معرفی سه گانه های معروف سینما

در این مطلب ما به معرفی چند سه گانه مهم ، محبوب و زیبا خواهیم پرداخت. این سه گانه ها در بعضی مواقع توانستند راه گشای بخش مهمی از سینمای امرزی باشند. البته ساخت سه گانه از سخت ترین راه های فیلم سازی در سینما است. زیرا اگر باز خورد ها نسبت به قسمت اول خوب باشد کار شما برای ساخت قسمت های بعدی سخت تر خواهد بود. معرفی سه گانه های معروف سینما

Back to the Future معرفی سه گانه های معروف سینما

“بازگشت به آینده” یکی از سه گانه های کلایسک سینما است. این تریلوژی به کارگردانی رابرت زیمکس یکی از پر طرفدار ترین و سرگرم کننده ترین سه گانه های ساخته شده تا به امروز است. داستان این فیلم راجب یک پسر نوجوان به نام مارتی را روایت می‌کند که به صورت تصادفی در زمان سفر می‌کند و از سال 1985 به 1955 منتقل می‌شود. او والدین خود را در دبیرستان ملاقات می‌کند و تصادفاً موجب برهم خوردن رابطه آن‌ها می‌شود. مارتی باید تغییری که در گذشته ایجاد کرده را اصلاح کند و کاری کند تا والدینش عاشق یک‌دیگر شوند و سپس با کمک دانشمندی به نام دکتر امت براون راهی جهت بازگشت به سال 1985 بیابد.

Back to the future

Three Colours معرفی سه گانه های معروف سینما

سه گانه “سه رنگ” تشکیل شده از رنگ های آبی ، سفید ، قرمز می باشد. یاد آور پرچم فرانسه است. این سه گانه توسط کارگردان خوش آوازه لهستانی کریشتوف کیشلوفسکی کارگردانی شده است. داستان هر سه فیلم جدا از هم است ولی هر کدام ارجاعاتی به فیلم قبل خودش را دارد. بیشترین چیزی که در این فیلم ها به شما نشان داده می شود ، رابطه پیچیده آدم هاست. داستان آدم های عادی که در کشمکش روحی ، حریص ، عشق ، نا امیدی و تلاش های نافرجامشان دست و پا می زنند. این سه گانه شاید متفاوت ترین سه گانه این لیست باشد.

بیشتر بخوانید
بتموبیل The Batman رونمایی شد

Three Colours

Star Wars

جنگ ستارگان تا به الآن سه سری سه گانه را تجربه کرده است ، اما در این مطلب ما به سه گانه های اول که به عنوان سه گانه اورجینال هم شناخته می شوند می پردازیم. دو ربات به دنبال اوبی وان کنوبی می‌گردند در این راه لوک اسکای واکر جوان برای کمک به آن‌ها سیاره محل سکونت خود را همراه با اوبی وان و هان سولو ترک می‌کند، تا برای نجات پرنسس لیا و کهکشان به سایر شورشیان بپیوندد. سه گانه اصلی این مجموعه پر طرفدار در تاریخ های “امیدی تازه” 1977 ، امپراطوری “ضربه می زند” 1980 و “بازگشت جدای” 1983 به اکران در آمده اند. معرفی سه گانه های معروف سینما

Depression Trilogy

سه گانه افسردگی ساخته کارگردان سبک های تجربی لارنس فون تریه است. این سه گانه به مبحث های عمیق فلسفی می پردازد. از آخر زمان گرفته تا رابطه پیچیده یک روان پزشک و همسرش. سه گانهٔ افسردگی است که به ترتیب شامل “ضدمسیح” ، “مالیخولیا” و “نیمفومانیاک” است. که در هر سه قسمت این سه گانه شارلوت گینزبورگ بازی می‌کند. فون تریه زیاد صحبتی راجب این سه گانه نکرده است ، اما به گفته بعضی منتقدان فون تریه الهامات زیادی را بر پایه دوره افسردگی که خودش گذارنده در این فیلم استفاده کرده ، همچنین او از روابط خانوادگی که داشته در این فیلم مورد استفاده قرار داده است.

Depression

Godfather

فرانسیس فورد کاپولا کارگردان سه گانه “پدر خوانده” شاید هیچوقت تصور نمی کرد که دو قسمت از این سه گانه با دریافت نمره 100 از 100 بتواند لقب بهترین فیلم تاریخ را یدک بکشد. این سه گانه پر است از بازی های درخشان ، کارگردانی تمام عیار ، فرم رعایت شده دقیق و هارمونی یک ارکست سمفونی را دراد. اگر دنبال فیلمی مافیایی که توسط خود مافیا هم تایید شده است می گردید ، این فیلم برای شما بسیار مناسب است. بازیگران این فیلم مارلون براندو ، آل پاچبنو و رابرت دنیرو می باشند. پس شنا با وجود چنین ستارگانی اصلا در دیدن این فیلم تردید نکنید.

بیشتر بخوانید
پیشنهاد سریال برای روزهای قرنطینه

Godfather

Matrix

تصور کنید دنیایی که در آن زندگی می کنید یک زمانی رو به نابودی رفته است.و الآن فقط شما در یک کپی از دنیای قبلیتان زندگی می کنید. همه چیز تحت کنترل است ، زندگی شما شبیه سازی شده است. این بخش کوچکی از داستان “ماتریکس” است. خواهران واچوفسکی با ساختن این تریلوژی دست به انقلابی در حوضه تکنولوژی سینما زدند. ماتریکس حقیقت را از بشریت مخفی می‌سازد و در حالی که ماشین‌ها در حال رشد کردن هستند و مردم را درو می‌کنند تا از آن‌ها به‌عنوان یک منبع انرژی دائمی استفاده کنند. مورفیس ، رهبر این آزادی طلبان باور دارد که نئو شخص برگزیده است که انسان‌ها را به سوی آزادی هدایت کرده و ماشین‌ها را برخواهد انداخت.

The Matrix

Batman: Dark Knight Trilogy

سه گانه نولان تا به امروز یکی از بهترین سه گانه های ساخته شده در سینماست. این سه گانه با ساختار شکنی فیلم های کامیک بوکی دوران خود توانست متفاوت بودن را به رخ بکشد. دنیای رئالیستی کثیفی که نولان در این سه گانه به رخ می کشد ، همه چیزش به اندازه است. الکی خودش را جدی نمی کند ، چون از همان اول منطق دنیایش را با بیننده قرار دادی می کند. لایه سیاه درون بتمن را به چالش می کشد و در هر قسمت آنتاگونیستی بزرگ تر از بتمن را معرفی می کند. قسمت اول تقابل بروس وین با شهرش است ، قرار است نماد خود را در گاتهام جا بی اندازد ، قسمت دوم شکست نبرد نفس گیر بتمن در اوج قدرت به مأمور هرج و مرج (جوکر) است و قسمت سوم از شکستن کمر بروس وین تا باز پیدا کردن بتمن است. ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

Batman

Lord Of The Rings

جی آر آر تالکین با نوشتن کتاب های “ارباب حلقه ها” دست به ساخت زبانی جدید.و سبکی جدید در داستان نویسی زد که همین به فیلم های این مجموعه هم راه یافت..ارباب حلقه ها به کارگردانی پیتر جکسون آن قدر بزرگ و.حماسه وار است که نمی شود به درستی بزرگی این سه گانه را توصیف کرد..ژانر فانتزی قبل از این سه گانه هم وجود داشت اما هیچقوقت.به درستی روی پرده نقره ای به تصویر کشیده نشده بود..ارباب حلقه ها فانتزی را ارائه داد که نمونه اش را در هیچ جا ندیده بودیم. ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،  ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،  ،، ، ، ،  ،، ،  ،

Lord Of The Rings

Hobbit معرفی سه گانه های معروف سینما

“هابیت” شاید به بزرگی مجموعه اول (ارباب حلقه ها) نباشد.، شاید در روایت کمی لغ بزند ، شاید فیلمنامه به درستی نوشته نشده باشد.و شاید پیتر جکسون انگیزه خاصی نسبت.به سری اول در این سه گانه نداشته باشد..اما همچنان این سه گانه ارزش دیدن را دارد. داستان های ناگفته بسیاری در سرزمین میانه.وجود دارد که هرکدام به نحوی جذابیت خاص خود را دارند..هابیت داستان فرعی مجموعه اصلی یعنی ارباب حلقه هاست..داستان این یه گانه 60 سال قبل تر از مجموعه اصلی آغاز می شود.و به ماجراجویی های بیلبو بگینز می پردازد. نحوه پیدایش حلقه توسط بیلو ، باز پس گرفتن طلا های دورف ها ، نبرد با اسماگ اژدها و نبرد پنج ارتش ، همه در این سه گانه روایت می شوند.

بیشتر بخوانید
نقد و بررسی فیلم درباره بی‌کرانگی (About Endlessness)

Hobbit

منبع: maaag.net

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید