
  • اگزما
  • التهاب و قرمزی پوست
  • خشکی و پیری زودرس
  • ایجاد لکه های پوستی
  • سرطان پوست

 

منبع : www.ncbi.nlm.nih.gov

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید