تفاوت ژل و اسپری تاخیری در چیست؟

تفاوت ژل و اسپری تاخیری در چیست؟

تعریف زود انزالی: تفاوت ژل و اسپری تاخیری در چیست؟

انزال به عنوان فرآیند.خروج و آزادسازی مایع منی از بدن تعریف می‌شود. و زود انزالی فرآیندی است که انزال زودتر از چیزی که مرد می‌خواهد یا همسر در طول رابطه جنسی دوست دارد، اتفاق می‌افتد .

همان طور که میدانید زود انزالی یکی از مشکلات بسیار شایع در بین مردان است.تا به حال راهکارهای مختلفی برای درمان این بیماری وجود دارد.یکی از آن ها استفاده از اسپری یا ژل های تاخیری است .

نحوه عملکرد ژل و اسپری تاخیری

باید بدانید که در ترکیب هر دو محصول لیدوکائین استفاده شده است.هم در اسپری تاخیری و هم در ژل تاخیری از لیدوکائین برای حساسیت زدایی سلول های عصبی آلت تناسلی مرد استفاده می شود . این امر موجب می شود تا در آزادسازی مایع منی تاخیر ایجاد شود .و موجب افزایش مدت زمان رابطه جنسی می گردد .

تفاوت ژل و اسپری تاخیری  در چیست؟

ویژگی اصلی اسپری های تاخیری

  • لیدوکائین ۱۰ درصد
  • بر پایه هوا و الکل
  • بی حس شدید

اسپری های تاخیری معمولا حاوی ۱۰ درصد لیدوکائین هستند.که نسبتا مقداری زیادی است و برای بی حس کردن هر چیزی (حتی دندان!) می توان از آنها استفاده کر د.
این مقدار لیدوکائین برای وقتی مناسب است که فرد در از زود انزالی حاد رنج می برد و قصد داره کلا آلت تناسلی را بی حس کند . برخی از آقایان بخاطر همین بی حسی شدید، ترجیح می دهند از ژل های تاخیری استفاده کنن د.

بیشتر بخوانید
روش انتقال اس تی دی و راه های درمان

نحوه استفاده از اسپری تاخیری

5 دقیقه قبل از نزدیکی، به موضع اسپری کنید. پیشنهاد می شود.قسمت های از ناحیه تناسلی که دارای بیشترین حساسیت هست را اسپری نمایید . اسپری کردن تمام قسمت‌های ناحیه تناسلی به این دلیل که ممکن است به بی حسی و متعاقبا از دست دادن نعوظ منجر شود توصیه نمی شود .

ویژگی اصلی ژل های تاخیری

  • لیدوکائین 2 درصد
  • بر پایه آب و الکل
  • بی حسی اندک

اما ژل های تاخیری در بیشتر مواقع حاوی فقط ۲ درصد لیدوکائین هستند.که بی حسی کمتری نسبت به اسپری ایجاد می کند برای همین میل جنسی فرد تغییری نمی کند.

نحوه استفاده از ژل های تاخیری

ژل تأخیری باید مستقیماً بر روی ناحیه تناسلی مرد اعمال شود، به خصوص در قسمت تحتانی غدد که معمولاً سر خوانده می شود؛ یا در جایی که حساسیت بیشتری وجود دارد. در صورت استفاده از کاندوم ، ژل تأخیری نباید روی آن استفاده شود و باید مستقیماً روی آلت تناسلی مرد استفاده شود. استفاده از ژل تاخیری بر زوی کاندوم بی فایده است، زیرا اثر فقط در صورت تماس مستقیم با آلت تناسلی احساس می شود.

به طور متوسط ​​یک تا سه دقیقه طول می کشد تا روی ناحیه تناسلی آقایان اثر بگذارد، اما هر بدن می تواند به شکلی واکنش نشان دهد. تفا

وتتفاوت ژل و اسپری تاخیری در چیست؟ژل و اسپری تاخیری در چیست؟

برای درمان زود انزالی از اسپری تاخیری یا ژل استفاده کنیم؟

در اسپری از هوای فشرده و الکل استفاده می شود که در هنگام بر خورد با پوست ایجاد گرما می کند و برای چند ثانیه فرد بر روی ناحیه تناسلی خود احساس سوزش می کنه چرا که لیدوکائین ۱۰ درصد تاثیر زیادی بر روی اعصاب می گذارند و بعد از چند ثانیه اعصاب ناحیه مورد استعمال رو بی حس می کند.

بیشتر بخوانید
 دلایلی که باعث کاهش میل جنسی میشوند

همین بی حسی شدید باعث کم شدن قدرت نعوظ در بعضی از مردان می شود برای همین برای کسانی که علاوه بر مشکل زود انزالی از مشکل عدم نعوظ رنج می برند، استفاده از اسپری تاخیری به هیچ عنوان توصیه نمی شود چراکه قدرت نعوظ را کاهش می دهد.

در ژل تاخیری از الکل خبری نیست و اغلب این ژل ها بر پایه آب درست می شوند و همچنین با پایین بودن لیدوکایین موجود در آنها، احساس سوزش ایجاد نمی شود و بی حسی شدید نیز حس نمی شود. پس در مجموع استفاده از اسپری تاخیری فقط برای موارد زود انزالی حاد پیشنهاد می شود و در اکثر مواقع ژل تاخیری گزینه ی مناسب تری به نظر می رسد.

منبع : www.shytobuy.uk

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید