معرفی و روش نگهداری نژاد سگ بیچون فرایز

سگ بیچون فرایز از نژاد کوچک با چشمان سیاه و موهای سفید.خود ، مانند یک اسباب بازی کوچک به نظر می آیند و به شدت جذاب هستند . آنها شادترین و مشتاق ترین همدم شما می شوند . آنها دوست ندارند برای مدت زمان طولانی تنها بمانند . معرفی و روش نگهداری نژاد سگ بیچون فرایز

به دلیل اندازه کوچکشان در هنگام بازی با کودکان باید تحت نظارت.بزرگسالان قرار بگیرند . از آنجا که آنها ناز و کوچک هستند ، ممکن است وسوسه شوید که از آن ها بیش از اندازه محافظت کنید . این یک اشتباه است و می تواند به سگ شما آسیب زده و خجالتی شود . این سگ دوست دارد بازی کند ، او همیشه خوشحال است ( به استثنای زمانی که برای مدت طولانی تنها بماند ) و رفتار او مهربان است .

معرفی و روش نگهداری نژاد سگ بیچون فرایز

این سگ برای نگهداری در آپارتمان مناسب می باشد ولی در طول روز باید.به او اجازه فعالیت بدنی کافی داده شود . این سگ ها به سادگی به صاحب خود علاقه مند میشوند . رفتار مهربانانه و هوش زیاد این سگ ها یاد دادن را به آن آسان تر میکند . بیچون فرایز یک سگ اجتماعی است و با حیوانات دیگر رابطه ی خوبی دارد .

 مشخصات نژاد بیچون فرایز  معرفی و روش نگهداری نژاد سگ بیچون فرایز

 • دسته بندی نژاد : سگ همدم
 • قد در نرها : (20-30) سانتیمتر
 • قد در ماده ها : (23-28) سانتیمتر
 • وزن در نرها : (3-5) کیلوگرم
 • در ماده ها : (3-5) کیلوگرم
 • طول عمر : ۱۲ تا ۱۵ سال

تاریخچه سگ بیچون فرایز

پیدایش این نژاد به قرن 14 میلادی باز می گردد . اجداد بیشون فریزه را نژادهای Poodle و Barbet Water Spaniel تشکیل می دهند . بیچون فرایز عضو خانواده سگ های کوچک سفید است و به طور کلی.به عنوان یکی از انواع باربیچون شناخته می شوند .

معرفی و روش نگهداری نژاد سگ بیچون فرایز

(باربیچون ها شامل سگ های بولونیز یا بلوگنس ، هاوانیز.یا هاوانس و مالتیز می شود) این گونه تصور می شد که این نژاد کهن و باستانی ، توسعه و گسترش خود را از جزیره تنریف که بزرگ ترین.جزیره از جزایر قناری است ، شروع کرده است . یکی از این نژادها که در بین ملوانان جزیره بسیار محبوب.شده بود ، بیچون تنریف بود که از.اجداد اولیه و اصلی بیچون فرایز امروزی است .

مشخصات ظاهری سگ بیچون فرایز

سگ بیچون فرایزه نژاد سگی است کوچک و بسیار زیبا به همراه موهای.پر پشت مضاعف فر خورده که در زیر دارای موهای نرم به طول 7 س.م می باشد . معولاً سگ بیچون فرایزه به رنگهای سفید ، کرم و طوسی یافت می شود . سگ بیچون فرایزه دارای چشمهای گرد.و سیاه و گوشهای افتاده و پر مو است . گردن بلند و دم فر خورده و پر پشت دارد .

خلق و خوی سگ بیچون فرایز معرفی و روش نگهداری نژاد سگ بیچون فرایز

بیشون فریزه سگ سفید کوچکی است که از همراهی انسانها لذت می برد . روحیه ای استقلال طلب ، آرام ، باهوش ، شجاع و سر زنده دارد . زیاد پارس نمی کند . سگ خوشحال و آرامی است که زندگی با او.آسان می باشد . سگ اجتماع دوستی است و علاقه دارد تا همه جا به همراه.صاحبش برود . به سرعت با سایر سگها و حیوانات خانگی خو می گیرد و رابطه خوبی با کودکان دارد .

معرفی و روش نگهداری نژاد سگ بیچون فرایز

هوشیاری و کنجکاوی آن ها ، بیچون ها را به نگهبانان کوچک خوبی تبدیل کرده است . اما آن ها عشق هستند نه مبارز و به گونه ای رفتار می کنند که انگار هیچ غریبه ای.وجود ندارد و همه دوست شان هستند ؛ حتی کسانی که تا کنون آن ها را ملاقات نکرده اند . اعتماد به نفس ، صمیمیت.و اندازه شان ، آن ها را به سگی ایده آل برای همه مردم شهر تبدیل کرده است .

بیشتر بخوانید
روش نگهداری و پرورش گربه اسفینکس

بیچون ها به خوبی آموزش می بینند و از اجرای.نمایش برای عزیزان شان لذت می برند . آن ها شخصیت شاد و خوشحالی دارند که باعث می شود هر جا می روند لبخند به لب بقیه بیاورند .

مشکلات و بیماری نژاد بیچون فرایز

سگهای این نژاد به طور کلی سگهای سالمی هستند اما مانند تمام سگهای دیگر آنها نیز ممکن است به برخی بیماری ها مبتلا شوند . همه ی سگ های این نژاد بیمار نمی شوند اما اگر شما از این نژاد.مراقبت میکنید باید نسبت به آنها آگاهی لازم را داشته باشید .

 • مشکلات مثانه :

باعث سنگ مثانه و عفونت مثانه میشود . عواملی مانند پروتئین بیش از حد ، منیزیم و فسفر زیاد در رژیم غذایی و یا طول کشیدن مدت زمان طولانی بین ادرار.کردن باعث سنگ مثانه میشود و عفونت مثانه را میتوان در دو نوع عفونت هاب باکتریایی یا ویروسی مشاهده کرد . اگر ادرار سگ همراه با خون است یا در هنگام ادرار کردن مشکل دارد و یا اشتهایش.را از دست.داده است باید او را نزد دامپزشک ببرید تا معاینه شود .

 • آلرژی : معرفی و روش نگهداری نژاد سگ بیچون فرایز

بیچون فرایز میتواند به دلایل مختلفی دچار آلرژی شود یکی از آن عوامل.میتواند مواد غذایی باشد هم چنین اک به نیش کک نیز بسیار حساس است . اگر سگ شما زیاد خود را می خاراند یا پنجه هایش را لیس.میزند و یا صورتش را مدام مالش می دهد ، حتما او را نزد دامپزشک ببرید .

 • در رفتگی کشکک :

این یک بیماری شایع در بین سگ های که جثه ی کوچکی دارند است . در رفتگی کشکک معمولا در پای عقب سگ اتفاق میافتد.و باعث درد شدیدی میشود و ممکن است باعث فلج سگ شود . هر چند بسیاری از سگ های مبتلا.به این بیماری می توانند زندگی عادی داشته باشند .

معرفی و روش نگهداری نژاد سگ بیچون فرایز

 • واکسیناسیون حساسیت :

بعضی از بیچون ها نسبت به واکسیناسیون حساسیت نشان می دهند و بسیار رنج می برند . علائم این حساسیت عبارت است از : کهیر ، تورم صورت ، درد و بی حالی . در موارد پیشرفته تر که معمولا خیلی کم اتفاق می افتد سگ به عوارض بیشتری دچار میشود.و یا ممکن است بمیرد به همین دلیل باید چند ساعت بعد از زدن واکسن ، تحت مراقبت.باشد تا اگر دامپزشک متوجه موردی غیر معمول شد آن را رفع کند .

 • دیسپلازی مفصل ران :

این بیماری معمولا در بین سگ های این نژاد شایع است . عواملی مانند ژنتیک ، محیط زیست و رژیم غذایی در تغییر شکل مفصل ران تاثیر گذار هستند . با اینکه سگ مبتلا به بیماری زندگی عادی و سالمی.دارد اما ممکن است برخی از آنها به عمل جراحی نیاز داشته باشند .

دیسپلازی مفصل ران یک بیماری وراثتی است که در آن استخوان ران به خوبی به مفصل.ران متصل نمیشود در نتیجه باعث لنگیدن یک پا یا هر دو پای عقب.سگ میشود ، شما هیچ علامتی از درد در سگ مبتلا به این بیماری نمی بینید.اما در سنین بالا موجب ورم مفاصل او میشود . اگر شما قصد خرید توله سگ دارید باید مطمئن شوید آزمایشات لازم.در مورد این بیماری روی پدر و مادر توله ی سگتان انجام داده باشند . اگر چه دیسپلازی مفصل ران یک بیماری وراثتی است اما عواملی.مانند رژیم غذایی پرکالری یا صدمات ناشی از پریدن یا سقوط کردن بر روی.سطوح صاف و نرم میتواند در رشد سریع این بیماری تاثیر گذا ر باشد .

 • آب مروارید :

آب مروارید گاهی اوقات در سگ های کمتر از شش.سال سن ، رخ می دهد و یک بیماری ارثی است . هنگام خرید توله سگ بیچون فرایز حتما از پرورش دهنده ی.او بخواهید که گواهی سلامت چشم پزشکی مادر توله سگ را به شما نشان دهد .

بیشتر بخوانید
روش نگهداری و پرورش گربه پرشین

تغذیه بیچون فرایز ها معرفی و روش نگهداری نژاد سگ بیچون فرایز

بیچون فرایزها به غذای سگ باکیفیت نیاز دارند ؛ فرقی نمی کند که که این غذا در خانه تهیه شده باشد یا در کارخانه تولید شده باشد ، در هر صورت باید توسط دامپزشک.کنترل و تایید شود . هر رژیم غذایی باید متناسب با سن سگ (توله سگ ، بزرگسال یا سالخورده) باشد .

توصیه می شود روزانه ۱/۲ تا ۱.۵ پیمانه غذای سگ با.کیفیت بالا در روز ، به صورت دو وعده ی غذایی تقسیم شده به او بدهید .

جلو گیری از افزایش وزن بیچون فرایز

شما میتوانید برای جلوگیری از چاقی سگتان ، به جای ترک غذای او ، دو بار در روز به او غذا بدهید و میزان غذایش را اندازه گیری کنید .

معرفی و روش نگهداری نژاد سگ بیچون فرایز

اگر مطمئن نیستید که سگ شما اضافه وزن دارد یا نه ، میتوانید.او را با دست و چشمتان آزمایش کنید ، اول به او نگاه کنید طوری که شما بتوانید کمر سگ را ببینید.سپس دست خود را روی پشتش و شست خود را در امتداد ستون فقراتش قرار.دهید انگشتان خود را به سمت پایین بکشید شما باید بدون اینکه فشار زیادی.به سگ وارد کنید قادر به لمس دنده هایش باشید اما اگر نتوانستید دنده.هایش را لمس کنید سگ اضافه وزن دارد.و باید غذایش را کم کرده و فعالیتش را افزایش دهید .

تغذیۀ نوزادان بیچون فرایز ها

تغذیۀ توله های 1 تا 3 هفته ، نیاز به توجه و احتیاطات خاصی دارد که برای توله سگها بزرگتر نیازی نیست . در این سن توله سگ هنوز چشم خود را باز نکرده و طبق غرایزش.به مادرش برای گرم ماندن و سهولت در تغذیه مچسبد یا نزدیکش باقی میماند . شیر مخصوص توله سگ ها که در پت شاپ و داروخانه های.دامپزشکی موجود است جایگزین مناسب و بهتری برای شیر مادر است . بنابراین در هفتۀ اول هر 2 تا 4 ساعت.یکبار با قطره چکان مقداری از این شیر به او بدهید .

در هفته های دوم و سوم مقدار شیر را در هر وعده افزایش دهید.به علاوۀ اینکه باید وعده ها را بیشتر کنید یعنی هر 4 تا 6 ساعت یکبار توله را تغذیه کنید . به یاد داشته باشید بعد از هر بار تغذیه شکم توله را آرام مالش دهید . ناحیۀ رکتوم را بخوبی مالش دهید تا برای دفع مدفوع و ادرار تحریک شود . سپس ضایعات را سریعا از محل نگهداری.توله دور کنید و مقعد توله را بخوبی تمیز کنید .

توجه : از شیر گاو و پاستوریزه برای تغذیه استفاده نکنید .

نظافت سگ بیچون فرایز معرفی و روش نگهداری نژاد سگ بیچون فرایز

نظافت کردن بیچون فرایز آسان است اما ممکن است برای نگهداری از او دچار مشکل شوید . شما باید وقت کافی برای نظافت کردن و حمام کردن او در نظر داشته.باشید ، لازم است حداقل ۲ بار در هفته موهای او را برس بزنید و زمانی که بدنش کثیف میشود او را حمام دهید . برای جلوگیری از تجمع باکتری داخل دهان لازم است هفته ای ۲ یا ۳ بار دندان های سگ را مسواک بزنید.اما اگر میخواهید که سگ شما به بیماری های لثه و یا بدی بد دهان.مبتلا نشود باید هر روز این کار را انجام دهید .

بیشتر بخوانید
روش نگهداری از گربه بریتانیایی مو کوتاه

در داخل ناخن های سگ رگ های زیادی وجود دارد و اگر آنها را بیش.از حد کوتاه کنید موجب خونریزی میشود و ممکن است دفعه ی بعد هنگام کوتاه کردن ناخن ها.سگ با شما همکاری نکند به همین دلیل اگر شما تجربه ای در این کار.ندارید او را برای کوتاه کردن ناخن هایش نزد دامپزشک ببرید . کوتاه نگه داشتن ناخن ها به شما کمک میکند تا زمانی که.سگ با هیجان برای خوش آمدگویی به سمت شما میپرد به شما آسیبی نرساند .

داخل گوش سگ خود را بررسی کنید.و مطمن شوید که کاملا تمیز باشند حتی گاهی اوقات لازم است.که موهایی که داخل گوش رشد میکنند را کوتاه کنید . اگر شما متوجه تجمع مو ، قرمزی یا بوی بد شدید و یا اینکه سگ گوش خود را می خاراند.و مدادم سر خود را تکان میدهد ممکن است دچار عفونت گوش شده باشد و باید او را نزد دامپزشک ببرید .

۴ الی ۶ هفته یکبار حمام کردن ، برس کشیدن ، کوتاه.کردن ناخن ، پیرایش و تمیز کردن گوشهایش کافی است .

نکات مهم و برجسته نژاد بیچون فرایز که باید بدانید

 • این سگ ها هرگز دوست ندارند که تنها رها شوند .
 • توله سگ بیچون فرایز جثه ی کوچکی دارد و باید.همراه با کودکان و تحت نظارت بزرگسالان بزرگ شوند .
 • بیچون دارای هوش بالا و بسیار حیله گر است و برای اینکه یک.همدم خوب برای شما باشد باید به او یاد دهید که از شما اطاعت کند .
 • بیچون به یک نظافت حرفه ای نیاز دارد .
 • بسیاری از صاحب های این سگ ها تکنیک های تربیتی را برای.آموزش دادن او یاد زود میگیرند اما این کار آسانی نیست و مدت زمان زیادی نیاز دارد .
 • بیچون ها خیلی زود به بیماری های.پوستی و آلرژی ها مبتلا می شوند .
 • بیچون فرایز سگ بسیار زیبا و کوچک ای است . به همین دلیل ممکن است شما وسوسه شوید که بیش از حد از آنها مراقبت.کنید اما این کار اشتباهی است و سگ خجالتی و ترسو بار می آید ، در موقعیت.های خطر ناک مواظب او باشید اما باید به سگ خود آموزش دهید.تا در برخورد با مردم و دیگر حیوانات اعتماد به نفس داشته باشد .
 • برای خرید یک سگ سالم ، هرگز آن را از پرورش دهنده های غیر قانونی.و یا فروشگاههای حیوانات خانگی نخرید و به دنبال توله سگی باشید که آزمایشات.لازم از نظر عدم وجود بیماری های ژنتیکی که ممکن.است سگ به آن مبتلا شود روی او آزمایش شده باشد .
 • بیچون فرایز قیمت های.مختلفی می تواند داشته باشد . برای خرید و فروش بیچون فرایز.به فروشگاه های مجاز حیوانات خانگی مراجعه کنید .

 

منبع : petbond.ie

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید