معرفی انیمه برج خدا (Tower Of God)

در این مقاله به انیمه “برج خدا” می‌پردازیم. این انیمه در فصل بهار شروع به پخش شدن کرد و از تمام شدن فصل اولش زیاد نگذشته. برج خدا از پدیده‌های فصل قبل بود و توانست بیننده‌های زیادی را سمت خود بکشاند. این انیمه نکته متمایزش نسبت به دیگر انیمه‌ها این است که یک انیمه ژاپنی نیست. معرفی انیمه برج خدا (Tower Of God)

اقتباس این انیمه از یک وب‌تون کره‌ای انجام شده است. (وب‌تون به مانگا یا کامیک‌ بوک‌هایی گفته می‌شود که از طریق اینترنت مورد انتشار قرار می‌گیرند) همچنین به مانگاهایی کره‌ای مانهوا می‌گویند. این وب مانهوا از سال ۲۰۱۰ شروع به انتشار کرد و تا امروزه از مرز ۴.۵ میلیون عبور کرده است که آماری بسیار خوب محسوب می‌شود.

خالق این وب مانهوا شخصی کره‌ای به‌نام لی جونگ-های (Lee Jong-hui) است. اما اسم هنری که برای کارهایش استفاده می‌کند S.I.U است که مخفف نام Slave In Utero است. این مانهوا به قدری محبوبیت یافت که وقتی خبر انیمه شدن مانهوا توانست طرفداران خارج از کره‌ را هم خوشحال کند. انیمه “تاور اف گاد” در تاریخ ۲ آوریل ۲۰۲۰ توسط استودیو ژاپنی Telecom Animation Film ساخته و شروع به پخش کرد.

Tower of god

داستان معرفی انیمه برج خدا (Tower Of God)

برج خدا حول و محور پسری به نام “بَم بیست و پنجم” جریان دارد که بیشتر زندگیش را درحالی که زیر یک برج بزرگ و مرموز زندانی بوده، به همراه دوست نزدیکش ، “راهل” (ریچیل ، راچل و راشل هم این شخصیت را ترجمه می‌کنند. اما به ما از طریق گویش ژاپنی این اسن را ترجمه کردیم) ، گذرانده. وقتی راهل وارد برج می‌شود ، بَم هم موفق به باز کردن در می‌شود و حین این که میخواهد دوستش رو پیدا کند ، روی هر طبقه از برج با چالش‌های جدید و سختی رو به رو می‌شود.

بیشتر بخوانید
انیمه های پیشنهادی برای روزهای قرنطینه

حالا او باید در برج به‌ دنبال راهل باشد. جایی که رفته رفته خطرناک‌تر می‌شود. افراد زیادی هستند که می‌خواهند به بالای برج دست‌یابند و فقط بم و راهل نیستند. در این بین این افراد با یک دیگر چالش‌های برگذار می‌کنند و بعضی وقت‌ها به رقابت با یک دیگر می‌پردازند و بعضی اوقات به‌ هم کمک می‌کنند.

بم اما دنبال چیز دیگری است. پسر بچه‌ای معصوم و ساده که بیشتر به دنبال دوستش می‌گردد تا بخواهد برج را فتح کند. همین ویژگی در اوست که باعث شده تا نسبت به دیگر شرکت کنندگان تمایزی داشته باشد. او مانند کمربندی است که دوستانش را به یک دیگر متصل می‌کند.

Tower of god

شخصیت‌ها معرفی انیمه برج خدا (Tower Of God)

تعداد شخصیت‌های برج خدا زیاد است.و هرکدام از این شخصیت‌ها یک هدف دارند. بم به‌ دنبال راهل.، کون به دنبال تثبیت جایگاه خانواده‌ش.، راک به دنبال تثبیت قدرتش ،.راهل رسیدن به برج برای دیدن ستاره‌ها!.و خیلی شخصیت‌های دیگه مانند اندروسی زاهارد.که هدف مرموزی دارد و دقیقا مشخص نمی‌کند.که به دنبال احترام است یا می‌خواهد قدرت را می‌خواهد.

آناک زاهارد که دختری‌ست به دنبال انتقام از حاکمان برج.و در این راه هرکسی که جلوی راه او باشد.را می‌کشد. دراقع ترافیک شخصیت‌ها باعث شده تا شاهد.حضور شخصیت‌هایی باشیم که ابعاد مختلفی به این انیکه بدهند. شخصیتی مثل هاتسو که به علت مهارتش در شمشیر نبر‌د‌های رزمی با شمشیر را اجرا می‌کند.

ما با مدیران برج هم آشنا می‌شویم. هانگ سونگ یو که هدفی بالاتر از اجرای یک رقابت معمولی برای رسیدن به برج را دارد و شاید بتوان گفت از خبیث‌های آینده انیمه باشد. لرورو اما دقیقا نقطه مقابل سونگ است زیرا به رقابت عادلانه و بعضاً کمک کننده به شرکت‌کنندگان را قبول دارد.

بیشتر بخوانید
نقد و بررسی انیمه Weathering With You

Tower of god

بررسی انیمه

اولین چیزی که با دیدن برج خدا نظر شما را جلب خواهد کرد انیمیشن.و کیفیت بصری دور از انتظار انیمه است. طراحی.انیمیشن‌ شخصیت‌ها و محیط و.کیفیت کلی مانند طراحی‌های دهه پیشین این صنعت مانند دهه.۸۰ یا ۹۰ است. شاید شما را در نگاه اول.دلسرد کند اما بعد متوجه بافتی که تشکیل شده می‌شوید..کیفیت در این نوع انیمیشن خیلی خوب رعایت شده و جزئیات به نسبت خوب طراحی شده اند. معرفی انیمه برج خدا (Tower Of God)

داستان این انیمه یک داستان ساده پسربچه‌ای نیست که می‌خواهد یک برج را فتح کند..این موضوع تا لحظات آخر به موضوع اصلی داستان اضافه نمی‌شود..همانطور که بالاتر گفتم هدف بم از ورود به برج چیز دیگری است.که حالا با توجه به پیچش داستانی‌های این هدف‌ها تغییر می‌کنند..و تأثیر هم می‌گذارد روی بقیه افراد..فصل اول شاید فقط یک قسمت کوچک از اتفاقات بسیار کل داستان پوشش می‌دهد.و روند و تغییر شخصیت‌ها را به فصل بعد موکول کرده اما شما با.اتمام این فصل هم کاملا می‌توانید حدس بزنید که اوضاع تغییر خواهد کرد.

از شخصیت‌پردازی و داستان که بگذریم به موسیقی این انیمه می‌رسیم..به لحاظ موسیقیایی انیمه بسیار خوب عمل کرده است..آهنگساز این اثر برعکس خیلی از انیمه یک آهنگساز ژاپنی نیست.و ما با کوین پنکین استرالیایی طرف هستیم..کوین پنکین از آهنگسازانی است که در چند سال.گذشته برای انیمه‌های Made In Abyss.و The Rising Of The Sheield Hero آهنگسازی کرده است. وی برای آهنگسازی Made In Abyss برنده جایزه‌هم شده.

بیشتر بخوانید
معرفی انیمه The Promised Neverland

Tower of god

این انیمه در سایت myanimelist دارای نمره ۷.۹۲ و در سایت ‌imdb نمره ۸.۱ را به خود اختصاص داده است. فصل اول این انیمه به تازگی تمام شده. فصل اول دارای ۱۳ قسمت بوده.انیمه برای فصل دوم  تایید شده اما هنوز تاریخ انتشاری گفته نشده.

منبع : maaag.net

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید