روش هایی برای خلاصی از سلولیت های بدن

سلام خدمت مگنتی های ورزشکار و ورزش دوست . امروز در کنارتون هستیم.تا با هم چند حرکت ورزشی برای از بین بردن سلولیت ها در بدن رو بررسی کنیم . با ما همراه باشید .روش هایی برای خلاصی از سلولیت های بدن

با این حرکات برای همیشه از شر سلولیت های بدنت خلاص شو

بیاید اول از همه ببینیم اصطلاح سلولیت به چه معناست ؟

سلولیت نوعی چربی است که به شکلی.متفاوت روی پوست نمایان می‌شود . علت سلولیت را باید این گونه معرفی کرد.که این نوع خاص از چربی زیر پوستی ، بین عضلات و فیبرهایی.که پوست را به عضله وصل می‌کند ، گیر کرده است و با فشاری.که کیسه‌های چربی به بافت پوست وارد می‌کنند ، ظاهری پرتقالی شکل به پوست می‌دهند.و فرو رفتگی‌ هایی را روی پوست به وجود می‌آورند .

سلولیت به صورت یک ناحیه ی قرمز رنگ و ورم کرده بر روی.پوست ظاهر می شود که گرم و حساس بوده و ممکن است.به سرعت گسترش پیدا کند .

باید بدانید که سلولیت در هر قسمتی از بدن که چربی.تجمع پیدا کند مانند شکم ، بازو و غیره دیده می‌شود.ولی اغلب در ناحیه باسن و ران پدید می‌آید . این نواحی بیشتری چربی را دارا هستند.و به همین دلیل احتمال ایجاد سلولیت ران و سلولیت.پا و حتی در برخی مواقع سلولیت شکم بیشتر است . تصور نکنید که داشتن سلولیت به این مفهوم است.که شما اضافه وزن دارید ، حتی افراد لاغر هم ممکن است.دچار سلولیت شوند .

از دیگر علت سلولیت پوست رژیم غذایی ناسالم ، کاهش یا افزایش ناگهانی.وزن ، ورزش نکردن ، کم آبی ، درصد چربی بدن و متابولیسم ضعیف هستند . البته ژنتیک هم در سلولیت نقش دارد و.اگر مادر شما دارای سلولیت بوده است ، احتمال بروز آن در شما هم افزایش می‌یابد . البته وجود سلولیت برای سلامتی بدن مشکلی ایجاد نمی‌کند.و در واقع ضرری ندارد و برای عوارض سلولیت به غیر از تغییر.در ظاهر پوست نمی‌توان نکته دیگری را نام برد ، ولی بهتر است برای اینکه.ظاهری زیباتر داشته باشید ، برای از بین بردن آنها دست به کار شوید .

بیشتر بخوانید
درمان نفخ شکم بعد از سزارین

 و اما راهکار ورزشی برای از بین بردن سلولیت در بدن ؟ روش هایی برای خلاصی از سلولیت های بدن

  • اسکوات پا باز : روش هایی برای خلاصی از سلولیت های بدن

حرکت پل تک پا

بایستید و پاها را به اندازه عرض شانه باز کنید.و پنجه پا را رو به بیرون ببرید . زانوها را خم کنید و بالا تنه را به سمت پایین بکشید ، فراموش نکنید که ستون فقرات.شما باید کاملاً صاف باشد و شکم را هم سفت کنید . عضلات سرینی را سفت کنید ، دوباره بالا بروید و بایستید .

  • اسکوات پیستول یا تپانچه‌ای : روش هایی برای خلاصی از سلولیت های بدن

روش هایی برای خلاصی از سلولیت های بدن

بایستید و کمی پاها را از هم باز کنید . یکی از پاها را به سمت جلو بیاورید.ولی زانو را خم نکنید . دو دست خود را به سمت جلو بیاورید و به هم برسانید تا بتوانید تعادل خود را حفظ کنید . بدن را به صورت نشسته درآورید و به پایین بیایید ، وزن.خود را روی پاشنه پا بیندازید . سپس مجدد با سفت کردن عضلات سرینی بایستید . این حرکت را برای هر دو پا و به تعداد زیاد انجام دهید .

  • لانچ به طرفین : روش هایی برای خلاصی از سلولیت های بدن

روش هایی برای خلاصی از سلولیت های بدن

بایستید و پاها را بیشتر از عرض شانه باز کنید.و پنجه‌ها را به سمت روبرو قرار دهید . یکی از زانوها را با زاویه ۹۰ درجه خم کنید و سعی کنید با کشیدن بدن.خود به سمت همین زانو ، وزن بدن خود را روی همین پا بیندازید.و پای دیگر را صاف نگهدارید و فراموش نکنید که.عضلات سرینی را سفت کرده باشید . بعد از چند ثانیه بلند شوید ، به وسط بیایید و به روی پای دیگر بروید .

بیشتر بخوانید
راه های درمان جوش های سرسیاه

 

  • لانچ به عقب روی استپر : روش هایی برای خلاصی از سلولیت های بدن

روش هایی برای خلاصی از سلولیت های بدن

استپر یکی از وسایل ورزشی است که کمی از روی زمین ارتفاع.دارد تا به راحتی بتوانید روی آن رفته و سپس پایین بیایید . شما در خانه می‌توانید از یک چهارپایه کوتاه استفاده کنید . یک تا دو قدم جلوتر از استپر بایستید . یکی از پاها را روی استپر قرار دهید.به صورتی که شست پا روی سطح و پاشنه رو به بالا قرار گیرد . زانوی دیگر خود را خم کنید و بدن را به سمت زمین بکشید.به شکلی که هر دو زانو در زاویه ۹۰ درجه قرار گیرد . در نظر داشته باشید که زانو نباید از مچ پا جلوتر برود . عضلات سرینی را سفت کنید و وزن را روی زانویی.که به سمت جلو خم شده و روی زمین قرار دارد ، بیندازید . این حرکت را برای هر دو پا انجام دهید .

  • حرکت پل تک پا : روش هایی برای خلاصی از سلولیت های بدن

روش هایی برای خلاصی از سلولیت های بدن

به پشت روی زمین بخوابید . هر دو زانو را خم.کنید.و پاشنه را تا نزدیکی باسن بیاورید . یکی از پاهای خود را بالا بیاورید.و زانو را صاف کنید . پای خود را به شکل.عمودی نگه دارید و با سفت کردن.عضلات سرینی ، باسن خود را از روی سطح.زمین بلند کنید تا به شکل.پل در بیاید و مجدد روی زمین قرار دهید .

 

  • طناب بازی :روش هایی برای خلاصی از سلولیت های بدن

روش هایی برای خلاصی از سلولیت های بدن

ورزش های هوازی به کاهش ظاهر سلولیت کمک می کند . چه باور کنید چه نکنید ، یکی از بهترین.ورزش.های ضد سلولیت ، پریدن با طناب یا همان طناب بازی است . خون و سیستم گردش خون لنفاوی شما.را بهبود.می بخشد و کمک می کند تا سموم بدن شما را از بین ببرد .

بیشتر بخوانید
آیا در ماه رمضان هم میشه ورزش کرد ؟

چگونه می توانم انجامش دهم ؟روش هایی برای خلاصی از سلولیت های بدن

  • طناب بازی را برای 5 تا 10 دقیقه انجام دهید .
  • سعی کنید با فواصل زمانی خاصی دوباره انجام دهید .
  • طناب بازی را حداقل 3 بار در هفته تکرار کنید .

شاید تصور کنید که از دست دادن وزن و کاهش سلول‌های.چربی پوست می‌تواند به از بین بردن سلولیت‌ ها کمک کند.و ظاهر حفره‌دار و آزاردهنده پوست را برای همیشه پاک کند . ولی باید بدانید که رژیم لاغری و کاهش وزن موجب شل.شدن و افتادگی پوست می‌شود ، به دلیل اینکه حجمی از سلول‌های چربی از دست.رفته که پیش از آن زیر پوست را پر کرده است . می‌توان تا حدی آن را مشابه بادکنک باد شده تصور کرد که با از دست دادن.حجم چربی ، شل شدگی و افتادگی پوست به چه شکل ظاهر می‌شود . پس بسیار مهم است که در کنار کاهش وزن ، ورزش کردن را هم.در پیش بگیرید تا به سفت شدن پوست خود کمک کنید .

 

منبع : www.shape.com

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید