معرفی انیمه Attack On Titan

در این مطلب به معرفی انیمه بسیار محبوب و پرطرفدار “حمله به تایتان” (Attack On Titan) می‌پردازیم. این انیمه را همچنین با نام “Shingeki no Kyojin” هم می‌شناسند. حمله به تایتان از آن دست انیمه‌هایی بود که به شدت در سرتاسر جهان شناخته شد. در کشور خودمان‌هم که تماشای انیمه آن‌چنان رواج نداشته است ، این مجموعه انیمه به شدت طرفدار پیدا کرده. معرفی انیمه Attack On Titan

حمله به تایتان المان‌ و فاکتور‌های زیادی برای موفقیت امروزی خود دارد..شخصیت‌پردازی ، داستان ، کیفیت بصری ، کارگردانی خوب ، نماد پردازی و پیغام‌های متفاوتی اعم از.سیاسی و انسانی را به مخاطب ارائه می‌کند..این انیمه که از سال ۲۰۱۳  شروع به پخش کرده تا به امروز فقط.۳ فصل از این مجموعه پخش شده..همین موضوع نشان‌دهنده اهمیت سازندگان این.اثر برای پخش سریالی با کیفیت است.

نیمه دوم فصل سوم “اتک آن تایتان” که در سال گذشته پخش شد ، به اولین انیمه‌ای تبدیل شد که حتی توانست در به‌دست آوردن نمرات ۱۰ در چند قسمت رکورد دار شود. این موضوع باعث شد که حتی از سریال‌ های محبوب و با کیفیتی همچون “بازی تاج و تخت” (The Game Of Thrones) و “برکینگ بد” (Breaking Bad) جلو بزند. همین موضوع البته باعث واکنش‌های زیادی از سمت هوادران این سریال‌ها شد که با حمله به این انیمه در سایت imdb ، می‌خواستند باعث کاهش نمره‌های ۱۰ این انیمه شوند.

Attack On Titan

منبع اقتباس و داستان معرفی انیمه Attack On Titan

در سال ۲۰۰۹ مانگاکایی به‌نام هاجیمه ایسایاما دست به خلق مانگایی با نام “شینگکی نو کوجین” (Shingeki no Kyojin) زد و آن‌ منتشر کرد. شاید آن روز‌ها این مانگاکا فکرش را نمی‌کرد که مانگای او به چنین محبوبیت و آمار و ارقامی برسد. این مانگا در سال ۲۰۱۳ و بعد از پخش فصل اول انیمه آن ، مانگا حمله به تایتان به فروش فوق‌العاده ۲۸ میلیون نسخه‌ای رسید. که البته بعد از پخش انیمه‌اش به محبوبیت عجیبی رسید. معرفی انیمه Attack On Titan

قرن‌ها پیش انسان‌ها توسط غول‌هایی به نام تایتان تا مرز نابودی پیش می‌روند..انسان‌های باقی‌مانده برای حفاظت از جان خود دیوارهای بلندی می‌سازند و به مدت ۱۰۰ سال درون.این دیوارها در امنیت کامل به سر می‌برند تا زمانی که یک غول عظیم‌الجثه.پدیدار می‌شود و دیوار را خراب می‌کند..اما قضیه پیچیده‌تر از این حرف‌ها است. (از اینجا به بعد دارای اسپویل است) زمانی که بچه‌ای به‌نام ارن خانواده خود را از دست می‌دهد ، همراه با میکاسا دختری که با آن‌ها زندگی می‌کرد و دوست دیگرش آرمین به خدمت نیروهای شناسایی که برای کشتن غول و یا تایتان‌ها هستند می‌پیوندد.

بیشتر بخوانید
معرفی انیمه کسلوانیا (Castlevania)

اما ارن در جریان یکی از نبرد‌ها تبدیل به تایتانی نیرومند می‌شود.و به جنگ با تایتان‌ها می‌رود. بعد از این جریانات اتفاقات سیاسی زیادی رقم می‌خورد ، ارن نه تنها به این پی می‌برد.که دشمنان بشریت فقط غول‌ها نیستند بلکه این انسان‌ها هستند که در بعضی مواقع از تایتان‌ها خطرناک‌تر هستند..تمام این اتفاقات گذشته‌ای سیاسی و خون‌بار داشته که از کینه و انتقام جویی نشأت گرفته شده.

Attack On Titan

شخصیت‌های اصلی معرفی انیمه Attack On Titan

در انیمه Attack On Titan شاهد حضور شخصیت‌های زیاد و متنوعی هستیم. اگر بگوییم که تمام کاراکترها چه فرعی و چه اصلی همه دارای شخصیت‌پردازی خوبی هستند بیراه نگفته‌ایم. این یکی از امتیازهای مثبت انیمه است. ارن ، میکاسا ، آرمین ، لیوای ، راینر ، برتولت ، انیا و دیگر شخصیت‌ها همه دارای شخضیت‌پردازی چفت و بست‌داری هستند.

شاید در نگاه اول بعضی شخصیت‌ها برایتان تیپیکال و.تکراری شمرده شوند اما رفته با آشکار شدن وجهه‌های دیگر این شخصیت مانند گذشته ، حال و اتفاقاتی که در آینده برایشان رخ می‌دهد.، برایتان حائز اهمیت خواهند شد. یکی از دلایل موفقیت حمله به تایتان هم همین است. معرفی انیمه Attack On Titan

پرداختن به تمام شخصیت‌ها ، چه فرعی چه اصلی. با این که تعداد کاراکترها در هر فصل بیشتر می‌شوند.اما فرصت کافی برای پرداختن به آن‌ها وجود دارد. برای مثال خیلی از اتفاقات انیمه وابسته به عواقب.تصمیمات کاراکترهاست. پس هر کاراکتر در چند قسمت افکار خود.را برای تعیین هر استراتژی و تصمیم بررسی و به بیننده نشان داده می‌شود. همین موضوع یکی از دلایل متمایز بودن حمله به تایتان نسبت به مانگاها و.یا انیمه‌های هم‌ دوره خود است.

بیشتر بخوانید
معرفی انیمه The Promised Neverland

Attack On Titan

بررسی انیمه معرفی انیمه Attack On Titan

دنیای فانتزی اتک آن تایتان بسیار پر رمز و راز است..اما با نگاه کردن به جزئیات بیان شده در دل انیمه.، به موضوعات گسترده‌ای که به اتفاقات سیاسی.و تاریخی جهان کنونی ما و چرایی وجود مشکلاتی که.در روابط اقلیت‌ها و نظام‌ها است می‌پردازد..درواقع اتک آن تایتان بالانس و تعادل بسیار خوبی بین.نبرد‌ها و روابط استراتژیست سیاسی خود برقرار کرده..در انیمه شاید چند قسمت خبری از غولی نباشد و.به طرح افکار سیاسی حزب‌های مختلف و غیره بپردازد. که برای انیمه‌ای در ژانر فانتزی نکته‌ای ارزش‌مند است. معرفی انیمه Attack On Titan

روایت داستان در چند حالت اتفاق خواهد افتاد..روایت حالتی چند روایتی دارد و خبری از یک خط زمانی.ثابت نیست. همین موضوع در فصل‌های بعدی بیشتر هم می‌شود..هرچیزی که در گذشته اتفاق افتاده عواقب بسیار مهمی را بر روی مردم.و حتی حکومت‌ها آورده است..این موضوع نشان از اهمیت بالای جزئیات و.توجه کردن به آن‌ها را دارد..اتک آن تایتان به خوبی توانسته صحنه‌های حماسی.و احساسی را ترکیب کند که این موضوع به.همزاد پنداری مخاطب کمک بسیاری می‌کند..بعضی مواقع آن‌چنان حماسه‌ای را به مخاطب نشان می‌دهد.که موهای تنتان را سیخ می‌کند و بعضی مواقع با شکافتن افکار کارکتر‌ها شما را با پیچیدگی‌های موجود آشنا می‌کند.

البته نباید از موسیقی بسیار زیبای آقای هیرویوکی ساوانو.(hiroyuki sawano) غافل شد..یکی از بهترین نکات انتقال حس صحنه.و داستان انیمه ، موسیقی متن زیبای آقای ساوانو است..تمام اجزای اتک به خوبی در کنار هم پدید آمده‌اند..این هارمونی جذاب به یک درهم تنیدگی چفت.و بست‌دار می‌رسد. اتک به خوبی روابط سیاسی.، انسانی ، عواقب تصمیات ، رابطه‌ها و اجزای حماسی ، درام و قصه گویی را در کنار هم می‌آورد.

بیشتر بخوانید
ساخت فیلم مرد تک‌ مشتی (One Punch Man)

Attack On Titan

فصل ۴؟

تاکنون ۳ فصل از این انیمه محبوب پخش شده است. آخرین فصل و اختتامیه‌ای برای تمام ماجراهای اتک آن تایتان فصل چهارم می‌باشد که هنوز پخش نشده است و معلوم نیست در چه تاریخی به نمایش در خواهد آمد. اما اخیراً تریلری از فصل ۴ انیمه منتشر شد که می‌توانید در اینجا آن را تماشا کنید. معرفی انیمه Attack On Titan

منبع: maaag.net

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید