دلایلی که باعث کاهش میل جنسی میشوند

اگر شما فکر می کنید رابطه ی جنسی با همسرتان دچار مشکل شده است.و دیگر گرمی و لذت سابق را تجربه نمی کنید باید به دنبال.دلایل این مسئله باشید ، نباید از آن به آسانی عبور کنید . بعضی از زوجین ممکن است میل جنسیشان به مرور کم شود و مشکلات فراوانی برایشان به وجود آید.زیرا رابطه ی جنسی بسیار مهم است و تاثیر فراوانی بر سایر ابعاد زندگی زوجین دارد . دلایلی که باعث کاهش میل جنسی میشوند
کاهش میل جنسی در افراد دلایل متفاوتی.دارد که در ادامه به معرفی هر کدام می پردازیم .

1. استفاده از داروها

دلایلی که باعث کاهش میل جنسی میشوند

دارو یکی از عوامل شیمیایی است که می تواند تاثیر فراوانی بر روی.میل جنسی افراد داشته باشد ، اگر شما از داروهای ضد افسردگی ، ضد بارداری ، ضد فشار خون و … استفاده می کنید و.میل جنسیتان کم شده است ، باید بدانید از اثرات استفاده این داروها بر روی هورمون ها و.بدن شما است و بعد از دوره درمان و قطع آن ها مشکل حل می شود .

2. عوامل روحی و احساسی

زندگی در دنیای پر هیایو و جامعه ی امروزی فشارهای روحی و روانی.فراوانی برای افراد دارد که بر همه ی ابعاد زندگی اشخاص.از جمله میل و تمایلی که به رابطه ی جنسی دارند اثرگذار است .
طبیعی است که اگر برای شما در محیط کار یا مسائل مالی و … مشکلی به وجود آمده باشد.دچار استرس و پریشانی می شوید و نسبت به رابطه ی.جنسی با همسرتان میل کمتری از خود نشان می دهید .

بیشتر بخوانید
تله های افسردگی و راه حل های آن

3. دوران بارداری دلایلی که باعث کاهش میل جنسی میشوند

دلایلی که باعث کاهش میل جنسی میشوند

هورمون های بانوان اغلب در دوران بارداری دچار تغییر می شود.و در افراد میل به رابطه جنسی در این دوران متفاوت است .
ممکن است برخی از بانوان از برقراری رابطه جنسی احساس ناراحتی کنند.و حتی پزشک آن ها رابطه ی جنسی را برای آن ها ممنوع کرده باشد.و گاهی نیز ممکن است میل جنسی در این ایام افزایش یابد .
بهتر است بدانید این تغییرات هورمونی حتی بعد از زایمان نیز برای.بانوان ادامه دارد و بر میل جنسی آن ها تاثیر می گذارد .

4. مشکلات و دعواهای زناشویی

اگر با همسرتان مشکل داشته باشید و به دلایل مختلف.از جمله شک ، بی اعتمادی ، دخالت خانواده ها و … با یکدیگر.رابطه ی خوبی نداشته باشید طبیعی است که نمی توانید به راحتی با یکدیگر رابطه ی.جنسی داشته باشید و در این اوقات میل جنسی کمی دارید .

5. چاقی و نداشتن وزن مناسب

دلایلی که باعث کاهش میل جنسی میشوند

اگر اضافه وزن دارید باید نگران کم شدن میل جنسی خود.باشید و هرچه سریع تر برای کاهش وزن اقدام کنید .

6. یائسگی دلایلی که باعث کاهش میل جنسی میشوند

اغلب بانوان در ایام یائسگی به دلیل درد هنگام رابطه و خشکی.واژن از انجام آن خودداری می کنند .
اگر شما نیز این مشکل را دارید می توانید از انواع.روان کننده ها برای رفع خشکی واژن استفاده کنید .

7. اعتیاد به الکل و مواد مخدر

برخی افراد گمان می کنند با مصرف مواد مخدر و الکل میل جنسیشان.افزایش می یابد و رابطه ی بهتری خواهند داشت که تصوری اشتباه است و به صورت عکس جواب می دهد .
باید بدانید استعمال دخانیات ، مواد.مخدر و الکل باعث کاهش میل جنسی می شود .

بیشتر بخوانید
طرز تهیه ی اسموتی چربی سوز

8. مواظبت از فرزندان

مادران زمانی که بچه وارد زندگی می شود ، وقت زیادی را برای تربیت و.بازی با آن ها در طول روز می گذارند ، خسته می شوند و ممکن است فرصت.کافی و مناسب به دلیل وجود بچه نداشته باشند .
این موضوع نیز بر میل جنسی و کم شدن رابطه والدین تاثیر گذار است .

9. مشکل نعوظ

برخی افراد مشکل اختلال نعوظ دارند و به همین.دلیل از برقراری رابطه ی جنسی خودداری می کنند . این افراد باید به پزشک مراجعه و به درمان خود بپردازند .

10.نداشتن خواب کافی دلایلی که باعث کاهش میل جنسی میشوند

دلایلی که باعث کاهش میل جنسی میشوند

اگر شب استراحت و خواب کافی نداشته باشید ، بیشتر وقتتان در رخت خواب.به جای استراحت چک کردن فضای مجازی و … باشد ، کمبود خواب دارید .
نداشتن خواب کافی سبب خستگی.و بی حوصلگی شما در طول روز می شود . هم چنین از تاثیر آن بر روی رابطه ی جنسی با همسرتان نیز نباید غافل شوید .
در این مقاله شما را با 10 دلیل مهم که سبب کاهش میل جنسی.می شود آشنا کردیم ، شما می توانید با دانستن دلیل اصلی کاهش میل جنسیتان بهتر به رفع آن بپردازید .

 

منبع : www.mayoclinic.org

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید