تفاوت حرف زدن زنان و مردان در انواع رابطه

0
8

تفاوت حرف زدن زنان و مردان

ساختار مغزی گوناگونی که میان این دوجنس وجود دارد باعث می‌شود که زنان پر حرف تر از مردان باشند و با جزئیات بیشتری مسائل گوناگون را توضیح دهند اما در مقابل مردان بیشتر کلی گویی می‌کنند و نتیجه گرا هستند. همچنین زنان در هنگام صحبت کردن تماس چشمی برقرار می‌کنند ولی مردان علاقه‌ای به تماس چشمی ندارند. اما آنچه که اهمیت دارد این است که شناخت این تفاوت‌ها چه نقشی در زندگی دارد؟

دلایل تفاوت های گفتاری زنان و مردان

از جمله علل و دلایل تفاوت های گفتاری زنان و مردان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

تفاوت فیزیولوژیکی

در ماه دوم بارداری اگر جنین پسر باشد هورمون تستسترون وارد مغز می‌شود. این هورمون توانایی برخی از سلول‌ها را کم می‌کند و باعث تقویت برخی دیگر می‌شود. سلول‌هایی که توانایی‌شان کم می‌شود سلول‌های مربوط به تکلم است و سلول‌هایی که تقویت می‌شوند سلول‌های جنسی و پرخاشگری هستند. این دلیل به خوبی مشخص می‌سازد که چرا آقایون در هنگام دعوا کردن توانایی صحبت کردن شان پایین می‌آید و در عوض متوسل به زور و بازو می‌شوند.

تفاوت در نگرش از تفاوت های حرف زدن زنان و مردان

مردها کل نگر هستند و زنها جزء نگر. همین تفاوت یکی از دلایل مهم حرف زدن بیشتر خانم‌ها نسبت به آقایان است. زنی که جزییات بیشتری را می‌بیند مسلم است حرف بیشتری برای گفتن دارد تا مردی که کلیات مهم را دیده است و چیزی برای صحبت ندارد.

تفاوت در شیوه ی ارتباطی زنان و مردان

مردها فقط جهت برقراری ارتباط صحبت کرده اما زن‌ها برای تخلیه احساسات و هیجانات صحبت می‌کنند. این که گاهی زنان به رازدار نبودن و مردان به سنگدل بود متهم می‌شوند ناشی از همین تفاوت است.

تفاوت های گفتاری زنان و مردان

تفاوت در فرایند صحبت از تفاوت های حرف زدن زنان و مردان

مردها نتیجه گرا هستند و زن‌ها فرایند محور. مردها دوست دارند حرف خود را خلاصه کنند تا فقط نتیجه آخر را بگویند ولی زنان دوست دارند تمام جزییاتی که اتفاق افتاده است را بیان کنند تا به نتیجه برسند. مثلا ممکن است مرد از همسر خود بپرسد “به مطب دکتر رفتی؟” و زن در جواب این سوال تمام جزئیات آن روز را بگوید.

از بد شانسی در اول صبح بگوید تا دیدن آشنایی در حین رفتن به مطب دکتر. در این شرایط مسلما مرد کلافه می‌شود و حتی ممکن است صحبت همسرش را قطع کند و بگوید بالاخره رفتی یا نه؟! حال اگر زن این سوال را از همسرش بپرسد جواب کوتاهی مثل “بله رفتم. گفت سرما خورده‌ام” دریافت می‌کند. حتی ممکن است ناراحت شود و فکر کند همسرش حوصله صحبت کردن با او را ندارد.

حال اگر مردان و زنان این نکات و تفاوت های بسیار مهم در یکدیگر را ندانند ممکن است در حین صحبت‌های روزمره خود به اشتباه از یکدیگر ناراحت و دلگیر شوند.

نکته مهم : این موارد عمومیت ندارد و ویژگی‌هایی مطلق نیستند. این‌ها ویژگی‌هایی هستند که به طور کلی به دلیل ساختارمتفاوت زنان و مردان در آن‌ها وجود دارد ولی ممکن است این گونه نباشد و مردی ویژگی‌های زنانه و زنی ویژگی‌های مردانه داشته باشد.

نکات مهم برای ارتباطی بهتر بین زن و مرد

بهتر است زن و مرد هر دو از این تفاوت ها آگاه باشند و بدانند که این ساختار وجودی زن و مرد است و راه گریزی از آن نیست. فقط با شناخت و احترام به تفاوت ها می‌شود از مشکلات و سوءتفاهم‌های گفتاری زن و مرد پیشگیری کرد.

آشنایی بیشتر با تفاوت حرف زدن زنان و مردان

به سکوت همسرتان احترام بگذارید و بدانید که این سکوت به دلیل بی علاقگی به شما نیست. مردها در هنگام مشکلات به جای حرف زدن سکوت را ترجیح می‌دهند. وقتی همسرتان از شما سوالی می‌پرسد حرف خود را خلاصه تر کنید و نتیجه را زودتر بگویید تا همسرتان کلافه نشود.

آشنایی بیشتر با تفاوت حرف زدن زنان و مردان

در شرایطی که می‌توانید با همسرتان صحبت کنید این را بدانید که جزئیات گویی همسرتان یک امر کاملا عادی است و با گوش دادن و هم صحبت شدن با همسرتان او را بسیار خوشحال و راضی می‌کنید.

در هنگام صحبت کردن با همسرتان سعی کنید بیشتر با او تماس چشمی داشته باشید و این گونه نشان دهید که به صحبت‌هایش علاقه مند هستید.

تفاوت میل جنسی زنان با مردان

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید