معرفی انواع براش آرایشی و کاربرد انها

0
1209

معرفی انواع براش آرایشی و کاربرد انها

برس‌های آرایشی (براش ها) کاربردها وانواع مختلفی دارند . این براش ها دقت شما را در استفاده از لوازم آرایشی بالا می‌برند و آرایش بر روی صورت غیر طبیعی جلوه نخواهد کرد . اگر از براش های مناسب استفاده کنید نتیجه آرایشتان.مثل این است که یک آرایشگر حرفه ای ، آرایشتان کرده باشد . معرفی انواع براش آرایشی و کاربرد انها

براش های آرایشی کاربرد و انواع های مختلفی دارد .
هر کدام از این براش ها در نقاط مختلف چهره نیز مورد استفاده.قرار می گیرد که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم .

معرفی انواع براش آرایشی و کاربرد انها

تاثیر براش در آرایش معرفی انواع براش آرایشی و کاربرد انها

هرچقدر براشی که برای آرایش خود استفاده می کنید ، موهای براش از الیاف طبیعی باشد ؛ آرایش شما طبیعی تر و حرفه ای تر خواهد بود . اگر از براش های مناسب استفاده کنید ، شما قطعا آرایشی بی نقص.خواهید داشت . شما حداقل برای داشتن آرایشی زیبا باید اصلی.ترین براش ها را داشته باشید . تا بتوانید اصلی ترین کارهایی که.در یک آرایش خاص انجام می شود را انجام دهید .

براش آرایشی که استفاده میکنید انتخاب درستی بوده یا نه ؟

خیلی از ماها زمانی که به فروشگاه می رویم و هنگام خرید براش ها ، با انواع مختلفی از این براش ها موجه می شویم . که نمی دانیم هر کدام از آن ها مناسب چه کاری هستند . متخصصان زیبایی سایت تک شاخ در ادامه به شما کمک خواهند کرد که موقع خرید ، درست انتخاب کنید . و با توجه به کارایی آن ها انتخاب کنید تا براش کاملا مورد نیازتان باشد .

بررسی کاربرد براش ها

براش های آرایشی با توجه به این که در انواع مختلفی هستند ، بنابراین.هر کدام از آن ها در نقاط مختلف چهره استفاده می شود . براش های آرایشی امروزه درانواع های مختلف به بازار عرضه شده است . اما بدانید که در بهتر نشان دادن آرایش شما نقش بسیار موثری نیز دارند . در اینجا ما سعی بر این کرده ایم که کاربرد صحیح هرکدام را به شما آموزش و توضیح دهیم .

فن براش (براش بادبزنی)

معرفی انواع براش آرایشی و کاربرد انها

این نوع براش در موارد بسیاری میتوانیداستفاده کنید . براش بادبزنی یا سرتخت شکل خود ، بهترین گزینه برای استفاده است . به عنوان براش رژگونه ، با آن رژگونه بزنید . برای استفاده از پودر های فیکس و برنزه کننده .
حتی به خاطر شکلی که دارد می توانید با آن پودر.هایی که بر روی صورتتون باقی می ماند را تمیز کنید .

مثلا سایه چشمی که می زنید یه مقدار از پودر سایه که.زیر چشمتان می ریزد را به را به راحتی پاک کنید .

برای هایلایتر زدن و برجسته سازی گونه استفاده می شود . و همچنین روی قسمت های استخوان و نوک بینی ، همینطور.برای پخش کردن کرم پودر های پودری یاپودر های روشن کننده .

براش پودری معرفی انواع براش آرایشی و کاربرد انها

معرفی انواع براش آرایشی و کاربرد انها

یکی از اصلی ترین و پر کاربرد ترین براش های آرایشی ، براش پودری است . این نوع براش برای محصولاتی که به صورت پودری هستند.مانند رژگونه ، پنکیک ، فیکساتور و … مورد استفاده قرار میگیرد . این نوع براش دارای موهایی پر پشت ، بلند و نرم است و به خوبی.محصول را روی پوست شمت پخش میکند و میخواباند .
مویی نرم و انعطاف پذیر و لبه های مخروط.این براش باعث شده است که به راحتی بتوانید ، قسمت هایی از صورت که به پوشش دهی بیشتری نیاز دارد ، بهترین.پپوشش دهی طبیعی و نتیجه خوبی را نشان دهد .

بیشتر بخوانید
5 گام تا انتخاب بهترین مسواک
براش ابرو

معرفی انواع براش آرایشی و کاربرد انها

کاملا از اسمش مشخص است و شکلش ، این براش طوری.طراحی شده است که فقط مخصوص ابرو باشد . یکی از ویژگی های بارز براش های ابرو ، سر زاویه دار بودن براش است . شما می توانید به راحتی اطراف ابرو ، داخل ابرو و.حتی انتهای ابرو را که باریک ، به کمک این براش پر کنید .

براش سایه چشم

معرفی انواع براش آرایشی و کاربرد انها

از این نوع براش برای سایه زدن پست پلک نیز استفاده می کنند . که در انواع های مختلف هستند که هرکدام را جدا گانه براتون توضیح خواهیم داد .

براش چشم زاویه دار

معرفی انواع براش آرایشی و کاربرد انها

این نوع براش به دلیل این که قسمت موهای براش زاویه دار و کج هستند . برای قسمت های گوشه چشم و برای کشیدن.سایه چشم به صورت خطی نیز مناسب هستند .

براش ساده سرگرد معرفی انواع براش آرایشی و کاربرد انها

معرفی انواع براش آرایشی و کاربرد انها

براش هایی که مخصوص سایه هستند معمولا در سایز های مختلف : بزرگ ، متوسط و کوچیک هستند و هرکدام از آن ها کار مخصوصبه خودش را نیز دارد . براش بزرگ براش محو کردن و گذاشتن بهتر سایه . براش متوسط برای ترکیب.کردن سایه ها و بعضی از قسمت های ریز کاری . براش کوچیک بهترین گزینه برای ریز کاری های سایه است . مثلا گوشه های چشم که قرار سایز های.روشن بزنید یا هایلایتر بزنید مناسب است .

براش کانسیلر

معرفی انواع براش آرایشی و کاربرد انها

این براش دارای سر تخت و گرد می باسد و دارای.موهایی نرم است که با کمک این براش می توانید ، به راحتی کانسیلر را روی پوست و زیر چشم نیز به خوبی محو کنید . براش کانسیلر هم در دو سایز بزرگ و کوچیک هست که براش بزرگ را می توانید ، در قسمت های بزرگ مثل زیر چشم یا گونه استفاده کنید و از براش کوچک در قسمت های گوشه چشم و اطراف بینی و لب نیز استفاده کنید .

نکته مهم

به خاطر داشته باشید که برای این که هر یک از این براش ها آرایش خوبی داشته باشید . باید بدانید که چه زمانی و چگونه براش های آرایشی خود را تمیز کنید .

براش باریک

براش باریک

این نوع براش برای پوشش دهی بهتر عیوب صورت نیز به کار می رود . اما با براش های سر تختی که تا الان بهتون توضیح دادم کاملا متفاوت است . سر باریک این نوع براش برای.پکشس دهی نقاطی مثل گوشه چشم و اطراف.بینی که به دقت زیادی و ظریف کاری نیاز دارند مناسب است . همینطور می توانید از این براس برای پنهان کردن لکه های کوچک موجود روی پوستتون.و تمیز کردن اطراف رژ لب و بعد از رژ لب زدن نیز استفاده کنید .

براش رژ لب

براش رژ لب

براش لب برای فرم دهی ، ترکیب رنگ های مختلف رژ بر روی لب و همچنین برای.ایجاد سایه روشن به منطور برجسته سازی لب مورد استفاده قرار می گیرد .

بیشتر بخوانید
نحوه انتخاب بهترین هاست
براش رژ گونهمعرفی انواع براش آرایشی و کاربرد انها

معرفی انواع براش آرایشی و کاربرد انها

رایج ترین و راحت ترین براشی که تصویرش تو ذهن همه.خوب باقی می ماند براش های رژ گونه است .
براش رژگونه.در اندازه های مختلف و مدل های مختلف در بازار موجود است .

زاویه دار ، سرتخت و سرگرد

زاویه دار ، سرتخت و سرگرد

همانزور که از اسمش مشخص است سری زاویه دار با موهایی نرم است.که برای راحت تر زدن کانتور نیز به شما کمک خواهد کرد . البته مدل های سر تخت و سر گرد نیز دارند .

براش های قاشقی

براش های قاشقی

شاید تا به حال اسم براش های قاشقی به گوشتان خورده باشد . براش های قاشقی بسیار.معروف هستند که امروزه با تازگی وارد ایران شده اند.و به بازار ها و فروشگاهای معتبر عرضه شده اند. این براش ها در سایز های مختلف دارای پک کامل هستند.که هر کدام برایهر قسمت چهره نیز استفاده می شود .

این نوع براش دارای برندهای مختلف است که با.قیمت بالایی هستند ، ولی با تولید زیاد به مرور قیمت ها کمتر شده اند . اگر میخواهید یک میکاپ کار حرفه ای و زیر ساز خرفه ای باشید.ما به شما براش های قاشقی اورجینال را توصیه میکنیم خریداری کنید .

چرا که این نوع براش هابه دلیل داشتن مو با الیاف طبیعی و.نرم طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است . در این مقاله بررسی کاربرد انواع براش ها را می خوانید .

برای انجام هر قسمتی براش مناسب آن را انتخاب کنید معرفی انواع براش آرایشی و کاربرد انها

برای محصولاتی که پودری هستند مانند : پنکیک ، پودر ، رژگونه و انواع.سایه ها ، از براش هایی با موی طبیعی نیز استفاده کنید .

برای محصولات آرایشی نرطوب مانتد کرم ، رژ لب ، کرم پودر بهتر.است از براش هایی با موهایی مصنوعی استفاده کتید . از براش هایی که لبه های آن ها کند شده است استفادا نکنید .
قلم هایی که سر نرم و گنبدی شکل هستند.بهترین کارایی را در میکاپ شماخواهند داشت . قبل از این که هر براشی را تهییه کنید حتما ان را امتحاک کنید . اگر موقع کشیدن رو دستمو ازش ریخت مناسب نیست .
از براش ها در جایی دوراز گرد.و غبار و رطوبت و کودکان نیز نگه داری کنید .

از آنجایی که براش های آرایشی انواع مختلفی دارند شما حداقل.باید اساسی ترین آنها را داشته باشید تا بتوانید ، اصلی ترین کارهای آرایشی را انجام دهید . هر براش ، از الیاف و دسته تشکیل شده است .

الیاف (موهای) براش ممکن است مصنوعی یا طبیعی باشد.و دستۀ آن هم ممکن است چوبی یا پلاستیکی باشد . دسته باید محکم به الیاف متصل شده باشد . و الیاف هم نباید زبر باشند یا به پوست آسیب برسانند .

براش پنکیکی یا کابوکی

براش پنکیکی یا کابوکی

براش مخصوص کرم پودر فشرده یا همان پنکک ، قلم‌مویی با سر پرزدار.و گرد است و موهای غیر متراکم و آزاد دارد . برای استفاده از این براش ، آن را روی پنکیک بکشید.و قبل از مالیدن به صورت ، کمی تکان دهید تا پودر اضافه آن بریزد و بعد.سر براش را به نرمی به صورت بکشید .

بیشتر بخوانید
 خرید موبایل با بودجه سه میلیونی

از براش هایی که لبه های  آنها کنده شده است استفاده نکنید . قلم های دارای سرنرم و گنبدی شکل بهترین کارایی را در آرایش دارند .

قبل از خرید آنها را امتحان کنید

براش های طبیعی با استفاده به آسانی موهای خود را از دست می دهند . به آرامی آن را روی دست خود فشار دهید اگر مویی از آن بیرون آمد ، مارک دیگری را امتحان کنید .

از براش های خود به خوبی مراقبت کنید :
آنها را تمیزو عاری از هر گرد و غباری نگه دارید .

آنها را دور از محصولات حمام و ترجیحا در مکان های حفاظت.شده در برابر گرد و غبار مانند یک ظرف در دار یا کابینت حمام نگه دارید . به آرامی و به طور مرتب تمامی آثار بجامانده از آرایش را از روی براش پاک کنید . برای تمیز کردن برس های مصنوعی می توانید از آب استفاده کنید.و برای قلم های طبیعی از یک دستمال کاغذی استفاده نمایید .

تمیز کردن براش های آرایشی معرفی انواع براش آرایشی و کاربرد انها

تمیزکردن و شست وشوی براش ها (قلمو) واسفنج های.ارایشی ، قبل یا بعد از استفاده ، از ضروری ترین اعمال ارایشی است ، وقتی پد ارایشی خیس و کثیف خود را بدون شستن و خشک.کردن کامل داخل کیف آرایش  خود قرار می دهید با این کار عمر این ابزار را کوتاه کرده‌اید.و در صورت استفاده ی چند باره از براش و اسفنج های کثیف به پوست خود لطمه وارد میکنید.زیرا که امکان فاسد شدن کرم و مواد ارایشی روی این ابزار زیاد است.و ایجاد حساسیت پوستی میکند . حالا ما سه روش به شما یاد میدهیم که به.سرعت قلمو و پد های ارایشی خود را بشویید .

مرحله اول :

  • کمی آب گرم و شامپو بچه را با هم مخلوط کنید.و براش ها را با ملایمت بشویید بعد از پایان این مرحله قلمو ها را با آب جاری ولی با فشار.و قدرت کم با حوصله آبکشی کنید و موهای قلمو یا خود پد را آرام بفشارید.و آب اضافی اش را بگیرید و بعد آن ها را دور درون یک.دستمال نرم و آب گیر بپیچید و منتظر بمانید تا کاملا خشک شود .

مرحله دوم :

  • درون یک ظرف گود کوچک کمی الکل بریزید قلمو ها را یکی یکی.درون آن فرو ببرید و به آرامی بچرخانید و سپس از الکل در بیاورید این عمل را برای.هر قلمو چند بار تکرار کنید زمانی که از تمیز شدن کامل براش ها اطمینان یافتید.سپس قلموها را از جایی آویزان کنید تا خشک شوند . (این روش صرفا برای قلمو هاست) .

مرحله سوم :

  • اسفنج ها یا براش ها را درون سرکه آرام بشویید.و دوباره از شامپو بچه به روش قبل استفاده کنید بعد از کامل شدن مراحل شست.و شو اسفنج را با آب جاری خوب آبکشی کنید و بگذارید یک روز بماند تا کاملا خشک شود . سپس آن را درون یک کیسه پلاستیکی تمیز قرار دهید و به مدت.یک روز داخل فریزر بگذارید تا از کشته شدن تمام انواع باکتریهای.موجود در آن مطمئن شوید . حالا می توانید فوراً از آن استفاده کنید !

منبع : www.stylecraze.com

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید