فیلم هایی با موضوع حوادث طبیعی

در این مطلب به تعدادی از فیلم هایی که به موضوع حوادث طبیعی پرداخته‌اند ، نگاهی می‌اندازیم. شاید این روز‌ها با قرنطینه و زلزله‌های اخیر بهتر باشد که خود را با اینطور فیلم‌ها هم سرگرم کنیم.  فیلم هایی با موضوع حوادث طبیعی

San Andreas (سن آندریاس)

حوادث طبیعی

سن آندریاس (San Andreas) فیلمی آمریکایی در ژانر علمی تخیلی به نویسندگی کارلتون کیوس و کارگردانی برد پیتون است. از بازیگران این فیلم می‌توان به دواین جانسون، کارلا گوجینو، الکساندرا داداریو، یوان گریفید اشاره کرد. داستان فیلم راجب خلبانی به اسم ری (دواین جانسون) است ، که در شرایط سختی از زندگی قرار دارد او بچه کم  و سن و سال خود را از دست داده است و در حال طلاق گرفتن از همسر خود است. او بیشتر اوقات با بچه بزرگتر خود به نام  بلیک (الکساندرا داداریو) وقت می‌گذارند. در کنار تمام این قضایا گروهی از دانشمندان متوجع زلزله‌ای می‌شوند که روی گسل سن آندریاس کالیفرنا است.

زلزله شروع می‌شود و از چیزی که پیش بینی کرده بودند زلزله‌ای مهیب تر است. این زلزله تمام کالیفرنیا را زیر و رو می‌کند. ری در این بین به سراغ همسر و دخترش می‌رود و آن‌ها را نجات می‌هد. اما دیری نمی‌گذرد که زلزله‌ای مهیب تر و وحشتناک تر در راه است تا بلایای بدتری به سر آن‌ها بیاورد.

فیلم هایی با موضوع حوادث طبیعی  Geostorm

حوادث طبیعی

طوفان جهانی (Geostorm‎) فیلمی در ژانر اکشن و علمی تخیلی است که از سوی برادران وارنر در ۲۰ اکتبر ۲۰۱۷ اکران شده است. از بازیگران آن می‌توان به جرارد باتلر و جیم استرجس اشاره کرد. داستان فیلم راجب دانشمندانی است که برای مقابله با تاثیرات مهیب انسانی بر محیط زیست یک نقشه و ایده جالب کشیده اند. آن ها در گوشه و کنار زمین ماهواره هایی قرار داده اند تا کنش های هوایی را پیشبینی کنند. با این حال زمانی که ماهواره ها خراب و کنترل نمی‌شوند دو برادر تصمیم می گیرند آن ها را تعمیر کرده تا از نابودی زمین جلوگیری گنند.

بیشتر بخوانید
نقد و بررسی فیلم Bloodshot بلادشات

2012

حوادث طبیعی

۲۰۱۲ فیلمی فاجعه‌ای و حماسی و تخیلی محصول ۲۰۰۹ آمریکا.و کانادا به کارگردانی رولند امریش است. این فیلم در ۱۳ نوامبر ۲۰۰۹ اکران شد. داستان فیلم ۲۰۱۲ مربوط به یک فاجعهٔ آخرالزمانی بر اساس پیشبینی تقویم مایا (پدیده ۲۰۱۲) است که بر نمایش مرگ زمین و یک تیم از بازماندگان این فاجعه تمرکز کرده‌است. قبیله مایا‌ها هزاران سال پیش در تقویم خود پیش‌بینی کرده بودند که در سال ۲۰۱۲ زمین نابود خواهد شد که این اتفاق نیوفتاد. البته این را باید گفت که مایا‌ها قبیله‌ای بسیار متمدن در زمانه خود بودند و همچنان از سازه‌هایشان به عنوان الگو استفاده می‌شود.

The Impossible  فیلم هایی با موضوع حوادث طبیعی

حوادث طبیعی

شاید بهترین فیلم این لیست “غیر ممکن” (The Impossible) باشد..اول اینکه داستان این فیلم برگرفته از داستانی واقعی است که سال ۲۰۰۴.سونامی بزرگ در سواحل تایلند پدیدار شد که باعث خسارات زیادی.و جان خیلی از انسان‌ها را گرفت..روایتی که در فیلم وجود دارد تجربه شخصی یکی از همین افراد است..غیر ممکن به قدری خوش‌ساخت است که توانست در مراسم اسکار.نامزدی هم به‌دست بیاورد. نائومی واتس یکی.از بهترین بازی‌های خود را در این فیلم به نمایش ‌می‌گذارد. همچنین ایان مک‌گرگور در این فیلم می‌درخشد.

یک خانواده ، سونامی ، بقا ، امید و خانواده از نکات مهم این فیلم هستند..وقتی سونامی بر سر آن‌ها نازل می‌شود این خانواده از هم جدا می‌شوند. آن‌ها در گیر و گرفتاری و خون ریزی‌ها به دنبال یک‌دیگر هستند. این فیلم ارزش یک بار دیدن را حتما دارد.

بیشتر بخوانید
نقد و بررسی فیلم وسعت شب (The Vast Of Night)

منبع: Maaag.net

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید