طراحی داخلی خانه های نقلی آپارتمانی

مدت زیادی است که در کلان شهرها به خصوص کلان شهرهایی.مثل تهران دیگر خبری از خانه های بزرگ و حیاط دار نیست و خانه های بزرگ جای خود را به آپارتمان های کوچک.و نقلی داده اند که دکوراسیون و چیدمان مخصوص خود رامی طلبد.در طراحی دکوراسیون خانه های کوچک باید توجه داشت که  استفاده حداکثر فضای موجود از اهمیت بالایی برخوردار است . طراحی داخلی خانه های نقلی آپارتمانی

طراحی داخلی خانه های نقلی آپارتمانی

در خانه های کوچک هیچ توجیه قابل قبولی برای به وجود آمدن فضای پرت نیست . اغلب افرادی که در خانه های کوچک زندگی می کنند برای چیدمان وسایل و طراحی دکوراسیون منزل.شان دغدغه های زیادی دارند در صورتی که اگر در هنگام طراحی دکوراسیون داخلی.خانه های کوچک حساسیت و دقت لازم را به خرج دهند.شاهد ایجاد دکوراسیونی شیک.و در عین حال زیبا در خانه خود خواهید بود .

توجه داشته باشید که اگر.طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک و آپارتمانی بدرستی انجام نشود.خانه شما به محیطی بی نظم و دلگیر و حتی کوچک تر از.متراژ واقعی تبدیل میشود بنابراین بهتر است قبل از هر.چیز با اصول طراحی دکوراسیون خانه های کوچک آشنا شوید .

اصول طراحی خانه کوچک

طراحی داخلی خانه های نقلی آپارتمانی

1) نورپردازی یکی از اصول اصلی معماری داخلی است که در.بزرگنمایی فضاهای کوچک نقش اساسی دارد ، چراکه فضاهای تاریک و کم نور کوچک تر از فضاهای پر نور دیده می شود . اگر سعادت استفاده از نور طبیعی را ندارید حتما از نورهای.مختلف مصنوعی برای فضای داخلی تان استفاده کنید .

2) بسیاری از مردم هنگامی که فضای کمی برای طراحی منزلشان دارند.به یاد راه پله های گرد می افتند . این دسته از راه پله ها فضای کمی را اشغال کرده.و برای طراحی دکوراسیون خانه های کوچک مناسب هستند . استفاده از راه پله های گرد علاوه بر اشغال فضای کمتر.به نسبت سایر راه پله ها ، زیبایی و جلوه خاصی به دیزاین داخلی می بخشند .

3) ایده ای خلاقانه و منحصر به فرد ! یک فضای دنج برای مطالعه ، استراحت و یا گرفتن حمام آفتاب . یکی از نکات جالب توجه ایجاد کمد دیواری در زیر محل نشیمن است.که به این نکته اشاره دارد که طراح ، از کمترین فضا نیز از چشم پوشی نکرده است .

بیشتر بخوانید
ترفندهای کلیدی طراحی دکوراسیون اتاق کودک

4) استفاده از قلاب های گیردار در سقف جهت نگهداری گلدان ها ایده.دیگری برای طراحی دکوراسیون خانه های کوچک است .

ایده هایی برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه های نقلی

برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه های نقلی بهتر است.در انتخاب رنگ وسایل و چیدمان وسایل هوشمندانه عمل کنید و از اصولی استفاده کنید که خانه نقلی شما.بزرگ تر به نظر برسد.یک طراح باید به نکات زیر توجه ویژه ای داشته باشد .طراحی داخلی خانه های نقلی آپارتمانی

1) تاثیر رنگ در دکوراسیون خانه

طراحی داخلی خانه های نقلی آپارتمانی

رنگ های گرم باعث کوچک تر به نظر رسیدن فضای منزل نقلی شما.می شوند بنابراین بهتر است از رنگ های سرد و روشن.برای طراحی دکوراسیون منزل نقلی خود استفاده کنید.این رنگ ها باعث بزرگ شدن دکوراسیون خانه های کوچک می شود .

2) چیدمان مبلمان

طراحی داخلی خانه های نقلی آپارتمانی

باید وسایل به شیوه ای هوشمندانه در فضای خانه نقلی چیده شوند . توجه داشته باشید که سالن پذیرایی و اتاق نشیمن مهم ترین بخش در.دکوراسیون هر خانه ای محسوب می شوند و در خانه های نقلی به دلیل کمبود فضا از سالن.پذیرایی به عنوان اتاق نشیمن نیز استفاده می شود بنابراین بهتر است.در هنگام طراحی دکوراسیون سالن پذیرایی این خانه ها وسواس بیشتری را به خرج دهید .

مبلمان و تلویزیون از مهم ترین وسایل در سالن پذیرایی هستند که بهتر است.مناسب ترین مکان را در سالن پذیرایی را برای قرار دادن این وسایل انتخاب کنید . مدل مبلمان ال برای دکوراسیون داخلی خانه های کوچک مناسب تر است.و این مدل مبلمان فضای کمی را در منزل شما اشغال می کنند . اگر منزل شما اجاره ای نیست بهتر است برای صرفه جویی.در فضا از میز تلویزیون های دیواری استفاده کنید این مدل میزها فضای.کمی را اشغال می کنند و برای خانه های نقلی کاربردی تر هستند.همچنین شما می توانید در خانه های کوچک برای قرار دادن.وسایل دکوری از میز تلویزیون هایی استفاده کنید که دارای قفسه های زیادی هستند .

3) شلف دیواری طراحی داخلی خانه های نقلی آپارتمانی

طراحی داخلی خانه های نقلی آپارتمانی

استفاده از شلف دیواری یکی دیگر از ایده های خلاقانه برای طراحی.دکوراسیون داخلی خانه های نقلی است شما می توانید با نصب شلف دیواری روی دیوار قاب.عکس ها و وسایل تزیینی زیادی را روی آن ها قرار دهید.و دکوراسیون خانه تان را جذاب تر و دلنشین تر کنید .

بیشتر بخوانید
چند نکته درباره دکوراسیون اتاق کار

4) طراحی پلان باز

اگر تمایل دارید فضای خانه شما دلباز و بزرگ تر به نظر برسد بهتر است از طراحی.پلان باز در فضای داخلی منزل استفاده کنید . طراحی پلان باز برای خانه های نقلیبدین صورت است که از گذاشتن دیوار.در قسمت های مختلف خانه تا حدودی پرهیز می شود و اغلب در.خانه های کوچک از پلان باز در بین آشپزخانه و اتاق نشیمن استفاده می شود.که این مدل آشپزخانه به جزیره معروف هستند و شما می توانید.با قرار دادن مبلمان فضای اتاق نشیمن را از آشپزخانه جدا کنید .

5) چیدمان آشپزخانه طراحی داخلی خانه های نقلی آپارتمانی

طراحی داخلی خانه های نقلی آپارتمانی

در طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک نیز بهتر است از رنگ های.روشن استفاده کنید و وسایل را تا حد امکان درون کابینت ها بچینید و از قرار دادن.وسایل اضافی در فضای آشپزخانه خودداری کنید تا دکوراسیون آشپزخانه.تان منظم و شیک تر به نظر برسد .

6) پارچه پرده و روکش مبل

طراحی داخلی خانه های نقلی آپارتمانی

طرح های شلوغ در انتخاب پارچه پرده و روکش مبلمان خودداری کنید . تا حد امکان از تنوع رنگی زیاد در دکوراسیون داخلی منزل بپرهیزید . شما باید برای زیباتر شدن طراحی داخلی آپارتمان نقلی تلاش کنید . برای اینکار بهتر است تنوع رنگی روی پارچه های ساده ر ا به کار ببرید .

7) لوازم دکوری

طراحی داخلی خانه های نقلی آپارتمانی

انتخاب جای مناسب برای لوازم دکوری و وسایل ، تابلوها ، گلدان ها ، مجسمه های سرامیکی و … برای زیبا تر شدن محیط منزل ساخته شده اندام این زیبایی نباید.به گونه ای باشد که جلوه ی محیط منزل را از بین ببرد . پس بهتر است تابلو های.زیبا ، ساد هواند از همت وسط را انتخاب کنید . در خانه نقلی مدرن تابلو هایی استفاده کنید.که در آن تضاد رنگی و رنگ های جیغ به کار نرفته باشد .

8) شلوغ نکردن محیط

طراحی داخلی خانه های نقلی آپارتمانی

نگاه داشتن همه چیز به صورت مرتب سرجای خود در دیزاین خانه.های کوچک اهمیت بسیار زیادی دارد چرا که فضای خانه مینیمال.بوده و باید تا جای ممکن از شلوغی و وسایل اضافه دوری کرد .

9) رنگ فرش مناسب

طراحی داخلی خانه های نقلی آپارتمانی

فرش های بزرگ و پر رنگ سبب می‌شود ، نمای دکوراسیون.خانه های نقلی بزرگ به نظر برسد و حس خفگی را از بین می‌برد . بر خلاف کفپوش های کوچک که سطح زمین را به چند بخش.تقسیم می‌کنند ، پهن کردن فرش های بزرگ با ایجاد خطای دید ، کف را عریض تر نشان می‌دهد .

بیشتر بخوانید
دکوراسیون اتاق پسر بچه بسیار زیبا و لاکچری + عکس

10) رنگ سقف و دیوار ها

طراحی داخلی خانه های نقلی آپارتمانیطراحی داخلی خانه های نقلی آپارتمانی

رنگ سقف دیوار ها را از میان رنگ های روشن انتخاب کنید . بهترین گزینه برای دکوراسیون خانه های نقلی استفاده از رنگ سفید است . این رنگ به بازتاب نور کمک می‌کند و نمادی از.صلح و پاکی محسوب می‌شود . کاغذ دیواری ساده با خطوط ظریف عمودی علاوه.بر اینکه فضا را دلبازتر جلوه می‌دهد ، با توجه به خصوصیت خطوط.عمودی ، سبب می‌شود سقف بلندتر به نظر برسد .

11) نورپردازی

طراحی داخلی خانه های نقلی آپارتمانی

اگر نور طبیعی به خانه شما وارد.نمی‌شود ، آینه های دکوراکتیو ا به کار ببرید . آینه نور را بازتاب می‌دهد و باعث می‌شود.از کم ترین پرتوهای نور ، بیش ترین استفاده را ببرید .

12) ست میز ناهار خوری

طراحی داخلی خانه های نقلی آپارتمانی

میز ناهارخوری بزرگ جای اتاق پذیرایی شما را می‌گیرد . اگر آشپزخانه‌تان فضایی قابل قبول دارد ، میز ناهارخوری.چهار تا شش نفره بگیرید و آن جا غذا بخورید . وگرنه می‌توانید به یاد دوران پرصفا و صمیمیت گذشته سفره پهن کنید.و به همراه مهمانان دورادور سفره بنشینید ، غذا بخورید .

13) اسفاده از فضا های پرتی طراحی داخلی خانه های نقلی آپارتمانی

طراحی داخلی خانه های نقلی آپارتمانیگوشه اتاق‌ها را دست کم نگیرید . آنها می‌توانند برای شما بسیار مفید باشند . می‌توانید جاکفشی ، کتابخانه ، بوفه ، باکس یا هرچیز دیگری را در کنج اتاق‌ها قرار دهید.تا از این قسمت هم استفاده کرده باشید . کنج اتاق پذیرایی و دیگر اتاق‌ها بخشی مفیدند ، اما بیش از دیگر نقاط مظلوم واقع شده‌اند.و استفاده چندانی از آنها نمی‌شود .

14) داشتن گیاهان مختلف

طراحی داخلی خانه های نقلی آپارتمانی

گلدان‌ هایی حاوی گیاهان همیشه سبز آپارتمانی تهیه کنید و آنها را.در چند گوشه خانه قرار دهید . حضور آنها به زندگی شما لطافتی عمیق می‌بخشد . معمولا گیاهان آپارتمانی رسیدگی چندان زیادی نمی‌طلبند ، اما در همان حد.توجه اندک هم موجب آرامش روح شما می‌شود . گل و گیاه را از خانه خود دریغ نکنید .

 

منبع : www.pinterest.com

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید