درمان بی خوابی شبانه تنها در 60 ثانیه بصورت طبیعی

بی خوابی می تواند شکنجه گر باشد . هنگامی که فرد نمی تواند.در طول شب بخوابد باعث خستگی روزانه ، سرگیجه ، بی حوصلگی و تضعیف عملکرد سیستم بدن می شود . درمان بی خوابی شبانه تنها در 60 ثانیه بصورت طبیعی

درمان بی خوابی

از جمله علل بی خوابی عبارتند از : درمان بی خوابی شبانه تنها در 60 ثانیه بصورت طبیعی

خوردن بیش از حد.کافئین ، افسردگی ، اضطراب و استرس ، تغییرات شغل و فکر کردن به مشکلات مالی.و خانوادگی ، دیدن کابوس ، دردهای جسمی مختلف مثل آرتروز ، بدن درد و …. یک راه برای درمان بی خوابی شبانه و حل مشکل.بی خوابی در کمتر از ۶۰ثانیه وجود دارد که روش۸,۷,۴ نامیده می شود . تکنیک تنفس ۸,۷,۴ از یوگا الهام گرفته.شده است یک تکنیک تنفسی ضد استرس است . این تکنیک کاملاً ساده است و زمان زیادی طول نمی کشد.و نیاز به تجهیزات ندارد و می توانید در هر مکانی آن را انجام دهید .

این روش می‌تواند به افراد کمک کنند.تا در مدت زمان ۶۰ ثانیه به خواب بروند . این تکنیک به عنوان آرام بخش طبیعی سیستم عصبی عمل می‌کند و استرس.و تنش را در بدن کاهش می‌دهد . این روش در بین افرادی که دچار بی خوابی هستند طرافداران.زیادی دارد و آنها ادعا می کنند که در کمتر از یک دقیقه اثر می کند و تنها کاری که شما باید انجام دهید.تغییر در تنفس است . بنابراین اگر دفعه دیگر نتوانستید بخوابید می توانید از اینروش استفاده کنید . درمان بی خوابی شبانه تنها در 60 ثانیه بصورت طبیعی

چگونگی انجام روش تنفس ۸,۷,۴ برای درمان بی خوابی شبانه درمان بی خوابی شبانه تنها در 60 ثانیه بصورت طبیعی

1 . ابتدا در یک وضعیت راحت روی تخت دراز بکشید . نوک زبان خود را پشت دندان‌های جلویی فوقانی قرار دهید.و آن را در طول تمرین همانطور نگه دارید .

بیشتر بخوانید
کاهش اضطراب سخنرانی : بهترین روش ها برای سخنرانی بدون استرس

2 . از راه دهان خود بازدم را انجام دهید و حرف” او ” را صدا کنید . سپس دهان خود را ببندید و به راحتی.به مدت۴ ثانیه ازطریق بینی استنشاق کنید . سپس نفس خود را به مدت ۷ثانیه نگه دارید .

3 . بعد ۸ثانیه دیگر به آرامی از طریق دهان خود بازدم کنید . بازدم دو برابر طول.مدت استنشاق طول می کشد . نوک زبان شما در تمام مدت باید در موقعیت خود قرار گرفته باشد .

4 . این چرخه را تا خوابتان ببرد حدود ۳بار دیگر با ۴تنفس تکرارکنید .

5 . زمان مطلق که برای هر مرحله صرف می کنید ، مهم نیست . بلکه نسبت ۸,۷,۴ مهم است که مراحل را به ترتیب انجام دهید.

سعی کنید همیشه از راه بینی خود بی سر و صدا استنشاق کنید.و از طریق دهان خود به طور قابل ملاحظه‌ای عمل بازدم را انجام دهید . اگر در تنفس خود مشکل دارید ، این تمرین را سریع‌تر انجام بدهید . با انجام دادن مداوم تمرین می توانید این کار را کند.کنید و استنشاق را بیشتر و عمیق‌تر کنید .

درمان بی خوابی

نحوه کارکرد ترفند تنفسی۸,۷,۴

این روش به بدن شما اجازه می‌دهد که اکسیژن بیشتری‌ را جذب کند.و یک حالت آرامش را در سیستم عصبی شما ترویج دهد . و به تعادل سیستم عصبی نیز کمک می کند .

تکنیک تنفس همچنین می‌تواند در سطح معنوی نیز به شما.کمک کند زیرا می تواند به شما در ارتباط مجدد با بدن و تنفس یاری دهد.و شما را از هر گونه فکر روزمره که باعث می‌شود دچار بی‌خوابی شوید منحرف کند‌ .

یوگایی ها از این روش برای دستیابی به حالت آرامش کامل مقابله.با استرس و اضطراب استفاده می‌کنند که روشی بسیار موثر.برای درمان بی خوابی شبانه است . درمان بی خوابی شبانه تنها در 60 ثانیه بصورت طبیعی

آهسته نفس کشیدن باعث می شود ریتم قلب شما آهسته تر شود.و باعث کند شدن ضربان قلب می.شود که به نوبه خودبر بقیه بدن شما نیز تاثیر می گذارد . به عبارت دیگر اینیک روش آرامش‌ بخش طبیعی برای بدن و ذهن شماست .

بیشتر بخوانید
15 راهکار موثر در کاهش اضطراب کودکان در روزهای اول مدرسه

در این روش با تحمیل ریتم های خاصی برروی سیستم تنفسی خود.به تدریج این روش به سیستم عصبی غیر ارادی القا می‌شود‌ . بنابراین شما باید طییک دوره در هفته ها ، ماه ها و.سال ها این کار را انجام دهید تا تغییراتی که می خواهید در خواب شما ایجاد شود .

خوراکی های موثر در بهبود خواب درمان بی خوابی شبانه تنها در 60 ثانیه بصورت طبیعی

برای درمان بی خوابی شبانه قبل از خواب یک لیوان شیر گرم بنوشید . غذاهای لبنیکه حاوی تریپ توفان که یک ماده تقویت کننده.خواب است را استفاده کنید .

منابع خوب دیگر شامل آجیل و دانه ، موز ، عسل و تخم مرغ است . غذاهای سرشار از کربوهیدرات ممکن است به شما کمک کند . بنابراین برخی از میان وعده های خوب شامل یک کاسه غلات ، شیر ، آجیل و نان و پنیر باشد . قبل از خواب یک میان وعده میل کنید . اگر بی خوابی داشته باشید کمی غذا در معده شما ممکن است.به خواب شما کمک کند . اما این میان وعده باید سبک و کم باشد . زیرایک وعده غذای سنگین.باعث تضعیف عملکرد سیستم گوارشی شما می شود . مصرف غذاهای پر چرب را محدود کنید . تحقیقات نشان می‌دهدافرادی که غالباً غذاهای پرچرب.میخورند ، دچار افزایش وزن می شوند و چرخه خواب آنها تمایل به مختل شدن دارد .

یک فنجان قهوه عصرانه ممکن است خواب شما را مختل کند . برای خواب بهتر تمام کافئین ها.را از رژیم غذایی خود ۴ تا ۶ ساعت قبل از خواب حذف کنید . دارو های بدون نسخه مانند تسکین‌ دهنده درد ، قرص کاهش وزن ، داروهای ادرار آور.و سرماخوردگی ممکن است دارای کافئین باشند .

بیشتر بخوانید
اختلال پس از استرس تروماتیک (پی تی اس دی) چیست ؟

تاثیر داروها ، غذاها و مواد مخدر بر بی خوابی

تاثیر داروها ، غذاها و مواد مخدر بر بی خوابی

این داروها یا سایر داروها ممکن است به اندازه.یک فنجان قهوه یا بیشتر ، کافئین داشته باشند . شما باید برچسب روی داروهای بدون نسخه یا برگ اطلاعات داروی تجویز شده را بررسی کنید.و ببینید آیا آن دارو در خواب شما اختلال ایجاد می‌کند.و در بی‌خوابی شما تاثیر دارد یاخیر .

مراقب غذاهای سنگین و پر ادویه باشید . دراز کشیدن روی شکم‌ به طور‌کامل می تواند.باعث ناراحتی شما شود ، زیرا دستگاه گوارش هنگام خواب آرام می شود . همچنین غذاهای تند.می تواند به سوزش سردل شما منجر شود .

اگر یک وعده غذایی سنگینرا مصرف کرده اید ، حداقل ۴ ساعت قبل از خواب غذا خوردن خود را تمام کنید .                                      آبرسانی در طول روز برای بدن بسیار عالی.است اما قبل از خواب آن را قطع کنیدوبه حمام نروید . د

برایدرمان بی خوابی شبانه، سیگار نکشید حتی اگر این.کار یکی از راه های مورد علاقه شما باشد . کشیدن سیگار ایده خوبی نیست . نیکوتینیک محرک است و دارای اثراتی شبیه به کافئین است . از کشیدن سیگار قبل از خواب یا در نیمه شب خودداری.کنید و تلاش کنید تا آن را کنار بگذارید . کار سختی است اما ارزشش را دارد . درمان بی خوابی شبانه تنها در 60 ثانیه بصورت طبیعی

مصرف الکل باعث می شود اغلب دچار سردرد ، عرق شبانه و کابوس شوید.و مصرف آن خواب شما را مختل می کند . بنابراین برای داشتن یک خواب راحت بهتر است از مصرف الکل خودداری شود .

منبع : www.sleepfoundation.org

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید