روش های جالب نظم بخشیدن به خانه در 15دقیقه

داشتن خانه ای مرتب و تمیز و.زندگی در آن بسیار لذت بخش و آسان است . پس برای اینکه به خانه تان نظم و ترتیب.ببخشید راه های زیادی وجود دارد که ما در این مقاله به شما آموزش میدهیم . روش های جالب نظم بخشیدن به خانه در 15دقیقه

نظم بخشیدن به ورودی خانه

1- برای همه اعضای خانواده ، محلی جهت آویزان نمودن وسایل تعبیه کنید

روش های جالب نظم بخشیدن به خانه در 15دقیقه

قلاب هایی را برای آویزان کردن کت و ژاکت و کیف و.دیگر وسایل ، در نزدیکی در ورودی خانه تعبیه شود ، کاری مهم و ضروری است . در غیر این صورت باید انتظار.داشته باشید که این وسایل در نقاط مختلف خانه رها شود . سعی کنید از رخت آویزهای محکم.و با کیفیت ، با قلاب های مختلف استفاده کنید . اگر محل قرار گیری آویزها بیش از حد مرتفع باشد ، برای کودکان.قابل استفاده نخواهد بود و در این صورت آنها به استفاده.از این رخت آویزها تمایلی نشان نمی دهند . بهتر است برای جذب کوکان به این کار.رخت آویز کودکان طراحی کودکانه داشته باشد .

2- محلی برای جای دادن کفش ها در نظر بگیرید

روش های جالب نظم بخشیدن به خانه در 15دقیقهروش های جالب نظم بخشیدن به خانه در 15دقیقه

شاید به راحتی بتوانید کفش هایتان را کنار دیوار و در محل ورودی.خانه ، به صورت ردیفی قرار دهید و باهم جفت.کنید ؛ اما مطمئنا این کار ، روش مطلوبی نیست . بهترین کاری که می توانید انجام دهید.این است که از یک قفسه با ارتفاع کم به.صورت کمد یا کشوهای چند طبقه استفاده کنید . اگر می خواهید انتخاب هوشمندانه تری داشته باشید ، می توانید.در قسمت پایین قفسه لباس هایتان ، چند طبقه کم ارتفاع.را به کفش هایتان اختصاص دهید .

3- چتر و لوازم همراه خود را درون محفظه ای مناسب قرار دهید

روش های جالب نظم بخشیدن به خانه در 15دقیقه

برای قرار دادن چتر و لوازم همراه خود ، از یک محفظه نگهداری.در نزدیکی درب ورودی خانه استفاده کنید . بهتر است ارتفاع دیواره این محفظه.ها به اندازه کافی بلند باشد تا وسایلی همچون.چترها که درون آن قرار می گیرند کاملا پنهان شوند . سبدهایی که به شکل مکعبی یا استوانه ای.طراحی شده اند ، برای این منظور مناسب هستند .


4- ایده مناسبی برای نگهداری از کلیدهایتان در نظر داشته باشید

روش های جالب نظم بخشیدن به خانه در 15دقیقه

اگرچه قرار دادن یک ظرف یا گلدانی ساده روی میز.کنار ورودی خانه ، برای قرار دادن کلیدها و نگهداری.از آنها کفایت می کند.اما این کار نیز خانه راشلخته و بی نظم نشان میدهد . ولی جایگزین های مناسبی هم برای چنین مواردی وجود دارد.که می تواند برایتان بهتر و کارامد تر باشد . جاکلیدی هایی که به صورت قلاب های نصب شده روی.یک صفحه تخت طراحی می شوند ، گزینه مناسبی.برای این منظور خواهند بود . هر یک از قلاب ها برای هرکدام از اعضای خانواده می توانند.رنگ و مشخصات متفاوتی داشته باشند و به این.ترتیب هیچکدام از افراد ، کلیدهای اشتباهی را استفاده نخواهند کرد . همچنین جاکلیدی های مگنتی.و آهنربایی هم گزینه های بسیار خوبی برای استفاده هستند .

5- به نامه ها و قبوض خود نظم دهید

اگر تعداد نامه ها و قبوضی که دریافت می کنید ، اغلب اوقات زیاد است.و همین مسئله موجب بی نظمی هایی می شود ، می توانید از یک قفسه.مجزا و دارای طبقه بندی های مشخص برای نگهداری.از آنها استفاده کنید . چنین قفسه ای می تواند در نزدیکی درب ورودی خانه یا.در گوشه ای از اتاق نشیمن و راهروی ورودی خانه شما نصب شود .

6- استفاده از آینه را فراموش نکنید

روش های جالب نظم بخشیدن به خانه در 15دقیقه

وجود آینه در فضاهای داخلی می تواند بازتاب.نور را در محیط افزایش دهد و به روشن تر شدن فضا کمک نماید . همچنین در صورتی که فضای هال خانه محدود.و کوچک باشد ، نصب یک آینه با ابعاد.مناسب ، به بزرگ تر نشان دادن محیط کمک خواهد کرد . برخلاف آنچه که دیده اید قرار دادن آینه رو به.روی درب منزل از منظر معماری اشتباه.بوده زیرا تمامی بار انرژی مثبت خانه را دفع میکند .

بیشتر بخوانید
معرفی عناصر دکوری و اکسسوری‌های لاکچری در دکوراسیون منزل

نظم بخشیدن به آشپزخانه

آشپزخانه قلب تپنده و مهم‌ ترین بخش هر خانه‌ ای محسوب.می‌ شود زیرا رفت‌ و آمد اهالی خانه به آن زیاد است وبیشتر.اوقات دکوراسیون و سبک آشپزخانه مورد بحث بوده.است ؛ درحالی‌ که همه می‌ دانیم نظم و ساماندهی ظروف ، ابزار.و وسایل متفاوت و بسیار متنوع در جای‌ جای آشپزخانه.امر مهمی است که به‌ هیچ‌ وجه نمی‌ توان آن.را انکار کرد ، چرا که با داشتن آشپزخانه‌ ای منظم خیلی.بهتر می‌ توان روی کارهای مهمی چون پخت‌ و پز ، آماده‌.سازی غذا و درنهایت نوش جان کردن آن متمرکز شد . روش های جالب نظم بخشیدن به خانه در 15دقیقه

از کشوهای آشپزخانه و کابینت‌ های مواد خوراکی و ادویه‌.ها گرفته تا درون یخچال ، همیشه به دلیل.وجود تعداد زیاد وسایل ، شاهد بی‌ نظمی‌ های.مداوم هستیم ، اما بااضافه یا کم کردن مجموعه‌ ای.از وسایل ، ظروف و چیدمان دقیق آن ها می‌ توانید.همه این فضاها را به بهترین نحو ممکن سازمان‌ دهی کنید .

1- نظم دهی به کابینت‌ ها

روش های جالب نظم بخشیدن به خانه در 15دقیقه

الف) برای سازمان‌ دهی به ظروف متنوع.داخل کابینت.مانند بشقاب‌ ها ، ظروف پیرکس ، لیوان‌ ها ، فنجان‌ ها و غیره فقط کافی است.فضای داخلی کابینت را با استفاده از طبقات و میله‌.های فلزی طبقه‌ بندی کنید.و از کم ترین فضای کابینت.بیش ترین استفاده را ببرید . با این کار دیگر لازم نیست تا برای برداشتن یک.ظرف ، چندین ظرف.تو در تو و سنگین را که احتمال شکستن آنها.هر لحظه شما را تهدید می‌کند ، یک‌ باره از داخل کابینت بیرون بکشید .

ب) هم‌چنین می‌ توان با نصب یک‌ تخته فیبر به دیواره.کابینت ، بسیاری از ابزار و ادوات مورد نیاز.را داخل کابینت سامان بخشید .

پ) برای سازمان بخشیدن به حوله‌ ، پارچه‌ و سفره‌.های آشپزخانه کافی است چندین عدد سبد پلاستیکی.کوچک تهیه‌ کرده و آن ها را درون.سبدهای جداگانه تا نموده و قرار دهید . به‌ منظور سهولت استفاده از آن ها.می‌ توانید از برچسب‌ هایی که.محتویات داخلی سبد را مشخص می‌ کند نیز استفاده نمایید .

ج) کابینت زیر سینک ، یکی از نامرتب‌ ترین.بخش‌ های خانه محسوب می‌ شود ، اما شما می‌ توانید با نصب سبدهای قلاب‌.دار که مخصوص آویزان کردن در پشت درب هستند و قرار.دادن قفسه‌ های فلزی در داخل کابینت و هم‌چنین نصب میله‌ های.فلزی ، شوینده‌ ، کیسه‌ زباله ، پاک‌کننده‌ ها و.لوازم این‌ چنینی را نظم دهید و از فضای.خالی زیر سینک استفاده بهینه داشته باشید .

د) خودتان را از شر سینی‌ های کوچک و بزرگی که.روی سطح کانتر به هم تکیه داده‌ اند ، رها کنید .

2- استفاده از فایل های سیمی روش های جالب نظم بخشیدن به خانه در 15دقیقه

روش های جالب نظم بخشیدن به خانه در 15دقیقه

  • از یک فایل سیمی که عموما برای سازمان‌ دهی کاغذ‌های.اداری از آن استفاده می‌ شود ، برای تفکیک سینی‌ های.پذیرایی ، سینی‌ های مخصوص فر و تخته خردکن استفاده کنید .
  • حتی می‌ توان از نصب میله‌ های فلزی به‌ صورت عمودی.در داخل کابینت برای این امر کمک گرفت . اجرای این طرح چندان دشوار.نیست ، فقط کافی است دریل و مته ریز داشته باشید.تا به‌ راحتی بتوانید قفسه داخلی کابینت.را سوراخ نموده و میله‌ ها را درون آن پیچ کنید .
بیشتر بخوانید
دکوراسیون اتاق پسر بچه بسیار زیبا و لاکچری + عکس

ه) کابینت ادویه‌ ها همیشه شلوغ‌ ترین کابینت.در آشپزخانه به شمار می‌ رود . برای نظم بخشیدن به آن پیشنهاد می‌ کنیم از پلاستیک‌.های سازمان دهنده جوراب برای قرار دادن ادویه‌ ها بهره بگیرید . این پلاستیک را در پشت در کابینت آویزان کرده و ظروفی.که داخل آن جای می‌ شوند را در بخش‌ های مختلف قرار دهید .

3- ساخت دیوار و درهای آهنی

روش های جالب نظم بخشیدن به خانه در 15دقیقه

ی) پیدا کردن جای مناسب برای ماهی‌ تابه‌ ها و قابلمه‌ ها.که معمولا وزن زیادی داشته و اندازه‌ شان هم.بزرگ است می‌ تواند چالشی بزرگ پیش روی شما باشد . ساخت دیوای در های فلزی برای نظم بخشیدن.به کابینت قابلمه‌ ها ، گزینه مناسبی به شمار می‌ رود . هم‌چنین با نصب گیره‌ های قلابی و یا نگهدارنده.حوله به دیواره داخلی درب کابینت ، درب.قابلمه‌ ها را به‌ صورت جداگانه نظم دهید .

م) برای تفکیک و نظم دادن به مواد غذایی خشک مانند.ماکارونی‌ ها و رشته‌ ها ، مواد لازم برای.پخت کیک و شیرینی ، سبزی‌ های خشک‌ شده ، کنسروها ، کمپوت‌.ها و غیره ، سبدهای پلاستیکی و یا حصیری برچسب دار گزینه خوبی هستند .

و) و اما ظروف پلاستیکی که عموما به‌ صورت پک‌ هایی از.کوچک تا بزرگ در بازار موجود است و برای نگهداری خوراک‌ ها.در یخچال استفاده می‌ شود را می‌ توان با نصب نگهدارنده.روزنامه به داخل درب کابینت ، فضای بیش تری برای درب آن ها در نظر گرفت .

 

4- نظم دهی به یخچال و چیدمان مواد غذایی در آن روش های جالب نظم بخشیدن به خانه در 15دقیقه

الف) پوشاندن کف یخچال

قبل از هرچیز سعی کنید حتما کف طبقات یخچال را با.روکش های پلاستیکی که در همه فروشگاه هایلوازم جهیزیه و پلاستیک فروشی یافت میشود بپوشانید اینکار اولا باعث میشه طبقات یخچال سالم ترو تمیز تر بمانند ضمن.اینکه لازم نیست برای تمیز کردن لکه غذا ها و نوشیدنی.ها مخصوصا چربی ها و یا مواد شیرین بخواهید با یخچال کلنجار برید . هر زمانکه دلتان خواست میتوانید.این رو کش ها رو بشورید و یک دستمال نمدار با کمی مواد شوینده روی طبقات بکشید .

ب) دسته بندی مواد غذایی

روش های جالب نظم بخشیدن به خانه در 15دقیقه

با سبد ها و جعبه های پلاستیکی وسایل خود را دسته بندی کنید . مثلا ترشیجات را در یک سبد مربا ها را داخلیه سبد و رب.ها در یک سبد بگذارید و چاشنی ها و سس ها را داخل سبد دیگر.و به همین منوال با توجه به مواد غذایی که مصرف می کنید سعی کنید.هر کدام را داخل یک جعبه طبقه بندی کنید و سعی کنید.هر طبقه یخچال را مشخص کنید برای کدام دسته.مواد غذایی است مثلا یک طبقه فقط وسایل صبحانه را قرار دهید.مثل مربا کره پنیر . کره بادم زمینی عسل هر چیزی که مربوط به صبحانه است . اگر فضای باز زیادی داشتید میتوانید بقیه مواد پروتیینی مثل شیر.تخم مرغ .

پ) برچسب و لیبل در یخچال

روش های جالب نظم بخشیدن به خانه در 15دقیقه

بعد از طبقه بندی مواد خوراکی فراموش نکینید که حتما.روی جعبه های خود با برچسب و یا ماژیک بنویسید.که هر باکس مربوط به کدام دسته از مواد غذایی است …

ج) نظم دهی بسته بندی باظروف پلاستیکی درب دار و زیپ کیپ

روش های جالب نظم بخشیدن به خانه در 15دقیقه

فراموش نکیند داخل یخچال یک فضای کاملا بهداشتی است و باید عاری از هرگونه میکروب و قارچ باشد همیشه میوه.ها و سبزیجات رو پاک شده و شسته شده در.یخچال نگهداری کنید اینکار از رشد میکروبو قارچ در یخچال جلوگیری می کند . بهترین راه برای نگهداری میوه و سبزی ظروف.پلاستیکی در داردو یا پلاستیک های زیپ دار یا همان زیپ کیپ است .

بیشتر بخوانید
ایده هایی نو برای دکوراسیون خانه عروس

نظم بخشیدن به نشیمن

1- استفاده از فضای اطراف مبلمان اصلی

روش های جالب نظم بخشیدن به خانه در 15دقیقه

در هر فضای خانه، مبلمانی قرار گرفته اند که وجود آن ها الزامی است . به طور مثال مبل سالن نشیمن …

اما نکته اصلی این جاست که نباید در هنگام مرتب کردن خانه آن ها را نادیده بگیرید . این فضاها پر از ایده های هوشمندانه برای جادادن وسایل هستند . به طور مثال.فضای خالی زیر پله ، فضای زیر تخت ، روی صندوق.های بزرگ و قدیمی و …

2- نصب مبلمان سفارشی

روش های جالب نظم بخشیدن به خانه در 15دقیقه

مبلمان بسیار مدرن و سفارشی به شما اجازه می دهد.دقیقا همان فضای ذخیره سازی را که نیاز دارید به دست آورید . این راه همچنین یک راه حل جالب برای بودجه های کم است که میتوانند مبلمان خود را حتی از وسایل باز یافتی تولید کنند . از مزیتهای دیگر مبلمان سفارشی می توان به متحرک بودن آن ها اشاره داشت . در اینحا به راحتی میتوانید محل مبلمان و وسایل را در اتاق و سالن تغییر داده و در صورت از فضای جدیدی برای جا داد ناشیابه وجود آورید .

نظم بخشیدن به اتاق خواب روش های جالب نظم بخشیدن به خانه در 15دقیقه

روش های جالب نظم بخشیدن به خانه در 15دقیقه

الف) اگر اتاق خواب شما کوچک است بهتر است از تخت خواب های تاشو استفاده کنید .

ب) در اطراف تخت خوابتان قفسه هایی را ایجاد کنید

  • قرار دادن قفسه در پشت.تخت تان می تواند همانند صندوق عقب.ماشین عمل کند و فضای بیشتری را در خانه تان ایجاد کنید .
  • قرار دادن قفسه های کوتاه مخصوص کتاب خوانی.در کنار تخت که هم می تواند در مطالعه تاثیر داشته باشد.و هم می تواند فضای بیشتری را در اتاقتان ایجاد کند .

پ) اضافه کردن فضایی در زیر تخت برای ایجاد فضایی بیشتر

میتوان از فضای زیر تخت با استفاده از جک یا باکس های مختلف استفاده کرد.

مرتب سازی کمد ها

  •  مرتب کردن کشو لباس زیر

روش های جالب نظم بخشیدن به خانه در 15دقیقه

برای مرتب کردن کشو لباس زیر می توانید.از لوله های پی وی سی برش خورده استفاده کنید . این کار کمک می کند همه لباس زیرها جلو.چشمتان باشد و براحتی از بین آن ها انتخاب کنید . رنگ کردن لوله ها کشوی شما را بازهم جذاب تر خواهد کرد . همچنین می توانید با استفاده از.جداکننده.های چوبی به کشوهای خود نظم ببخشید .

  • ایده نظم دهی لباس ها

روش های جالب نظم بخشیدن به خانه در 15دقیقه

جای دادن کیف‌ها درکمد همیشه در نوع خود چالشی بزرگ است . اما می‌توانید با آویزان کردن آن‌ها به یک جا لباسی از فضای عمودی.کمد بهترین استفاده را ببرید. فقط از هر دو طرف جالباسی.استفاده کنید ، تا تعادل کیف‌ها حفظ شود .

نظم بخشیدن به سرویس بهداشتی روش های جالب نظم بخشیدن به خانه در 15دقیقه

روش های جالب نظم بخشیدن به خانه در 15دقیقه

  • نصب شلف ها اولین ایده ی این بخش از دکوراسیون است . سلف های شیشه ای و یا چوبی که با تزیین های زیبا و ساده یک تزیین.شیک برای دیوار حمام و دستشویی هستند .
  • از کمدها و قفسه های چوبی قدیمی.هم استفاده کنید . با رنگ کردن این لوازم بی.مصرف و دور ریختنی می توانید لوازم.ریز و درشت حمام و دستشویی را جاسازی کنید و نظم دهید .

 

منبع : www.thespruce.com

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید