راهنمای خرید بهترین رنگ مو برای انواع مو

مو یکی از حساس ترین و مهم ترین بخش های بدن است.که احتیاج به مراقبت ویژه دارد ، از اینرو توجه به شامپویی که استفاده.می کنیم یا رنگ مویی که به موهایمان می زنیم بسیار مهم است . از طرفی حالت مو و رنگ آن تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی خانم ها می گذارد و انتخاب رنگ.مو و تغییر آن یکی از مواردی است که خانم ها به آن توجه همیشگی نشان می دهند . راهنمای خرید بهترین رنگ مو برای انواع مو

راهنمای خرید بهترین رنگ مو برای انواع مو

اما واقعا چه رنگ مویی مناسب هر شخص.با رنگ پوست و چهره است ؟ چه رنگ مو هایی به ساختار مو و پوست سر آسیب.نمی رسانند ؟ در ادامه راهنمای خرید رنگ مو را در اختیار شما قرار می دهیم تا بتوانید با انتخاب بهترین.رنگ مو زیبایی و سلامت را به خودتان هدیه دهید .

راهنمای خرید رنگ موی مناسب برای خانم ها

راهنمای خرید بهترین رنگ مو برای انواع مو

  • تنها به رنگ کاتولوگ توجه نکنید

یکی از نکات مهم در راهنمای خرید رنگ موی مناسب برای خانم.ها.توجه به این نکته است که همیشه رنگ موی واقعی.مشابه با رنگ موی کاتالوگ نشان داده شده نخواهد بود . بسیاری از رنگ موها همیشه حدود یک درجه تیره تر از رنگ کاتالوگ خود در خواهند آمد .

این قضیه و شدت آن در مورد رنگ موها و برندهای.مختلف متفاوت است . بهتر است قبل از خرید رنگ موی مناسب یا از دوستانتان که.قبلا از آن رنگ مو استفاده کرده اند ، یا از آرایشگر و یا فروشنده راجع به رنگ مو بپرسید تا.بتوانید دقیقا رنگ موی دلخواه خود را انتخاب کنید .

 

  • به پایه رنگ موهای خود توجه کنید

یکی دیگر از نکات مهم در راهنمای خرید رنگ موی مناسب برای خانم.ها.توجه به رنگ موهای پایه خود است . در صورتی که موهایی به رنگ سفید دارید و قصد دارید.به طور.کامل سفیدی رنگ موها را بپوشانید ، از رنگ هایی مانند قهوه ای روشن استفاده نکنید .

معمولا چنین رنگ هایی موهای سفید شما را نمی توانند.به.طور کامل پوشش دهند و موها تا حد زیادی سفید باقی خواهند ماند . بنابرای برای خرید رنگ موی مناسب برای.موهای سفید به این نکته نیز توجه داشته باشید .

راهنمای خرید بهترین رنگ مو برای انواع مو

  • مراقب رنگهای شرابی یا مشکی باشید

یکی دیگر از نکات مهم در راهنمای خرید رنگ مو توجه به میزان پایداری رنگ ها است . رنگ های شرابی و مشکی از جمله رنگ های.بسیار پرطرفدار در میان خانم ها است که هر.خانمی حداقل یک بار آن را برای موهای خود استفاده کرده است .

اگر قصد دارید برای مدت کوتاهی رنگ موهایتان را تغییر داده.و رنگ دیگری استفاده کنید به هیچ وجه رنگ موهایی مانند شرابی و مشکی.نمی توانند خرید رنگ موی مناسبی به شمار آیند . روی این رنگ موها تا زمانی که مو به طور کامل رشد نکرده و رنگ از روی مو پاک نشده است.نمی توانید رنگ موی دیگری بزنید و این مساله شاید چند سال طول بکشد .

البته با مراجعه به آرایشگاه و دکلره کردن مو می توانید در ابتدا.موهای خود را بی رنگ کرده و بعد رنگ مورد نظر خودتان را استفاده کنید . اما به این نکته توجه داشته باشید که دکلره تا حد بسیار.زیادی برای مو و پوست سر مضر است و استحکام و مقاومت مو را کاهش می دهد . بنابراین اگر قصد دارید تنها برای مدت کوتاهی رنگ موی خود را تغییر دهید.به این نکته از راهنمای خرید رنگ مو توجه داشته باشید .

 

  • از رنگ موهایی با روغن های طبیعی و ویتامین ها استفاده کنید

راهنمای خرید بهترین رنگ مو برای انواع مو

علاوه بر زیبایی نکته مهم دیگر در راهنمای خرید رنگ مو توجه به کیفیت و سلامت رنگ مو است . رنگ موهای بی کیفیت تنها بعد از یک بار استفاده موها را تا حد بسیار.زیادی زبر می کنند و باعث افزایش ریزش مو می شوند .

بنابراین سعی کنید برای خرید رنگ موی مناسب به ترکیبات رنگ مو توجه کنید . از رنگ موهایی که حاوی ویتامین ها و روغن های مختلف مانند.روغن آرگان ، روغن زیتون ، ویتامین سی ، کراتین.و غیره هستند استفاده کنید تا موهایتان بعد از رنگ.درخشان ، خوش حالت و خوش رنگ شود .

راهنمای خرید بهترین رنگ مو برای انواع مو

  • از هایلایت استفاده کنید

برای آنکه ظاهری بسیار زیبا و متفاوت داشته باشید ، می توانید.تنها به خرید و استفاده از رنگ مو قناعت نکنید . بعد از انتخاب رنگ موی مناسب برای خود می توانید.از هایلایت با رنگ مورد علاقه خودتان نیز استفاده کنید تا زیبایی خود را دوچندان کنید .

البته برای انتخاب رنگ هایلایت به رنگ پایه موهای خود توجه داشته باشید.تا با آن تناسب و هماهنگی داشته باشد . برای انتخاب رنگ هایلایت متناسب با رنگ موی خود می توانید.از نمونه ها و عکس های موجود در اینترنت استفاده کنید . ممکن است دو ترکیب رنگ فوق العاده زیبا ببینید که اصلا به  ذهن شما خطور نکرده است .

 

  • کیفیت را فدای قیمت نکنید

رنگ موهای موجود در بازار در برندهای مختلف.داخلی و خارجی با قیمت های مختلف موجود است . به طوری که می توانید از ده هزار تومان تا چند صد هزار تومان رنگ مو تهیه کنید .

صحبت از خرید رنگ موهای بسیار گران و چند صد هزار تومانی نیست بلکه توجه به این نکته در راهنمای خرید رنگ موی مناسب برای خانم ها است که تنها برای مبلغی کم و زیاد سلامت موهای خود را به خطر نیاندازید و حتما از رنگ موهای مناسب و با کیفیت استفاده کنید .

راهنمای خرید بهترین رنگ مو برای انواع مو

  • انتخاب رنگ مو متناسب با رنگ پوست

راهنمای خرید بهترین رنگ مو برای انواع مو

رنگ پوست سرد

یکی از مهم ترین نکات در راهنمای خرید رنگ مو توجه به رنگ پوست و انتخاب رنگ موی مناسب با آن است . در حالت کلی اگر شما پوستی سرد و روشن دارید که در حالت.عادی کمی رنگ پریده به نظر می رسد ، رنگ موهای تیره، شرابی ، مشکی و قهوه ای ، هایلایت های بنفش یا سبز می توانند.بهترین انتخاب برای خرید رنگ موی مناسب باشند .

از طرفی استفاده از رنگ موهایی مانند بلوند یا عسلی باعث می شود.رنگ پوست بیشتر حالت زردی و رنگ پریدگی به خود بگیرد . در صورتی که رنگ پوست شما اصطلاحا سرخ و سفید است.و یا تا حدی صورتی دیده می شود موهایی تیره با هایلایت آبی و بنفش ، بلوند.یخی ، خاکستری و یا بلوند پلاتینی می توانند گزینه بسیار مناسبی برای شما باشد . سعی کنید تا حد امکان از خرید و استفاده از رنگ هایی از خانواده.طلایی خودداری کنید . دو رنگ بالا جز پوست هایی با رنگ سرد شناخته می شوند .

بیشتر بخوانید
دلایل کم پشت بودن مو و روش های درمان
رنگ پوست گندمی

اگر رنگ پوست شما گرم است و زمینه ای گندمی و.یا زرد دارد ، رنگ موی مناسب برای شما می تواند رنگ هایی از قبیل قهوه ای ، کاراملی ، مسی و بلوند طلایی باشد . رنگ موهایی مانند خاکستری ، پلاتینی یا هایلایت های بنفش و آبی.باعث می شود از آنچه که هستید پیرتر به نظر برسید !

در نهایت اگر رنگ پوست شما از گندمی تیره تر است ، راهنمای خرید رنگ مو.در این زمینه به شما پیشنهاد می دهد از رنگ موهایی.مانند قهوه ای ، عسلی یا کاراملی روشن استفاده کنید . رنگ موهایی مانند مشکی ، خاکستری یا شرابی.به احتمال زیاد نمی تواند گزینه مناسبی برای شما باشد . ممکن است یک رنگ مو و یا ترکیب آن با هایلایت های مختلف که روی موهای دوستتان دیده اید.به نظرتان بسیار زیبا و شیک بیاید اما هنگامی که خودتان آن.را استفاده کردید اصلا از نتیجه کار راضی نباشید .

اصولی دیگر در خرید رنگ مو

راهنمای خرید بهترین رنگ مو برای انواع مو

اولین موردی که برای خرید رنگ مو باید در نظر گرفت ، خرید رنگ مویی است که حساسیت ایجاد نکند . مصرف کنندگان رنگ مو می توانند محلولی را که از ترکیب رنگ مو و اکسیدان تهیه شده است را پشت گوش یا در قسمت داخلی بازو برای 48 تا 72 ساعت بمالند . اگر هیچ حساسیتی مانند خارش و سوزش یا دانه های قرمز در طول این زمان ایجاد نشد به این معنی است که نتیجه تست منفی است و فرد می تواند بدون هیچ خطری از رنگ مو استفاده کند . اگر دانه های قرمز به اندازه مشخص بر طبق.اندازه جایی که امتحان شده به وجود آمد ، نشانه ای از حساسیت است .

مهم ترین عامل در انتخاب رنگ مو ،  انتخاب رنگمایه.ای است که با رنگ موی طبیعی هماهنگی داشته باشد . رنگ موی طبیعی که در گروه رنگ های گرم شامل رنگ های.قهوه ای تیره با های لایت های قرمز یا طلایی ، قرمز توت فرنگی ، بلوند و خاکستری است که ته رنگ زرد دارد .

رنگ موی طبیعی

رنگ موی طبیعی.که در گروه سرد قرار می گیرد.شامل آبی  سیاه ، قهوه ای به رنگ قهوه ، قهوه ای ، خاکستری متوسط ، بلوند پلاتینی و خاکستری با رنگمایه نمکی یا فلفی رنگ است . رنگ موهایی که در گروه خنثی قرار.می گیرند ، قهوا ای کاراملی ، بلوندهای ملایم و رنگ های خاکستری گل آلود هستند .

موقع انتخاب رنگ مو ، از روی عکس روی جعبه رنگ موی خود را انتخاب نکنید.چون خیلی اوقات این تصویرها گول زنک هستند . بهتر است از روی ویژگی های نوشته شده.روی جعبه رنگ موی مورد نظر خود را انتخاب کنید . روی اکثر جعبه های رنگ مو ، رنگ به اینصورت.توصیف می شود : بلوند ، قهوه ای ، مشکی و قرمز (شرابی) و درجه آن را نیز مشخص می کنند : روشن ، متوسط ، و تیره . ممکن است تن و سایه رنگ را نیز قید کنند.مثلاً طلایی یا خاکستری یا زیتونی و …

قبل از رنگ کردن مو چه کارهایی باید بکنیم ؟

1. به موهای خود قبل از رنگ کردن مو نرم کننده بزنید زیرا این.کار سبب درخشندگی موی شما بعد از رنگ کردن می شود .

2. موها را از ریشه رنگ نکنید زیرا باعث آسیب موها می شود .

3. قبل از رنگ کردن مو پوست گردن ، اطراف گوش ها و پیشانی.را کرم بزنید تا در صورت برخورد با رنگ مو نسوزد .

4. ترکیب رنگ های متنوع سبب آسیب بیشتر به موها میشود .

رنگ موها به چند دسته تقسیم میشوند ؟

رنگ مو به دودسته تقسیم میشود

رنگ موی موقت

این رنگ های مو به اکسیدان نیاز ندارند زیرا دانه های رنگی آن ها.به دلیل کوچک بودن به راحتی وارد کوتیکول مو شده و زیر پولک ها قرار می گیرد . این رنگ ها به صورت اسپری در بازار موجودند.و با چند بار شستشو رنگ آن ها از بین می رود .

راهنمای خرید بهترین رنگ مو برای انواع مو

رنگ موی اکسیداسیون

رنگ های دائمی از پرمصرف ترین رنگ ها محسوب می شوند.و در بازار به صورت کِرِم یا خمیر وجود دارند . رنگ های دائمی وارد ساختمان مو می شوند و دانه های مصنوعی.رنگ آن ها با پیگمنت های طبیعی مو مخلوط می شوند و رنگدانه های بزرگ تری.ایجاد می کنند که به صورت دایمی در مو می مانند .

رنگ های نیمه دائمی ژله ای اند و با 12 یا 15.بار شستشو با شامپو تغییر رنگ می دهند.

راهنمای خرید بهترین رنگ مو برای انواع مو

ویژگی رنگ موی مرغوب چیست ؟

رنگ موی با کیفیت ویژگی هایی مانند پایداری ، نرمی در مو ، سازگاری.با پوست ، ایجاد شفافیت و درخشندگی، قابلیت پوشانندگی کامل ، ایجاد رنگ طبیعی دارد و مانند رنگ موی.نا مرغوب سبب خشکی و کدر شدن مو نمی شود .

 

چه رنگ مویی بیشتر به شما می آید ؟

افراد از لحاظ رنگ پوست و ظاهر به 2 دسته گرم و سرد تقسیم می شوند . برای تشخیص رنگ پوست به بازوهای خود نگاه کنید به خصوص رگ های بازوها.اگر رگ بازویتان سبز به نظر می رسند ، احتمالا رنگ پوستتان گرم است . اگر رگ بازویتان آبی به نظر می رسد نشان.دهنده این است که پوست شما بیشتر رنگمایه سرد دارد .

یک راه دیگر طبقه بندی رنگ پوست اندام افراد است ، افردا چاق.دارای پوست گرم وافراد لاغر جزو دسته پوست سرد هستند . راه دیگر این طبقه بندی رنگ پوست است افرادی که دارای پوست های.تیره هستند جزو دسته سرد و افرادی که پوست روشن و سفید و سرخ دارند جزو دسته گرم هستند .

 

جذاب کردن چهره با انتخاب درست رنگ مو

رنگ موی انتخابی باید ضدرنگ پوست باشد تا چهره جذاب تر به نظر آید . رنگ های شرابی ، مسی ، شاه بلوطی ، طلایی ، فندقی ، بادام ی و آجری برای افرادی.که جزو دسته سرد هستند مناسب است و بلوند خاکستری ، زیتونی ، صدفی ، قهوه ای مات یا بلوند دودی.برای افرادی که جزو دسته گرم هستند ، مناسب است .
دیگر طبقه بندی رنگ پوست اندام افراد است ، افردا چاق دارای پوست گرم وافراد لاغر جزو دسته پوست سرد هستند . راه دیگر این طبقه بندی رنگ پوست است افرادی که دارای پوست های تیره هستند.جزو دسته سرد و افرادی که پوست روشن و سفید و سرخ دارند جزو دسته گرم هستند .

رنگ موی انتخابی باید ضدرنگ پوست باشد تا چهره جذاب تر به نظر آید . رنگ های شرابی ، مسی ، شاه بلوطی ، طلایی ، فندقی ، بادامی و آجری برای افرادی که جزو دسته سرد هستند مناسب است.و بلوند خاکستری ، زیتونی ، صدفی ، قهوه ای مات یا بلوند دودی برای افرادی که جزو دسته گرم هستند ، مناسب است .

بیشتر بخوانید
عوارض و میزان مصرف قرص پومئول (pomeol)

راهنمای خرید واریاسیون

راهنمای خرید بهترین رنگ مو برای انواع مو

واریاسیون ها رنگ های اصلی هستند که به رنگ مو اضافه.می شوند و قرمزی یا زردی رنگ مو کاهش می دهند . واریاسیون ها خاص و قوی هستند و به رنگ های قرمز ، زیتونی ، آبی ، طلایی ، خاکستری و بنفش وجود دارند .

به طور مثال : 

واریاسیون طلایی را می توان با تمام سری ها ترکیب کرد .

واریاسیون بنفش برای ترکیب با رنگ های سری A و C است

ترکیب واریاسیون قرمزبا سری A ، C و M جالب نیست .

واریاسیون خاکستری برای رنگ های سرد مناسب است .

واریاسیون سبز مناسب برای رنگ های سری A ، C و M است .

 

نکات مهم برای خرید اکسیدان

بعد از خرید رنگ مورد نظرتان بر اساس نکاتی که گفته شد.لازم است که اکسیدان نیز تهیه کنید . برای رنگ کردن معمولی مو رنگ مو و واریاسیون را مخلوط نموده سپس به آن اکسیدان.شماره یک بر حسب اندازه موهایتان اضافه کنید و تمام قسمت های مو را رنگ کنید و پس.از گذشت 30 تا 45 دقیقه آن را آبکشی کنید . برای دکلره کردن مو اکسیدان شماره 2 انتخاب کنید .

راهنمای خرید بهترین رنگ مو برای انواع مو

هنگام رنگ کردن چه نکاتی را رعایت کنید ؟

1 – مدتی بیش ازحد نیازرنگ مورا روی سر باقی نگذارید .
2 – پس از رنگ شدن مو پوست سرتان را کاملا با آب بشویید .
3 – هنگام رنگ کردن مودستکش بپوشید .
4 – دستورات روی بسته رنگ مو را رعایت کنید .
5 – فرآورده های متفاوت رنگ مو را با هم ترکیب نکنید .
6 – هرگز ابروها و مژه های تان را با رنگ مو رنگ نکنید .

مهم‌ترین چیزها در انتخاب رنگ مو ، این است که کدام قسمت مو ، چگونه.و به چه مقدار قرار است رنگ شود و چه رنگی به پوست صورت شما می‌آید ؟ تصمیمی که شما و آرایشگر رنگ.مویتان باید بگیرید این است که کدام رنگ در چهره خود را می‌خواهید شاخص و برجسته کنید . انتخاب درست رنگ مو تاثیر بسزایی.بر روی نوع میکاپ و شینیون دارد .

اما اگر برای شروع ، دانشی پایه درباره رنگ‌های سرد و رنگ‌های.گرم داشته باشید ، و همچنین درک درستی از رنگ پوستتان ، این شناخت در روند انتخاب رنگ مو به شما کمک می‎کند . این راهنمای جامع را برای یافتن بهترین رنگ مو برای هر رنگ پوست در نظر بگیرید . برای یادگیری بیشتر و پیدا کردن بهترین رنگ.مو برای موهایتان ، مطلب زیر را بخوانید .

 

تشخیص رنگ پوست سرد و گرم

راهنمای خرید بهترین رنگ مو برای انواع مو

مچ دست خود را بررسی کنید . دارلینگ می‌گوید : می توانید رگ‌های صورتی ، قرمز ، آبی ، سبز و زرد را در آنجا ببینید . رگ‌های شما نشانگر خوبی برای فهمیدن تُن رنگ پوست است . بدت خاطرنشان می‌کند : اگر رگ‌های شما به رنگ آبی یا بنفش باشد ، احتمالاً رنگ پوستتان سرد است . اگر رگ‌هایتان سبز هستند ، شما رنگ.پوست گرمی دارید .

همچنین ، می‌توانید به رنگ چشمانتان توجه کنید . جورج پاپانیكلاس ، آرایشگر مشهور می‌گوید : اگر لکه‌های طلایی در چشمان خود دارید ، معمولاً ته‌رنگ پوست شما گرم است . اما اگر رنگ چشمانتان به.رنگ‌های آبی و سبز متمایل است ، پس احتمالاً رنگ پوست شما سرد است .

 

پوست با ته رنگ کاملا گرم

راهنمای خرید بهترین رنگ مو برای انواع مو

شامل سایه‌های : پلاتینی ، یخی ، نقره‌ای ، خاکستری ، ماسه‌ای ، بژ ، شامپاینی

کدام سلبریتی از این رنگ استفاده می‌کند : هان گبی ادیل

این رنگ‌ها برای چه کسانی مناسب هستند : به گفته چلسی پیکتورن ، آرایشگر ارشد مو و صاحب سالن زیبایی پیکتورن در بروکلین ، رنگ‌های بلوند.سرد برای دخترانی با رنگ پوست سفید با ته‌رنگ پوست نزدیک به قرمز عالی است ، زیرا این رنگ‌های یخی تمایل به خنثی کردن قرمزی دارند . و موهای بلوند خنک در کنار چشم‌ های آبی یا خاکستری بسیار زیبا به نظر می‌رسند .

 

پوست با ته رنگ کاملا سرد

راهنمای خرید بهترین رنگ مو برای انواع مو

شامل سایه‌های : طلایی ، کاراملی ، کهربایی ، عسلی ، شکلاتی

کدام سلبریتی از این رنگ استفاده می‌کند : سیارا

این رنگ‌ها برای چه کسانی مناسب هستند : پاپانیکلاس می گوید : « پوست لطیف و دارای ته‌رنگ سرد با رنگ‌های گرم مانند بلوند مایل به قرمز و صورتی ، مسی ، عسلی و طلایی بهتر به نظر می‌رسد . » وی همچنین خاطرنشان می‌کند که این رنگ ها برای افرادی که.پوست زیتونی دارند بهتر است ، زیرا رنگ بلوند خاکستری می‌تواند پوست شما را بی‌حال و محو نشان دهد . در مورد افرادی که رنگ پوست سبزه دارند هم همین اتفاق می‌افتد : اگر می‌خواهید رنگ موی روشنی داشته باشید ، بلوند.کاراملی را انتخاب کنید تا ظاهری با تأثیر زیاد داشته باشید .

راهنمای خرید بهترین رنگ مو برای انواع مو

پوست با ته رنگ کاملا خنثی

راهنمای خرید بهترین رنگ مو برای انواع مو

شامل سایه‌های : بلوند توت فرنگی (بلوند مایل به قرمز و صورتی) ، مسی ، کهربایی ، آهنی (قهوه‌ای دارای زرد و قرمز) ، حنایی و خرمایی

کدام سلبریتی از این رنگ استفاده می‌کند : جسیکا چستین

این رنگ‌ها برای چه کسانی مناسب هستند : پیکتورن می‌‌گوید : « بلوندهای به رنگ توت فرنگی روی پوست‌های لطیف با ته‌رنگ خنثی ، عالی می‌شود . از آرایشگر خود بخواهید تن‌های سرد و گرم را با هم مخلوط کند.تا به رنگی کرِمی و در عین حال گرم با ته‌رنگی از مسی – طلایی دست پیدا کند . » پاپانیکلاس همچنین برای خنثی کردن تن‌های سرد در پوست‌های.روشن و رنگ‌پریده ، یک رنگ قرمز روشن و گرم توصیه می‌کند .

 

پوست با ته رنگ نسبتا گرم

راهنمای خرید بهترین رنگ مو برای انواع مو

شامل سایه‌های : شکلاتی تیره ، بلوطی ، قهوه‌ای مایل به قرمز تیره ، موکا

کدام سلبریتی از این رنگ استفاده می‌کند : میراندا کر

این رنگ‌ها برای چه کسانی مناسب هستند : انتخاب رنگ قهوه‌ای ، تقریباً هیچوقت اشتباه نیست . زیرا تقریباً در سطح جهانی خواهان دارد . اما یک رنگ قهوه ای خنک‌تر می تواند به خصوص در مورد.افرادی که دارای پوست گرم هستند، چشمگیر باشد ، زیرا به ته‌رنگ‌های زرد کمک می‌کند تا کرِمی‌تر شوند . دانیل سانچز ، متخصص رنگ مو در فردریک فکایی در شهر نیویورک ، می‌افزاید : برای افرادی که پوست‌هایی با رنگ‌ سبزه‌تر دارند ، رنگ‌های تیره و سیاه ، قهوه‌ای موکا (در حالت ایده آل با هایلایت‌های چندرنگ).می‌تواند جلوه‌ای فوق‌العاده زیبا و لطیف داشته باشد .

 

روش هایی برای ماندگاری رنگ مو

خشک کردن موها به طور طبیعی

از دستگاه هایی همچون سشوار ها برای خشک کردن موهایتان جدا خودداری کنید . اجازه دهید که موهایتان به طور طبیعی خشک شوند و.از آنجایی که ما تحقیق کرده ایم گرما باعث آسیب رساندن به موها می شود .

راهنمای خرید بهترین رنگ مو برای انواع مو

شستشو با آب سرد

راهنمای خرید بهترین رنگ مو برای انواع مو
اگر موهای سرتان را با آب گرم می شویید بهتر است بدانید.با این کار فولیکول های موهایتان باز می شوند که در نتیجه باعث می شود ماندگاری رنگ موهایتان کاهش یابد .

بیشتر بخوانید
 کاربرد های باور نکردنی وازلین
اصلاح منظم مو

توصیه می شود که طی زمان خاصی موهای خود را اصلاح کنید تا به زیبایی و سلامتی آن آسیبی نرسد .

شامپوهای مناسب

از شامپوهای مناسب برای شستشوی موهایتان استفاده کنید . در حالت ایده آل شما باید به دنبال شامپو های مناسب.برای موهای رنگ شده بگردید . اگر شما می خواهید ماندگاری رنگ.موهایتان بیشتر شود ، این راه و گزینه حتما باید رعایت شود .

انتخاب محصول مناسب

اگر خودتان موهای خودتان را رنگ خواهید کرد ، قبل از رنگ.کردن ، از محصولی که قصد خرید آنرا دارید اطمینان کافی کسب کنید . قبل از اینکه شما از آن رنگ استفاده کنید ، توصیه می شود که یک تست.از آن بگیرید و آن تست هم بدین گونه می باشد که 24 ساعت.قبل از استفاده از رنگ مو ، کمی از آنرا بر روی پوست پشت گوش خود بمالید و مطمئن شوید که بعد از 24 ساعت بر روی پوست.شما هیچ تغییراتی ایجاد نمی شود و سپس از آن استفاده کنید .

راهنمای خرید بهترین رنگ مو برای انواع مو

کدام رنگ مو پایدار است ؟

معمولا کسانی که موهای‌شان را مش یا هایلایت می‌کنند نسبت به.کسانی که تمام موهای‌شان را رنگ می‌کنند مدت زمان بیشتری رنگ روی موی‌شان باقی می‌ماند ، مخصوصا اگر.این مش یا هایلایت روی موهای طبیعی خود شما.باشد چون وقتی ریشه‌ موها درمی‌آید کمتر خود را نشان مي‌دهد . البته باید توجه کنید رنگ هایلایت یا مشی که انتخاب می‌کنید هم وابسته.به رنگ پوست است ، هم سن و سال و هم اینکه چقدر وقت دارید تا به موهای خود برسید .

اگر پوست تیره دارید از رنگ‌های پایه قرمز یا رنگ‌های گرم مانند.شرابی ، مسی ، آلبالویی و قرمز استفاده کنید و اگر پوست روشن دارید از رنگ‌های بلوند.طلایی ، کاراملی ، بژ یا صدفی ، مرواریدی ، یخی ، گلبهي ، یاسی ، سوسنی ، بنفش و … استفاده کنید .

اگر اولین‌بار است که موهای‌تان را مش یا هایلایت می‌کنید.پیشنهاد می‌کنم با فویل چند تکه تست بزنید یعنی تکه‌ای از موی خود.را رنگ کنید به جای اینکه در یک بار تمام موی خود را هایلایت کنید . این به شما امکان می‌دهد هر دفعه که بخواهید به راحتی.رنگ خود را عوض کنید تا بهترین رنگ مناسب خود را پیدا کنید .

مرطوب کننده بزنید

آبرسانی به موها یک قدم اساسی در حفظ سلامت آنهاست همچنین.موهایی که آب خود را از دست نداده‌ باشند مدت زمان بیشتری رنگ را در خود حفظ می‌کنند ، در کنار استفاده از نرم‌کننده (کاندیشنر) بیشتر ، شامپوی کمتر ، استفاده از محصولات و ماسک‌های آبرسان مو می‌تواند.دوام رنگ موهای شما را بیشتر کند البته باید از دستگاه‌های حالت‌دهنده.گرم چون اتو و… نیز کمتر استفاده کنید . البته بعضی‌ از راه‌حل‌های خانگی هم هست که می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد.مثل استفاده از روغن زیتون یا نارگیل یا … بنابراین حتما هفته‌ای یک‌بار با چنین محصولاتی موهای‌تان را آبرسانی کنید .

نحوه بالیاژ موی مشکی رنگ شده

موی مشکی رنگ شده به طور معمول به ریموور نیاز دارد.و طی چند مرحله می توان تا پایه ای متوسط مو را روشن کرد .

برای ایجاد بالیاژ در موی مشکی رنگ شده، با زمینه ای مشکی.می توان  پایه۶ را با دکلره  به راحتی با یک مرحله دکلره و اکسیدان ۹% یا۱۲% ایجاد کرد و البته پایه ای.که در این مو ایجاد می شود تناژ بسیار زیادی از نارنجی دارد ، ولی برای ایجاد رنگ های برنز.و یا قهوه ای روشن باید تناژ­های گرم یا طلایی ایجاد نمود .

اصولا روی زمینه مشکی خصوصا در سبک هایی مثل آمبره.و بالیاژ اکثر رنگ ها و تناژها جذاب به نظر می رسند .

با توجه به تکرار رنگ مشکی روی موی مورد نظر ­، از دکلره کردن.پایه ­های متفاوتی ایجاد می شود ، بنابراین شما با توجه به رعایت قانون پایه می توانید رنگ مورد نظرتان را انتخاب کنید .

برای ایجاد رنگهای گرم و تیره یا متوسط و یا انواع تناژ قهوه ای.نیاز به ریموور و پایه بالا نیست چون با توجه به شرایط موی مشکی رنگ شده محدودیت.در ایجاد پایه های خیلی روشن خواهید داشت . (خصوصا در یک مرحله ایجاد پایه بالا ممکن نیست) .

در زمینه موی مشکی تیره ترین پایه نیز به صورت سایه.و هایلایت دیده می شود و پایه های تیره را می توان با دکلره ضعیف تر نیز ایجاد کرد .

راهنمای خرید بهترین رنگ مو برای انواع مو

اگر بخواهیم کل زمینه موی مشکی را تغییر دهیم باید چه کاری کرد ؟

اگر بخواهیم کل زمینه موی مشکی را تغییر دهیم باید چه کاری کرد ؟

برای تغییر زمینه مو می توان از ریموور و سپس در مراحل بعد از آن برای روشن کردن مو از شامپو شیمیایی ، استفاده کرد .

برای ریموور کردن موی مشکی  و ایجاد پایه روشن.می توان دو مرحله ریمور را تکرار کرد و بعد از شست وشو به تعداد لازم در طی.دو روز (حداقل۷  بار) مو را شامپو شیمیایی کنید ­. با انجام شامپو شیمیایی پیگمنت های تیره در عمق مو را می توان.خارج کرد و در مرحله دکلره به پایه ای روشن تر دست یافت .

پس از اینکه پایه مورد نظر در کل زمینه را ایجاد کردید با رعایت قانون.پایه می توان رنساژ کرد و سپس با تکنیک بالیاژ.و انجام یک مرحله دکلره تناژ برنز را در ساقه مو ایجاد کرد . بالیاژ روی موی تیره رنگ شده به روش های اصولی انجام پذیر است.و انتخاب این تکنیک و نوع عملکرد به سلیقه و رنگ انتخابی شما بستگی دارد .

دکلره کردن موهای تیره

اگر قصد دکلره کردن موهای تیره خود را دارید ، یک راه ساده که.کمک می کند  موهایتان کمتر آسیب ببیند و بهتر رنگ باز کند ، آغشته کردن موها به روغن ای طبیعی است . انواع روغن‌های آبرسان مانند بادام ، نارگیل و زیتون اگر کمی حرارات ببینند و بعد روی موها ماساژ داده شوند.می توانند هم به کم شدن رنگ مشکی کمک کنند و هم از طرفی موها را کاملا.آبرسانی ‌کنند و باعث شفاف و درخشان شدن آن‌ها ‌شوند . موها را به خوبی به روغن گرم آغشته کنید ، سپس با یک حوله یا کلاه رنگ.روی آن را بپوشانید ، ۱۵ دقیقه صبر کنید و بعد بشویید . می بینید که موهایتان به همان سیاهی قبل نیستند . این یک روش مناسب جهت مراقبت کردن از موها و آماده کردن آنها برای دکلره کردن است .

منبع : www.nbcnews.com

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید