روانشناسی قهر زن | چگونه قهر را تمام کنیم ؟

0
4

آشنایی با روانشناسی قهر زن

بهتر است که با این حقیت رو به رو شوید، که زمان هایی است همسر شما به دلیل برخی از رفتار ها و اتفاق هایی که در طول زندگی می افتد، ناراحتی زیادی احساس کرده و با شما قهر می کند!

این مسئله هم در میان مردان و هم در میان زنان رایج است اما می توان گفت در رابطه با خانوم ها، این مسئله از پیچیدگی بیشتری برخوردار است. در این مقاله می خواهیم به روانشناسی قهر زنان بپردازیم تا به شما در داشتن رابطه عاطفی بهتر کمک کنیم.

لحظات مختلفی در زندگی هستند که همسر شما در رابطه عاطفیتان، احساس ناراحتی کرده، که این مسئله ممکن است مستقیما به شما ربط داشته باشد و یا به طور کلی از جایی دیگر نارحت است و حال این مسئله را به شما نشان می دهد. در این مواقع چه رفتاری باید داشت و چگونه باید روانشناسی قهر زنان را انجام داد تا بهترین تصمیم را برای برقراری ارتباط با آن ها گرفت.

اهمیت این مسئله هم به این خاطر است که معمولا افراد دارای شخصیت های مختلفی هستند و اگر شما با روانشناسی قهر زنان آشنا نباشید احتمالا مرتکب اشتباه خواهید شد. به عنوان مثال اگر اصرار زیادی داشته باشید که دلیل ناراحتی را بفهمید ممکن است موجب ناراحتی بیشتر شوید و در مقابل اگر برای فهمیدن ناراحتی تلاشی نکنید، احتمالا او را بیشتر عصبانی خواهید کرد.

باید ها و نباید ها در روانشناسی قهر زنان :

برای شروع جهت حل مسئله ای که بین شما و همسرتان وجود دارد، باید ها و نباید هایی وجود دارد که می توانند تا حد زیادی به آرام شدن شرایط موجود کمک کند.

بایدها در روانشناسی قهر زنان :

  • سعی کنید احساسات همسرتان را درک کرده و سپس آن ها را قبول کنید.
  • احساسات خود را در رابطه با شرایط او بیان کنید.
  • گفتن دوستت دارم را فراموش نکنید.
  • اگر ناراحتی به شما ارتباط دارد، عذرخواهی کنید.
  • در غیر این صورت، گوش منید تا دلیل ناراحتی همسرتان را متوجه شوید.

نبایدها در روانشناسی قهر زنان :

  • احساسات او را با منطق خود تطبیق نداده و در مورد او قضاوت نکنید.
  • حالت دفاعی به خودتان نگیرید.
  • بدون هیچ حرفی اتاق را ترک نکنید.
  • سعی به برقراری رابطه جنسی نداشته باشید.
  • بدون توجه به احساسی که دارد، به دنبال راه حل نباشید.

عواقب قهر - قهر چیست - قهر در رابطه عاشقانه - قهر طولانی نشانه چیست

بعد از این که توانستید در مرحله اول روانشناسی قهر زنان موفق باشید، بهتر است که وارد مرحله بعد شوید یعنی نحوه صحبت کردن با وی شوید.

بسیاری از افراد زمانی که می خواهند با همسرشان که قهر کرده صحبت کنند، از عبارت چیز مهمی نیست، استفاده می کنند. این عبارت موجب ضربه مستقیم به احساسات زن شده چرا که برای او مهم است و در حالی که شما نشان داده اید برای شما مهم نیست!

برخی دیگر برای این که به همسر خود ثابت کنند، مسئله ایجاد شده را بیش از اندازه بزرگ کرده است، از عبارت “مردم شرایط بدتر از تو ندارند!” باز هم با گفتن این جمله شما می توانید غمی به غم های او اضافه کنید و به او این فرصت را بدهید که احساسات او را درک نکرده و با دیگران مقایسه اش می کنید.

در نهایت، چیزی که هنگام روانشناسی قهر زنان باید در نظر داشته باشید این است که از عبارت هایی که موجب نادیده گرفتن احساسات طرف مقابل می شود جدا خودداری کنید چرا که شرایط را بدتر می کنید.

برای پیشگیری از قهر کردن ، مانع هیجانات منفی شوید

هنگام مشاجره، آن‌ که قوی و مسلط است به هر طریق ممکنی عصبانیت و خشونت خود را ابراز و از خود دفاع می‌کند و خیلی سریع از شر احساسات منفی رها می‌شود، اما فرد ضعیف فقط نظاره‌ گر است، فریادها را می‌شنود، حرف‌ ها و کنایه ‌ها را ظاهرا تحمل می‌کند و چون کاری از پیش نمی ‌برد به قهر متوسل می‌شود.

برای پرهیز از این وضع بهتر است هنگام خشم و مشاجره، روی اعصاب و رفتارمان کنترل داشته باشیم، قلب و روح طرف مقابل مان را از هیجانات منفی پر نکنیم، بگو مگوی مان را دو طرفه پیش ببریم تا ضمن دفاع خویش، او هم بتواند حرف بزند و از خودش دفاع کند و هرگز خود را مظلوم و شکست خورده نپندارد که بعد در صدد انتقام و تلافی و در نتیجه قهر برآید.

نتیجه گیری :

زنان و مردان می بایست مهارت ‌های ارتباط موثر را باید بگیرند و حتی در سخت‌ترین شرایط هم به هم فرصت بدهند و بدانند وقتی احساس ناکامی دارند، دچار خشم و هیجان و خستگی می‌شوند و نمی‌توانند استدلال منطقی داشته باشند پس باید به هم فرصت بدهند و صحبت کنند. آن‌ها باید به جای قهر کردن با موضوع و مشکل خود رو به رو شوند و راه حل پیدا کنند.

روانشناسی قهر مردان - مضرات قهر - قهر زن و شوهر در اسلام - روش برگرداندن زن قهر کرده

علت سرد شدن رابطه زناشویی زن و شوهر چیست؟

مشاجره های زناشویی زندگی شما را سخت کرده؟بررسی دلایل و راه حل مشاجره …

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید