روش نگهداری از گربه بریتانیایی مو کوتاه

یکی از محبوب ترین حیوانات خانگی گربه ها هستند ، گربه ها می توانند.هم خانه های خوبی برای انسان ها باشند و دلبستگی های زیادی بین آن ها و صاحبانشان بوجود خواهد آمد . اگر به دنبال کسب اطلاعات برای انتخاب گربه خانگی مورد علاقه خود هستید.به شما پیشنهاد می کنم این مقاله را تا انتها بخوانید تا بتوانید اطلاعات.کافی را در مورد گربه های بریتانیایی داشته باشید . روش نگهداری از گربه بریتانیایی مو کوتاه

روش نگهداری از گربه بریتانیایی مو کوتاه

طول عمر گربه نژاد بریتانیایی مو کوتاه

در مورد گربه های بریتانیایی اطلاعاتی مثل وزن.و آمار حیاتی گربه نژاد مو کوتاه بریتانیایی وجود دارد . جالب است بدانید که گربه مو کوتاه بریتانیایی.به طور میانگین بین 12 تا 17 سال عمر می کند ، این نژاد در صورتی که نر باشد.وزنی بین 5 تا 9 کیلوگرم و در صورتی که ماده باشه وزنی بین 3 تا 6 کیلوگرم.دارد البته در نژاد موه کوتاه بریتانیایی گربه هایی هستند.که وزن بالاتری داشته باشند که اضافه وزن به حساب می آید.و در صورت دیده شدن اضافه ورزن ، به عنوان یک صاحب.دلسوز باید به پزشک حیوانات مراجعه کنید .

شخصیت گربه بریتانیایی مو کوتاه روش نگهداری از گربه بریتانیایی مو کوتاه

همانطور که از عکس این گربه ها پیداست ، این نژاد به عنوان یکی.از شرین ترین نژاد گربه ها هستند که صورت های تپل و پاهای کوتاه آن ها جذابیت بالایی دارند . همچنین یک همدم فوق العاده مهربان و دوست داشتنی برای خانواده به شمار می آیند . یکی از ویژگی های جذاب این نژاد همراهی صاحبخانه.است ، اگر یکی از این گربه ها را در خانه داشته باشید متوجه خواهید.شد ، به هر طرفی که راه بروید دنبال شما می آید . علاقه زیاد به نوازش و آغوش دارند و همچنین خیلی کم پیش می آید.که خراب کاری هایی به بار بیاورند . یکی از ویژگی های جذاب گربه موه کوتاه بریتانیایی این است.که با میهمان های شما بسیار دوستانه رفتار می کند .

بیشتر بخوانید
روش نگهداری و پرورش گربه اسفینکس

انواع بیماری های گربه نژاد بریتانیایی مو کوتاه

روش نگهداری از گربه بریتانیایی مو کوتاه

این نژاد از گربه ها به دلایل ژنتیکی دچار یکسری از بیماری هایی.می شوند اما باید توجه داشته باشید که این مشکلات برای تمام گربه ها اتفاق نمی افتد . بهتر است که اطلاعاتی را در مورد سلامتی گربه ها داشته.باشید تا در صورت بروز علائم دچار استرس و اضطراب نشوید . گربه بریتانیی مو کوتاه ممکن است.دچار التهاب لثه و کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک بشود .

جهت اطلاعات بیشتر باید بدانید که کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک.که به اختصار به عنوان HCM شناخته می شود به وضعیتی گفته.می شود که قلب بدون هیچ دلیل مشخصی زخیم می شود . ضخیم شدن قلب سبب کاهش توانایی قلب به پمپاژ شده.و با علائمی مثل خستگی و تورم پا ، تنگی نفس نمایان می شود . در صورت دیدن علائم ذکر شده حتما به پزشک حیوانات مراجعه کنید .

مراقب از گربه مو کوتاه بریتانیایی روش نگهداری از گربه بریتانیایی مو کوتاه

برای آنکه بتوانید به بهترین شکل ممکن از گربه خانگی خود.مراقبت کنید باید اطلاعاتی کافی را در این زمینه داشته باشید.که در ما در این بخش به آن ها می پردازیم . از جمله این اطلاعات می توان به اراستگی مو که شامل کوتاه.کردن مو و شانه زدن آن به صورت هفتگی می شود و همچنین استحمام اشاره کرد . توجه کنید که گربه به ندرت به حمام نیاز دارد . برای پیشگیری از بیماری التهاب لثه مسواک زدن بسیار تاثیر گذار است . در صورت امکان به صورت.روزانه دندان ها را مسواک بزنید و ناخن ها را کوتاه کنید .

بیشتر بخوانید
روش نگهداری و پرورش گربه پرشین

روش نگهداری از گربه بریتانیایی مو کوتاه

توجه داشته باشید که یکی از مهمترین و آسیب پذیر ترین اعضای بدن گربه چشم است . به طور مرتب ترشهات گوشه چشم را پاک کنید تا از عفونت جلوگیری کرده باشید . برای نظافت گوش آن ها می توانید از ترکیب سرکه سیب و آب گرم.با استفاده از یک پارچه ی مرطوب استفاده کنید ، همچنین یکی از مناسب ترین مکان ها برای نگهداری این.نژاد از گربه ، خانه است تا در معرض حمله سگ و یا بیماری های واگیر دار قرار نگیرد .

سخن پایانی

برای سخن پایانی لازم است بدانید که اگر حیوان دیگری در خانه دارید.این نژاد رابطه دوستانه ای با دیگر حیوانات دارد و ظاهر عروسکی و بدن گرد گربه بریتانیایی مو کوتاه با چشم.های بزرگ و گردی که دارد سبب شده که محبوبیت.زیادی در میان دوستداران حیوانات خانگی داشته باشند .

 

منبع : mybritishshorthair.com

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید