بهترین ضدعفونی‌ کننده‌ های طبیعی مقابله با کرونا

این روز های که کرونا ویروس در حال گسترش است و همچنان قربانیان زیادی میگرد.سازمان‌های بهداشتی از مردم می‌خواهند.که برای جلوگیری شیوع کرنا ویروس کشنده.به اقدامات اساسی برای حفظ سلامت خود توجه کنید .

ضدعفونی کنندهضدعفونی‌ کننده‌ طبیعی مقابله با کرونا

یکی از راه‌های جلوگیری از ابتلا به کرونا ویروس کشنده ضدعفونی کردن. وسایل و محیط‌هایی است که روزانه با آن‌ها سروکار داریم . ممکن است بگویید.ژل ضدعفونی و تجهیزاتی از این قبیل گران و کمیاب شده.و نمی‌توان از آن برای وسایل خانه و محل کار استفاده کرد . بله شما درست میگویید.ما در این مطلب روش‌هایی طبیعی برای ضدعفونی‌کردن وسایل به شما معرفی می‌کنیم .

دود کردن اسفند همراه با زاج

دود کردن اسفند به همراه گلپر ، زاج و کندر علاوه بر خوشبوکنندگی فضای منزل سبب ضدعفونی و تصفیه هوا نیز می‌شود . دود کردن اسفند از شیوع الودگی ها و بیماری ها جلوگیری میکند و همچنین دود کردن آن موجب تسکین اعصاب و آرام‌ بخش نیز هست . کرونا

تعویض و تمیز کردن مدام اسکاچ ظرف شویی

ضدعفونی کردن اسکاچ و اسفنج‌های ظرفشویی بسیار مهم است . چرا که اسفنج‌ها در صورت آلوده بودن این قدرت را دارند.که میکروب‌ها را به همه افراد خانه منتقل کنند . اسفنج‌های ظرف‌شویی به دلیل آن‌که در اغلب موارد خیس هستند.محیط بسیار مناسبی برای رشد میکروب‌ها و باکتری‌ها دارند.و همچنان به دلیل دست‌به‌دست شدن .بین اعضای خانواده به‌شدت می‌توانند در انتقال ویروس و باکتری مؤثر عمل کنند .  .ضدعفونی‌کننده‌ طبیعی برای مقابله با کرونا

عنبر النسا را در زغال بسوزانید

دود کردن عنبرالنسارا در ذغال به عنوان قوی‌ترین گیاه ضدعفونی کننده عمل میکند و.موجب پاکسازی تمام میکروب‌ها و عفونت‌ها در خانه میشود  .

استفاده از بخور

استفاده از بخور‌های طبیعی مثل آویشن کوهی و برگ اکالیپتوس و عصاره‌ی آلوئه ورا به.دلیل دارابودن خاصیت آنتی باکتریال برای تصفیه‌ی هوای محیط مناسب است .ضدعفونی‌ کننده‌ طبیعی مقابله با کرونا

شستن مداوم ملافه و روتختی و روبالشتی

خوب می‌دانید که حوله‌ها ،.ملحفه‌ها و رویه بالش‌ها بهترین مکان برای محل زندگی ویروس‌ها هستند . با شست و شوی منظم آن‌ها می‌توانید از شیوع ویروس‌ها جلوگیری کنید .مقابله با کرونا

از سیر و پیاز برای ضد عفونی کردن استفاده کنید

سیر و پیاز میکروب‌ها را به خود جذب و خاصیت آنتی باکتریالی دارند.بریدن آن و قرار دادن در اتاق به ضد عفونی کردن محیط کمک زیادی می‌کند . همچنین استفاده از بخور سیر یا پیاز برای پاکسازی فضای منزل بسیار مفید است .

بیشتر بخوانید
کرونا چیست و راه های پیشگیری

ضدعفونی‌ کننده‌ طبیعی مقابله با کرونا

ضدعفونی‌کردن تمام محیط خانه

در زمان شستشو از بین بردن ویروس‌ها و میکروب زدایی فضای حمام و دستشویی از هیچ سطح و فضایی غافل نشوید . چرا که محیط مستعد برای رشد و تکثیر ویروس‌ها و باکتری‌ها دقیقاً همینجاست . بنابراین دوش ، کاشی ، دیوار ، سقف ، سینک دستشویی ، پرده حمام ، فن تهویه.و… را برای از بین بردن باکتری‌ها تمیز و ضدعفونی کنید . هر هفته ، لگن توالت فرنگی را تمیز کنید . از برس توالت و مواد تمیزکننده برای شستن درون توالت فرنگی استفاده کنید .

نقاط مورد استفاده منزل  را ضدعفونی کنید.

نقاط تماس مناطقی از خانه است که اعضای.خانواده در طول روز چندین بار آن‌ها را لمس می‌کنند . این نقاط می‌توانند شامل دستگیره‌ها ، پریز برق ، نرده پله ، شیرآب ، دستگیره یخچال.و فریز و سایر نقاط تماس باشند . سعی کنید دست‌های خود را به طور منظم بشویید .

اسباب بازی‌ های بچه‌ ها را فراموش نکنیم

بچه‌ها در طول روز با اسباب بازی‌های خود در ارتباط هستند و ممکن است آن‌ها را به دهان و بینی و چشم خود بزنند . پس لازم است که مرتب آن‌ها را بشویید . شما می‌توانید اسباب بازی‌های پارچه‌ای کودک را در لباسشوئی قرار دهید شسته شود . در صورتی که امکان شستن اسباب بازی در لباسشوئی وجود ندارد آن‌ها را با مواد شوینده به صورت دستی بشوئید .

تعویض مداوم سطل زباله

هیچ‌گاه فکر نکنید سطلی که خود قرار است منبعی برای زباله‌های کثیف باشد ،.دیگر چه نیازی به تمیزی و نظافت دارد ؛ سطل‌های زباله‌ها حاوی انواع باکتری‌ها، قارچ‌ها و.… هستند که به‌راحتی موجبات ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها را فراهم می‌کنند ؛ بنابراین در فواصل زمانی کوتاه زباله‌ها را به بیرون از ساختمان انتقال دهید و خود سطل زباله را بشویید .ضدعفونی‌ کننده‌ طبیعی مقابله با کرونا

بیشتر مواد تمیز کننده سمی است و استفاده از آن محیط و هوای منزل را آلوده می کند . پس چرا از مواد طبیعی موجود در منزل برای این کار استفاده نکنیم ؟ در این مطلب به نقل از به 5 ماده ارزان و موثر که به محیط زیست لطمه نمی زند، اشاره شده است .

بیشتر بخوانید
فیلم ترسناک برای شب های قرنطینه

ضدعفونی کردن ماشین لباسشویی

محفظه مواد شوینده ، فیلتر ، و دیگ فلزی ماشین لباسشویی ، نقاطی هستند که حجم بالایی از میکروب‌ها را درون خود جای داده‌اند . با کمک یک مسواک و یک شوینده سبک می‌توانید این سطوح را پاک‌سازی کنید . برای ضدعفونی کردن داخل ماشین لباسشویی ، مقداری سرکه و جوش شیرین را داخل محفظه پودر ریخته و سپس ماشین را روشن کنید . ماشین لباسشویی ، قابلیت بالایی در جذب رطوبت دارد و حتما باید پس از استفاده تا چند ساعت بعد ، درب آن را باز بگذارید تا فضای داخل ماشین ، کاملا خشک شود .

ضدعفونی کردن حمام و توالت

ضدعفونی کردن حمام و توالت

رطوبت زیادی که در حمام و توالت وجود دارد ، محیط مناسبی برای رشد و نمو میکروب‌ها و قارچ‌های بیماری‌زا فراهم می‌کنند . این دو مکان پراستفاده در منزل و محیط کار به دلیل تماس مداوم.افراد مختلف با آن‌ها ، نقش مهمی در انتقال بیماری و آلودگی دارند . تمیز کردن هفتگی حمام و روزانه توالت ، بهتر است در فهرست برنامه‌های افراد قرار بگیرد . .به همین دلیل آشنایی با روش‌های ضدعفونی کردن این مکان‌ها مهم است .

 

نکته مهم دیگر در روش‌های ضدعفونی کردن این است که نقاط.مختلف حمام و توالت نیاز به تمیزکننده‌های مخصوص خود دارند.و برای به دست آمدن نتیجه دلخواه ، بهتر است.

.از یک محصول شست‌وشو برای همه نقاط حمام و توالت استفاده نشود . نکته دیگر استفاده دستمال و برس‌های مختلف برای سطوح متفاوت .حمام و توالت است . برسی که برای تمیز کردن وان به کار می‌رود ، نباید برای شستن شیرها و دوش هم استفاده شود .ضدعفونی‌ کننده‌ طبیعی مقابله با کرونا

مواد ضدعفونی کننده طبیعی برای مقابله با ویروس کرونا

1 – نمک

نمک و آب لیمو را با هم مخلوط کنید ، یا نمک آغشته به لیموی تازه برای.تمیز کردن و ضد عفونی کردن سینک ، تخته گوشت و … موثر است .  و همچنین نمک ، چربی ظروف را از بین می برد .

بیشتر بخوانید
نکات مهم شستشوی مبل در منزل
2 – آرد ذرت

این ماده غذایی لکه های چربی را از بین می برد.و برای تمیز کردن نقره و پنجره نیز کاربرد دارد .

3 – سرکه سفید

برای تمیز و ضدعفونی کردن اجاق گاز از سرکه استفاده می شود و حتی برای .باز کردن لوله های مسدود ، استفاده می شود .

4 – جوش شیرین

جوش شیرین برای تمیز کردن ظروف و کاشی ها کاربرد دارد . بوی نامطبوع فرش و قالی و سطل زباله را از بین می برد .

5 -روغن اسطوخودوس

روغن اسطوخودوس ، اکالیپتوس ، رزماری ، لیمو و نعناع خاصیت ضدعفونی کننده دارد.و باکتری و کپک را از بین می برد .

 

کرونا کشنده و مسری است.ضدعفونی‌ کننده‌ طبیعی مقابله با کرونا

در اواخر ژانویه ، مقامات چین اعتراف كردند كه صدها مورد گزارش شده و ده ها مورد مرگ تایید شده.وجود دارد . این بیماری از طریق هوا از طریق شخص دیگری به سرفه (سرفه یا عطسه) یا تماس مستقیم.(مانند لرزش دست یا روی سطوح و اشیاء) منتقل می شود .

EPA همچنین پاک کننده CP-64 را به عنوان روشی برای از بین بردن coronavirus معرفی کرده است . این ماده ضد عفونی کننده با لیمو نیز در بیمارستان ها استفاده.می شود و در برابر عفونت های کورونا ویروس و MRSA مؤثر است . ضد عفونی کننده ویروس کشنده LabGuard 256 به عنوان روشی مناسب برای از بین بردن کورونا ویروس شناخته شده است . یک اسپری مفید برای میزها ، جداول و سایر سطحی که احتمالاً لمس آن وجود دارد.

منبع : www.rochestermidland.com

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید