دلایل و رفع تیرگی واژن با درمان های خانگی

یکی از مواردی که در بانوان باعث ایجاد نگرانی و فکرمشغولی آنها می شود تیره شدن رنگ پوست آلت تناسلی آنهاست . بیشتر نگرانی این افراد به دلیل کاسته شدن جذابیت جنسی آنهاست و این امر در بانوانی که پوست سبزه تری دارند بیشتر است .دلایل و رفع تیرگی واژن با درمان های خانگی

دلایل و رفع تیرگی واژن با درمان های خانگی

خیلی از خانمها بعد از سن بلوغ با مشکلاتی همچون تیره شدن واژن ک کشاله ی ران مواجه می شوند .
سیاه شدن واژن در بارداری و بعد از زایمان می تواند به دلیل تغییرات شدید هورمونی در این دوران باشد .

دستگاه تناسلی زنان همواره مورد توجه خانم ها است و همیشه دنبال راهی میگرند که تیرگی پوست ناحیه واژن را کمتر کنند و این ناحیه را روشن تر کنند . در این مقاله ی مگنت از دلایل تیرگی واژن و راه های روشن کردن آن صحبت میکنیم .

دلایل تیرگی واژن

تیرگی پوست واژن دلایل مختلفی دارد که موارد زیر دلایل اصلی آن هستند .

۱- ژنتیک

پوست بعضی افراد به طور ژنتیکی تیره و در بعضی قسمت های بدن مانند پوست ناحیه تناسلی تیره تر است و این تیرگی در دوران بلوغ شدیدتر می شود .دلایل و رفع تیرگی واژن با درمان های خانگی

۲- سن

با افزایش سن و تغییرات هورمونی بافت ناحیه تناسلی دچار تیرگی می گردد .

۳ – رطوبت

مرطوب بودن ناحیه تناسلی .

۴-لباس های تنگ

یکی از مهم ترین و اصلی ترین علل تیرگی پوست واژن استفاده از شلوار و لباس زیر تنگ است .

پوشیدن لباس های تنگ با افزایش رطوبت بدن و ایجاد اصطحکاک بیشتر ، می‌تواند سبب تیرگی پوست ناحیه تناسلی گردد .دلایل و رفع تیرگی واژن با درمان های خانگی

استفاده از لباس زیر (شورت ) پلی استری غیر گیاهی : علاوه بر انتخاب جنس مناسب و ضد حساسیت لباس زیر بایستی روزانه آن را تعویض کنید .

۵- اصطحکاک

اصطحکاک و ساییده شدن پوست ناحیه تناسلی بر اثر ورزش هایی مثل دوچرخه سواری .

۶-بارداری

-بارداری

تغییرات هورمونی ناشی از بارداری .

۷ –عفونت های زنانه

اگر عفونت های باکتریایی زنانه درمان نشود ب مرور باعث تیره شدن رنگ واژن میشود .

۸- نژاد ها

نژاد خاورمیانه و مدیترانه که پوست های تیره تری دارند .دلایل و رفع تیرگی واژن با درمان های خانگی

۹-شیو کردن با تیغ های کند

تیغ زدن مکرر به خصوص شیو کردن با تیغ های کند وقتی در دراز مدت و مدام اصلاح صورت گیرد باعث میگردد سطح آلت فاقد مو شود و در نتیجه در معرض نور بیشتری قرار خواهد گرفت . این نور سبب تولید ملانین بیشتر میگردد و ملانین بیشتر همان تیرگی پوست را منجر خواهد شد .

بیشتر بخوانید
 بهترین ماسک های آب رسان مو خانگی
۱۰- کمبود ویتامین

کمبود بعضی ویتامین ها در بدن باعث تغییر رنگ پوست واژن و کشاله های ران میشود .

۱۱- سندرم تخمدان پلی کیستیک

در مواردی سندروم تخمدان پلی کیستیک باعث تغییر رنگ و تیرگی واژن میشود .

۱۲- پودر های مو بر

استفاده مداوم از پودر تالک باعث تیرگی واژن میشود .

۱۳- محصولات پوستی نامناسب

مصرف بعضی کرم ها صابون ها و شامپوهای بدن .

۱۴- داروها

برخی از داروها ، با استفاده از برخی داروهای خاص شما متوجه تغییر رنگ پوست واژن خواهید شد که در این صورت با تجویز پزشک برای قطع و یا کاهش دفعات مصرف اقدام کنی .دلایل و رفع تیرگی واژن با درمان های خانگی

تمام این موارد می‌تواند سبب افزایش تیرگی و تیرگی پوست ناحیه تناسلی گردد .

سفید کننده های خانگی برای رفع تیرگی واژن

روش های خانگی ارزان ترین و آسان ترین روش ها برای سفید کردن پوست واژن محسوب می شوند . اما نکته مهم این است که برای اینکه به اثرات مورد نظرتان برسید باید به طور دائم و روزمره از این روش ها استفاده کنید. علاوه بر این اگر قصد دارید با استفاده از روش های طبیعی پوست واژن و مناطق اطراف آن را سفید کنید توصیه های زیر را رعایت کنید:

1- قبل از استفاده از داروهای خانگی برای روشن کردن پوست واژن، آن را روی یک منطقه کوچک از پوستتان بمالید تا ببینید آیا به این ماده آلرژی دارید یا نه . اگر هیچ واکنش حساسیت زایی مشاهده نکردید می توانید از آن روی مناطق وسیع تر پوستتان استفاده کنیدد.

2- همیشه قبل از استفاده از درمان های خانگی پوستتان را تمیز و خشک کنید .

3- خمیر یا ماسک مورد استفاده تان را روی پوست بمالید و بعد از خشک شدن آن را کاملا بشویید .

ماسک روشن کننده ی لیمو و گلاب

دلایل و رفع تیرگی واژن با درمان های خانگی

احتمالا این یکی از ایمن ترین روش های روشن کردن پوست در ناحیه تناسل (واژن) است .  لیمو به عنوان یک سفید کننده طبیعی و عامل ضد باکتری و ضد عفونی کننده قوی شناخته می شود لیمو خاصییت اسیدی دارد و لایه برداری میکند .دلایل و رفع تیرگی واژن با درمان های خانگی

مواد لازم

2 قاشق غذاخوری آب لیمو
10 قطره گلاب

روش تهیه

آب لیمو رقیق را در مقدار مشخصی گلاب بریزید . یک پنبه را در محلول غوطه ور کنید . فشار دهید و مایع اضافی را خارج کنید سپس به آرامی آن را بر روی ناحیه آسیب دیده قرار دهید . بگذارید 3 تا 5 دقیقه بماند و سپس بشویید. این روش را سه بار در روز انجام دهید .
احتیاط – موها را بزنید و ناحیه را بخوبی تمیز کنید و قبل از استفاده از محلول ، ناحیه را خشک کنید . اگر احساس سوزش می کنید ، بلافاصله محل را بشویید .

بیشتر بخوانید
اپیزیوتومی یا برش ناحیه بین واژن و مقعد در زایمان طبیعی چیست؟

ماسک روشن کننده ی لیمو و زردچوبه پودر برنج و ماست

دلایل و رفع تیرگی واژن با درمان های خانگی

پودر برنج سلول های مرده پوست را از بین می برد . اسید لاکتیک در ماست پوست را روشن می کند . طبیعت اسیدی لیمو به عنوان یک سفید کننده طبیعی عمل می کند و همچنین بو را از بین می برد . آنتی اکسیدان های غنی موجود در زردچوبه باعث تحریک جریان خون می شوند و باعث بهبود پوست می شوند . ترکیب لیمو و زرد چوبه تاثیر بسیار زیادی.بر روی رفع سیاهی واژن دارد .دلایل و رفع تیرگی واژن با درمان های خانگی

مواد لازم

1 قاشق غذاخوری زردچوبه
1 قاشق غذاخوری پودر برنج
1 قاشق غذاخوری ماست
½ قاشق چای خوری لیمو

روش تهیه

تمام مواد تشکیل را در یک کاسه مخلوط کنید . هم بزنید تا زمانی که یک خمیر درست شود. برای رسیدن به ماده مطلوب گلاب نیز به آن بیفزایید . مخلوط را روی ناحیه تناسلی قرار دهید . بگذارید 20 دقیقه بماند . آن را در جهت حرکت دایره مالش دهید . سپس شستشو کنید و خشک نمایید .

ماسک روشن کننده ی الوئه ورا دلایل و رفع تیرگی واژن با درمان های خانگی

دلایل و رفع تیرگی واژن با درمان های خانگی

این ماده برای روشن کردن پوست در ناحیه تناسلی (واژن) مناسب است . آلوئه ورا با آنتی اکسیدان ها به تنظیم تولید ملانین می پردازد ، که سبب تسکین پوست واژن می شود .

مواد لازم
زردچوبه
1 قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا

روش تهیه

 ناحیه واژن را به خوبی شسته و با حوله نرم خشک کنید ، سپس 1 قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا با مقدار کمی زردچوبه مخلوط و روی ناحیه قرار دهید ،  پس از 30 دقیقه آن را بشویید . برای تاثیر بهتر و رفع سریع تیرگی واژن سه بار در روز از این روش استفاده کنید . می توانید از آلوئه ورا به تنهایی هم استفاده کنید .

ماسک روشن کننده سیب زمینی سیب زمینی دلایل و رفع تیرگی واژن با درمان های خانگی

دلایل و رفع تیرگی واژن با درمان های خانگی

یکی از مواد مشهور برایسفید کردن پوست و روفع تیرگی سیب زمینی است ، برای از بین بردن تیرگی اندام تناسلی و سایر نقاطی که سیاهی آزار دهنده ای دارند میتوانید از ماسک سیب زمینی استفاده نمایید .
موادلازم
 1 عدد سیب زمینی
روش تهیه
برای این کار یک سیب زمینی را رنده کنید و روی پوست واژن بگذارید . یادتان باشد که موقع رنده کردن سیب زمینی آب آن را دور نریزید چون آب سیب زمینی باعث سفید و شفاف شدن پوست می شود . بعد از استفاده از سیب زمینی اجازه بدهید چند دقیقه روی محل باقی بماند و بعد از خشک شدن آن را کاملا با آب بشویید . این ماسک بشدت به سفید شدن آلت تناسلی و رفع تیرگی واژن کمک خواهد کرد .

ماسک روشن کننده ی نعنا دلایل و رفع تیرگی واژن با درمان های خانگی

دلایل و رفع تیرگی واژن با درمان های خانگی
نعناع یک منبع بسیار عالی از منتول است و دارای خواص آنتی باکتریایی قوی است . نعناع یک اثر بسیار خوب و آرامش بخش روی پوست ناحیه تناسلی شما دارد . هنگامی که برای پوست اعمال می شود ، به آن اجازه می دهد مشکلات و عیب ها را تسکین دهد و باعث می شود پوست شما بعد از هر درمان روشن و با طراوت تر به نظر برسد .دلایل و رفع تیرگی واژن با درمان های خانگی
مواد لازم
چند برگ معنای تازه
روش تهیه
چند برگ نعناع بردارید و کمی آنها را خرد و له کنید تا به شکل خمیر دربیایند. خمیر را روی منطقه مورد نظر بمالید و اجازه بدهید 20 دقیقه بگذرد . بعد آن را کاملا با آب بشویید . اگر روزی 2 بار به همین روش از نعناع استفاده کنید بعد از گذشت 2 هفته نتایج آن را مشاهده می کنید . نعناع باعث روشن شدن و نرمی و لطافت پوست می شود .

ماسک روشن کننده ی روغن نارگیل دلایل و رفع تیرگی واژن با درمان های خانگی

دلایل و رفع تیرگی واژن با درمان های خانگی
وقتی صحبت از سفید کردن پوست صورت می شود ، روغن نارگیل می تواند برای یکدست کردن تون کلی پوست و روشن تر کردن آن معجزه کند . روغن نارگیل به لطف خواص ضد باکتریایی ، ضد التهابی ، و مرطوب کنندگی در نرم کردن پوست و درخشان کردن آن معجزاتی رقم می زند . این یعنی روغن نارگیل می تواند عفونت های ویروسی پوست را بهبود بخشیده و از برون ریزی های پوستی مثل آکنه که در اثر این عفونت ها بوجود می آیند، جلوگیری کند .
مواد لازم
1 قاشق روغن نارگیل
1 قاشق عسل
روش تهیه
یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل را با یک قاشق غذا خوری عسل مخلوط کنید و آن را 20 ثانیه در ماکروویو قرار بدهید تا کمی گرم شود . بعد این مخلوط را برای 15 دقیقه روی واژن بمالید و در نهایت محل را با گلاب کاملا بشویید و تمیز کنید .
میتوانید از روغن نارگیل ب تنهایی نیز استفاده کنید . برای استفاده از روغن نارگیل به عنوان سفید کننده واژن باید ابتدا موهای زائد ناحیه را از بین برده و با یک محلول ملایم تمیز کنید . سپس روغن نارگیل را به پوست واژن بمالید و مدتی لباس نپوشید تا روغن کاملا توسط پوست جذب شود .

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید