معرفی انیمه کسلوانیا (Castlevania)

در بین اقتباس‌های سریالی و سینمایی که از روی بازی‌های ویدئویی ساخته می‌شوند آثار خیلی کمی هستند که بتوانند به‌ خوبی از پس این کار بر بیایند. “کسلوانیا” در بین این اقتباس‌های بازی‌های ویدئویی اگر نگوییم در صدر لیست اما جزو بهترین‌های این اقتباس‌ها است. معرفی انیمه کسلوانیا (Castlevania)

انیمه کسلوانیا از بازی کسلوانیا: نفرین دراکولا ساخته شرکت کونامی اقتباس شده است. بازی که داستانش در قرون وسطا روایت می‌شد و جنگ بین انسان‌ها و دیو‌ها را روایت می‌کرد. این انیمه تا به امروز شامل ۳ فصل بوده که از شبکه نتفلیکس پخش شده است. فصل اول در سال ۲۰۱۷ ، فصل دوم ۲۰۱۸ و فصل سوم در سال ۲۰۲۰ از نتفلیکس پخش شدند.

ابتدا قرار بود از این مجموعه بازی در سال ۲۰۰۷ یک فیلم انیمه ساخته شود که بعد‌ها کنسل شد. آقای الیسن وارن که نویسنده فیلم این انیمه در آن زمان بود بعد از سال‌ها برگشت و به همراه نتفلیکس تولید سریال این بازی را آغاز کرد. فصل اول سریال ۵ قسمت ، دوم ۸ و سوم ۱۰ قسمت داشتند. امروزه نمره این انیمه ۸.۲ از ۱۰ در سایت imdb بوده است.

Castlevania

داستان معرفی انیمه کسلوانیا (Castlevania)

در قرون وسطا ، قرن ۱۵ میلادی ، سال ۱۴۵۵ منطقه‌ای به‌نام والکیا مردمش درگیر بیماری‌های زیادی است. در این بین زنی که به‌ دنبال مداوای مردم و بشریت است که با فردی به‌نام دراکولا آشنا می‌شود. دراکولا به او پزشکی و مداوا یاد می‌دهد ولی دیری نمی‌گذرد که زن به علت جادوگری توسط کلیسا آتش زده می‌شود و این شروعی است بر فاجعه‌ای که برای بشریت رخ می‌دهد.

بیشتر بخوانید
معرفی انیمه شیطان کش (Kimetsu no Yaiba)

با شروع این قضایا با ترور بلمونت آشنا می‌شویم که آخرین نفر از خاندان بلمونت است. بلمونت‌ها خاندانی بودند که به واسطه دانش زیادشان در جنگ با اهریمن‌ها شناخته شده بودند. از طرفی دیگر با سایفا آشنا می‌شویم جادوگری که با بلمونت برخورد می‌کند و این دو باهم به جنگ با اهریمن می‌روند. آلوکارد پسر دراکولا نیمی انسان و نیمی خون‌آشام است.

این سه نفر باهم تیم شده و به مقابله با اهریمن می‌روند و داستانی حماسی را روایت می‌کنند. از طرفی بشریت روز به روز وضعیتش خطرناک‌تر می‌شود. اهریمنان ارتش خود را به جنگ با انسان‌ها می‌فرستند اما جنگی یک‌طرفه عملاً انسان‌ها کاری از دستشان برنمی‌آید تا زمانی که این ۳ نفر اهریمن را از این جهان می‌رانند.

Castlevania

شخصیت‌ها معرفی انیمه کسلوانیا (Castlevania)

یکی از نکات مثبت انیمه “Castlevania” حضور شخصیت‌های متنوع زیادی در دنیایش است. تقریبا همه جور طیف و رنگ کاراکتری را می‌توان مشاهده کرد. از مذهبی‌های متعصب گرفته تا جادوگرانی که کنترل اهریمنان جهنمی را در دست دارند.

اما سه شخصیت اصلی در طول داستان ترور بلمونت ، سایفا بلنادس و آلوکارد هستند. نوینسده‌ها شخصیت این کاراکترها را فقط معطوف به یک ویژگی خاص نکرده‌اند. کاراکترها کاملا بالغانه رفتار می‌کنند و رفتارات درونی و بیرونی خود را بدون بزرگ‌نمایی و غلو بروز می دهند که این در انیمه تا حدودی غیرمنتظره بوده و خوب‌ هم کار کرده. معرفی انیمه کسلوانیا (Castlevania)

از طرفی خود دراکولا را داریم که با توجه به پیشینه‌ای که از او می‌شناسیم کمی فرق دراد. شاید اوایل شروع داستان دراکولا کاملا با چیزی که نشان داده شده بود متفات است. مردی عادل و با دانش که حتی می‌تواند کمک حال دیگران هم باشد. از طرفی با جلو رفتن انیمه شخصیت دراکولا به تیره روزی می‌افتد و غمگین و غمگین‌تر می‌شود. به همین دلیل شخصیت‌ها مدام تغییر می‌کنند که با توجه به شرایط بیننده هم می‌تواند با آن‌ها ارتباط برقرار کند.

بیشتر بخوانید
نقد و بررسی انیمه Weathering With You

Castlevania

بررسی انیمه معرفی انیمه کسلوانیا (Castlevania)

کسلوانیا با فصل اول بیشتر به فضا و داستان کلی اثر پرداخت..یکی از ایراد‌های فصل اولم همین است پرداختن بیش از حد به داستان و فراموش شدن شخصیت‌ها. کاراکترها در فصل اوب آنطور کع باید پردازش نمی‌شود و یک شمای کلی از شخصیت‌های هستند که در بازی‌ها وجود دارند. در عوض فصل اول به‌خوبی از پس داستان‌گویی خخود برمی‌آید زیرا هدفش هم همین است. فضای تاریک و خونین خود را به خوبی به مخاطب انتقال می‌دهد.

به‌هرحال سازندگان به‌خوبی از این قضیه مطلع‌ بودند.و توانستند در ادامه راه پ فصل دوم ایراد‌های فصل اول.را برطرف کنند..راهی که در فصل سوم به اوج خود رسید.و شاهد یک انیمه با کیفیتی بالا بودیم..در فصل‌های بعد پردازش شخصیت‌ها بیشتر شد.و حتی با وجود معرفی کاراکترهای جدیدتر آن‌ها به‌خوبی توانستند عمق کاراکترها را بیشتر کنند. معرفی انیمه کسلوانیا (Castlevania)

موسیقی این اثر مانند خودش فصل به فصل و رفته رفته بهتر می‌شد..موسیقی و صداگذاری‌ها کاملا هماهنگ.و زیبا کارشده است.به طوری که صدای هر کاراکتر بسیار در زنده بودن آن شخصیت تأثیرگذار است..کیفیت بصری و طراحی شخصیت‌ها کاملا با جزئیات است..مانند دیگر مطالب بالا در فصل اول در این مورد هم با کیفیت متوسطی.روبرو بودیم که در ادامه جزئیات بیشتری به محیط.و جلوه‌های بصری اضافه شد..انیمه کسلوانیا هرچقدر رو به جلو می‌رود پخته‌تر می‌شود.و سخت می‌توان گفت با روندی که دارد ممکن است شکست بخورد.

Castlevania

آخرین اطلاعات

طبق آخرین اطلاعات انیمه کسلوانیا.، این انیمه برای فصل چهارم تمدیدد شده است..نتفلیکس و الیس وارن از سازندگان انیمه هنوز تاریخ انتشار فصل چهارم را اعلام نکرده‌اند..البته با توجه به وقته یک و نیم ساله‌ای که.برای فصل سوم اتفاق افتاد ،.شاید به علت کار بر روی کیفیت این انیمه باز هم تأخیری نزدیک به دوسال را داشته باشیم. معرفی انیمه کسلوانیا (Castlevania)

منبع : maaag.net

بیشتر بخوانید
ساخت فیلم مرد تک‌ مشتی (One Punch Man)

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید