تحرکات روزانه صندوق‌های قابل معامله/ نمایش خیره‌کننده آوای معیار در بورس امروز

0
7

اقتصاد آنلاین امیر مهدی زاده؛ صندوق با درآمد ثابت کمند (کمند) بیشترین معاملات روز جاری را به خود اختصاص داد و بعد از آن صندوق اعتماد آفرین پارسیان (اعتماد) بود که دومین صندوق پرمعامله لقب گرفت. صندوق آوای معیار (آوا) نیز در جایگاه سوم بیشترین ارزش معاملات صندوق‌های ETF قرار گرفت.

حقیقی‌ها معادل ۸۴میلیارد تومان واحدهای صندوق «آوا» را از حقوقی‌ها خریدند (۶۵درصد از معاملات صندوق) و اشخاص حقوقی نیز بخشی از مالکیت صندوق «کمند» را به ارزش ۱۵میلیارد تومان به نفع خود تصاحب کردند (چهار درصد معاملات).

دارندگان صندوق سرمایه گذاری در سهام «آوا» رشد ۱۷.۹درصدی دارایی خود را به چشم دیدند و در طرف دیگر مالکان هیچ کدام از صندوق سهامی با زیان مواجه نشدند. هیجانات امروز همچنین باعث شد که بیشترین نوسان قیمت (۱۰.۹درصد) در رابطه با صندوق «آوا» در تابلو معاملات نقش ببندد.

دو صندوق واسطه‌گری مالی و پالایشی یکم روی هم سهم دو درصدی از خرید و فروش‌های صندوق‌های قابل معامله و همچنین یک میلیارد تومان خروج پول حقیقی داشتند.

کل ارزش معاملات صندوق‌های معامله‌پذیر در نهایت به رقم هزار و ۳۳۰میلیارد تومان رسید و ورود پول حقیقی ۲۳۰میلیارد تومان شد. لازم به ذکر است گردش بازار سهام در حدود ۹هزار و ۹۹۰میلیارد تومان و مقدار ورود پول حقیقی ۸۹۰میلیارد تومان بوده است.

نوسان روزانه صندوق‌ها 99.11.04

تحرکات روزانه صندوق‌ها 99.11.04

بیشتر بخوانید
تحرکات روزانه صندوق‌های قابل معامله در بورس امروز/ سهامداران با پالایش و دارا یکم آشتی کردند

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید