شادوبن (shadowban) اینستاگرام و راهکاری برای رفع آن

شادوبن (shadowban) در زبان انگلیسی به معنی سایه بان است. و در اصطلاح به سایه رفتن.پیج دراینستاگرام شادوبن می گویند.در واقع شادوبن به حالتی گفته می شود که اینستاگرام از رشد پیج شما خوداری می کند و پیج افرادی را که قوانین اینستاگرام را زیر پا گذاشته باشند .محدود کرده و پست های آنان را در قسمت اکسپلورر نشان نداده.و پست شما را در هشتگ هایی که استفاده کردید نشان نمی دهد . برای آشنایی.با اصطلاحات بیشتر اینستاگرام کلیک کنید.

شادوبن(shadowban) اینستاگرام و راهکاری برای رفع آن

شادوبن اینستاگرام چیست؟ 

شادوبن اینستاگرام یکی از محدودیت‌هایی است.که بر اساس الگوریتم‌های این شبکه اجتماعی بر روی برخی صفحات اعمال می‌شود . صفحاتی که با محدودیت شادوبن مواجه می‌شوند . تا مدتی در بخش اکسپلور و هشتگ‌ها دیده نمی‌شوند و.کاربرانی که.از طریق هشتگ‌ها پست‌هایتان را دنبال می‌کنند ، دیگر نمی‌توانند پست‌های شما را در بخش هشتگ‌ها ببینند . شادوبن (shadowban) اینستاگرام 

شادبون اینستاگرام از چه تاریخی فعال شد؟

شادوبن اینستاگرام اولین بار توسط صفحه یک عکاس پیگیری شد!.این عکاس متوجه شد که پست‌هایش در بخش هشتگ‌ها دیده نمی‌شوند و به دنبال دلیل آن بود . با توجه به این که کاربران عادی از الگوریتم‌های اینستاگرام به خوبی اطلاع ندارند، دلیل آن هنوز هم برای بسیاری.از کاربران مشخص نیست . این عکاس متوجه شد با توجه به الگوریتم‌های اینستاگرام.محدودیتی بر روی صفحه اینستاگرامش اعمال شده است که این محدودیت شادوبن اینستاگرام نام گرفت.

مثلاً ساده‌ترین محدودیت شادوبن اینستاگرام این است که اگر در پست‌های خود از هشتگ‌ها استفاده کنید، آن پست باید در هشتگ مربوطه نمایش داده شود اما کاربران نمی‌توانند آن را ببینند! البته شادوبن اینستاگرام در موارد دیگر هم تاثیرگذار است و از روش‌های دیگری هم باعث کاهش بازدید صفحه می‌شود.

بیشتر بخوانید
راهنمای کامل آنالیز اینستاگرامی

مدت زمان شادوبن چند روزه  رفع می شود؟

اخبار موثقی در این باره توسط خود اینستاگرام وجود ندارد.اما طبق تجربیات افراد مختلف این زمان در حدود 14 روز به طول بیانجامد .

جهت خروج از شادوبن اگر از هر کدام از 6 مورد زیر استفاده می کنید.فرایند این کار را متوقف نمایید و بین 2 تا 14 روز منتظر بمانید.

چرا در اینستاگرام شادوبن می شویم؟

  • فالو و آنفالو کردن کاربران؛ مهم‌ترین دلیل برای شادوبن اینستاگرام!

الب است بدانید اینستاگرام محدودیتی برای تعداد فالو کردن افراد ایجاد کرده است که شما نمی‌توانید بیش از ۷۵۰۰ نفر را دنبال کنید . دلیل اینستاگرام برای ایجاد چنین محدودیتی این است.که شما نمی‌توانید با تعداد زیادی از کاربران تعامل داشته باشید و با آن‌ها ارتباط برقرار کنید. حتی اگر شما تنها ۱۰۰۰ فالوور داشته باشید و تمام آن‌ها فعال باشند، نمی‌توانید به راحتی با آن‌ها ارتباط یا تعامل برقرار کنید !

  • محدودیت تعداد لایک در ساعت؛ عامل مهمی در شادوبن اینستاگرام

تعداد ۳۵۰ لایک در هر ساعت بهترین حالت است و اگر بیشتر از آن شود، احتمالاً اینستاگرام صفحه شما را به دلیل استفاده از ربات، شادوبن می‌کند. همچنین اینستاگرام برای تعدد کامنت‌هایی که یک اکانت در روز برای سایر اکانت‌ها می‌گذارد، حساس است! محدودیت آن واضح نیست اما باتوجه گزارش‌های معتبر تعداد آن ۱۰۰ عدد در روز است. بنابراین اگر شما  بیش از ۱۰۰ عدد کامنت در یک روز درج کنید، با مشکل شادوبن اینستاگرام مواجه می‌شود. پس اگر از ربات های افزایش لایک استفاده می کنید به این نگته توجه کنید.

  • به بیشتر از ۱۵ نفر دایرکت ارسال نکنید!

اگر شما هم نیاز به ارسال گروهی پیام در دایرکت دارید، سعی کنید پیام خود را به ۱۵ نفر بیشتر ارسال نکنید یا اگر تعداد مخاطبان شما بیش از ۱۵ نفر است، چند گروه ایجاد کرده و پیام خود را ارسال کنید. زیرا اینستاگرام معتقد است که اگر قصد ارسال پیام به بیش از ۱۵ نفر را داشته باشید، حتماً هدفتان اسپم یا تبلیغات بوده که خلاف قوانین اینستاگرام است. شادوبن (shadowban) اینستاگرام 

  • محدودیت هشتگ‌ها در پست اینستاگرام ۳۰ عدد است!

مهم‌ترین مزیت هشتگ‌های اینستاگرام، بیشتر دیده شدن در اینستاگرام است؛ زیرا باعث می‌شود پست‌های شما در صفحه مربوط به هشتگ‌هایتان هم نمایش داده شوند و تعامل کاربران افزایش پیدا کند. شما تنها ۳۰ هشتگ را می‌توانید در پست خود قرار دهید. مثلاً بسیاری از کاربران ۳۰ هشتگ در کپشن قرار می‌دهند و ۳۰ هشتگ دیگر را در اولین کامنت همان پست قرار می‌دهند و فکر می‌کنند پست مربوطه در تمام این ۶۰ هشتگ نمایش داده می‌شود! این در حالی است که پست آن‌ها تنها در ۳۰ هشتگ اول (که در کپشن درج شده است) نمایش داده می‌شود و هشتگ‌های بخش کامنت فایده‌ای برای آن صفحه نخواهند داشت.

  • محدود تگ کردن کاربران در پست‌ها ۲۰ نفر است!

برخی از کاربران سعی دارند با منشن کردن دوستان خود در بخش کپشن این محدودیت را از بین ببرند اما توجه داشته باشید که با این کار احتمال شادوبن اینستاگرام شما تا حد زیادی افزایش پیدا می‌کند. این در حالی است که تگ کردن تعداد زیادی از کاربران تاثیر پست را کم می‌کند و از جذابیت آن می‌کاهد. در بخش استوری اینستاگرام هم می‌توانید تنها ۱۰ نفر را تگ کنید و این محدودیت باعث می‌شود تا بتوانید کیفیت استوری‌های خود را افزایش دهید.

  • حساب کاربری خود را به آی‌پی‌های مختلف متصل نکنید!

مدتی است که به دلایل مشخص استفاده از اپلیکیشن‌های تغییر آی‌پی.(پروکسی‌ها) افزایش پیدا کرده است. پروکسی‎ها آی‌پی شما را تغییر می‌دهند و موبایل شما را به یک آی‌پی از کشور دیگری متصل می‌کنند . اینستاگرام روی این مورد بسیار حساس است !.اگر شما روزانه.با چندین آی‌پی مختف به اینستاگرام خود متصل شوید ، اینستاگرام احتمال می‌دهد که حساب کاربری شما مشکل داشته باشد که یکی از مشکلات ربات‌های مختلف اینستاگرام هم همین مورد است.

بیشتر بخوانید
شخصیت شناسی خال صورت | خال صورت نشان چیست؟

2 راهکار برای رفع شابدون اینستاگرام

شادوبن (shadowban) اینستاگرام 

  • راهکار اول) تبدیل صفحه تجاری اینستاگرام به صفحه شخصی

بسیاری از کاربران معتقدند باتوجه به سیاست‌های فیسبوک پس از خرید اینستاگرام.و همچنین ضعف الگوریتم‌های اینستاگرام در این بخش می‌توان با تبدیل صفحه تجاری اینستاگرام به صفحه عمومی، به رفع شادوبن اینستاگرام کمک زیادی کرد. برای این کار کافی است.در صفحات تجاری وارد تنظیمات خود شوید و صفحه خود را از حالت تجاری خارج کنید.

  • راهکار دوم) خروج از حساب کاربری موجود در دستگاه‌های دیگر

بسیاری از کاربران معتقدند باتوجه به سیاست‌های فیسبوک پس از خرید اینستاگرام و همچنین ضعف الگوریتم‌های اینستاگرام.در این بخش می‌توان با تبدیل صفحه تجاری اینستاگرام به صفحه عمومی، به رفع شادوبن اینستاگرام کمک زیادی کرد. برای این کار کافی است در صفحات تجاری وارد تنظیمات خود شوید.و صفحه خود را از حالت تجاری خارج کنید. شادوبن (shadowban) اینستاگرام 

منبع: blog.hubspot.com

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید