راهنمای پیشگیری از کرونا در سفر

این روزها ویروس کرونا در تمامی کشورها قدرت نمایی می کند.و عده زیادی را خانه نشین کرده است . گفته می شود خطر مرگ در صورت ابتلا به کرونا.بین 2 تا پنج درصد است ، اما همیشه.پیشگیری بهتر از درمان است . توصیه مگ نت این است که.در این ایام حتی الامکان در منزل بمانید .راهنمای پیشگیری از کرونا در سفر

راهنمای پیشگیری از کرونا در سفر

اما اگر قصد سفر دارید ، بهتر است نکات بهداشتی زیر را رعایت کنید :

در طول روز به صورت مرتب دست های خود را حداقل 20 ثانبه با آب و صابون بشویید . اگر به آب و صابون دسترسی ندارید ، حتما از ژل های ضد.عفونی کننده دست که بر پایه الکل 70 درصد هستند ، استفاده کنید .

دقت داشته باشید بعد از استفاده از سرویس بهداشتی ، قبل.و پس از هر صرف هر وعده غذایی ، دست‌های خود را بشوئید .

تا جایی که ممکن است از منزل خارج نشوید.اما اگر ناگذیر به انجام این کار هستید ، پس از ورود و خروج به منزل ، محل کار و اماکن عمومی دست‌ های.خود را شسته و از محلول‌های الکلی.ضدعفونی کننده دست استفاده کنید . در هنگام شستن دست ها ، حتما میان انگشتان.و زیر ناخن ها را هم بشویید . پس از شستن دست ها بهتر است که دست هایتان را خشک کنید . به هیچ عنوان.دست ها را به صورت خود نزنید .

هنگام استفاده از عابر بانک و آسانسور شرایط ایمنی را رعایت کنید

در هنگام استفاده از آسانسور یا درهای اماکن.عمومی از دستمال کاغذی برای باز کردن در یا زدن.دکمه استفاده کنید . هنگام استفاده از عابربانک از دستکش.یا دستمال کاغذی استفاده کنید و کارت عابربانک خود.را قبل از قرار دادن در کیف، با الکل ضد عفونی کنید . به یاد داشته باشد که اسکناس می تواند.ویروس کرونا را انتقال دهد پس تا جای ممکن پرداخت.های خود را با کارت های بانکی انجام دهید . راهنمای پیشگیری از کرونا در سفر

در هنگام صحبت با افراد دیگر فاصله یک متری را رعایت کنید . از نزدیک شدن به کسانی که علائم شبیه بیماری کرونا ( تب یا سرفه های خشک ) دارند پرهیز کنید .

توصیه های ایمنی هنگام استفاده از وسایل نقلیه عمومی

هنگام استفاده از وسایل نقلیه عمومی ، اتوبوس ، مترو.و تاکسی حتما از ماسک و دستکش استفاده کنید . دستکش های خود را بعد از پیاده شدن از وسیله نقلیه در سطل زباله بیندازید . اگر از اتوبوس یا هواپیما برای مسافت بیشتری استفاده می کنید ، توصیه.ما این است.که حتما دستگیره های صندلی را با پد.الکلی ضد عفونی کنید . به دلیل بسته بودن.فضا و عدم تهیه هوا.بهتر است.ماسک خود را در طول سفر برندارید . اگر از غذای هواپیما یا اتوبوس استفاده می کنید.حتما بسته.بندی غذا را ضدعفونی کنید و قبل از خوردن غذا دستکش های خود را درآورده و.دست ها را با ژل ضدعفونی شستشو دهید . دریچه های هوا را طوری تنظیم کنید که باد به سمت صورتتان نباشد .

اگر علائم بیماری کرونا و یا سرماخوردگی دارید ، بهتر است فورا به.مراکز درمانی مراجعه کنید . توصیه ما این است برای سفر در این ایام.دفترچه بیمه اولین چیزی باشد که با خود برمی دارید . بهتر است ماسک و دستکش و پد الکلی به مقدار لازم به همراه داشته باشید.تا در شهر مقصد نیازی به رفتن به محیط.های پرریسکی مثل داروخانه نداشته باشید .

هنگام عطسه و سرفه جلوی دهان خود را با دستمال.کاغذی گرفته و سپس دستمال را در سطل زباله بیندازید . اگر دستمال کاغذی در دسترس ندارید ، از قسمت.داخلی آرنج خود استفاده کنید و در اسرع.وقت لباس خود را تعویض کنید . اشیایی را که در طول روز در دسترس شما.هستند و آن‌ها را لمس می‌کنید، ضدعفونی کنید .

ضد عفونی کردن بسته های خوراکی را فراموش نکنید راهنمای پیشگیری از کرونا در سفر

سعی کنید تا جای ممکن در طول.سفر از غذاهای بسته بندی استفاده کنید . در صورت پختن غذا یا سفارش از رستوران، دقت داشته باشید.که غذاهای گوشتی کاملا پخته شده باشند. حتی از خوردن تخم مرغ عسلی هم در این دوران.پرهیز کنید و نیمروی سفت را جایگزین آن کنید .

حتما از آب آشامیدنی پلمپ شده استفاده کنید.و بطری آب را هم با پد الکلی ضد عفونی کنید .

هم چنان توصیه ما این است که تا حد امکان.در این ایام از منزل خارج نشوید . اما اگر از گروه های پرخطر هستید سفر.در این ایام به هیچ عنوان توصیه نمی شود .

گروه های پرخطر در برابر ویروس کرونا شامل موارد زیر هستند : راهنمای پیشگیری از کرونا در سفر

  • افرادی که بالای شصت سال سن دارند 
  • افرادی که دارای بیماری های زمینه ای مثل دیابت و فشار خون هستند 
  • بیماران مبتلا به بیماری های تنفسی و ریوی مانند آسم
  • بیماران خاص
  • بیماران داری سیستم ایمنی ضعیف

 رییس شبکه بیماری های ویروسی ایران ضمن.توصیه به ماندن در خانه در ایام کرونا اظهار کرد که.مسافرت به نقاط گرم برای پیشگیری از ابتلا به کرونا ، تصوری اشتباه است.و هیچ منبع علمی آن را تایید نکرده است .

شایع ترین راه سرایت بیماری کرونا از طریق.خون ، تنفس ، گوارش و تماس جنسی است . در این بین ارتباط جنسی و خونی نقش کمتری.را در شیوع بیماری کرونا داشته اند . اما ارتباط تنفسی باعث شیوع بیشتر.این بیماری است و به همین دلیل توصیه می شود از.حضور در اجتماعات پرهیز کنید . دوره کمون این ویروس (از ابتدای ورود ویروس به.بدن انسان تا زمان شروع علائم بیماری) تا چهارده روز می باشد و فرد بدون اطلاع.از بیماری می تواند ویروس را به دیگران منتقل کند .

منبع : www.travelandleisure.com

بیشتر بخوانید
نشانه های سرطان ملانوما و راه های پیشگیری

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید