مهم‌ترین نکات برای دکوراسیون مدرن و شیک ایرانی

در دنیای مدرن امروزی ، دکوراسیون منزل ایرانی با زیبایی و اصالت.خاص خودش ، ترکیب بسیار جذابی را با طرح‌های مدرن و شیک پدید.آورده است . اضافه شدن بسیاری از وسایل و اکسسوری‌ های.مدرن و شیک به فضای داخلی منزل ایرانی ، نورپردازی‌های خاص و خیره‌کننده و نکات ساده اما مهم دیگر می‌تواند.یک ترکیب بی‌نقص و چشم‌نواز از دکوراسیون مدرن.و شیک ایرانی را در منزل شما خلق کند . مهم‌ترین نکات برای دکوراسیون مدرن و شیک ایرانی

مهم‌ترین نکات برای دکوراسیون مدرن و شیک ایرانی

در این مطلب با مهم‌ترین ترفندها و نکات برای داشتن دکوراسیون.مدرن و شیک ایرانی آشنا می‌شوید . اگر قدم به قدم با این نکات پیش بروید ، نتیجه دلخواه‌تان را خواهید گرفت .

 

1 . چگونه پالت رنگی برای دکوراسیون مدرن و شیک ایرانی انتخاب کنیم ؟

معمولاً دغدغه انتخاب رنگ برای دکوراسیون یکی از چالش‌های اساسی.برای چیدمان دکوراسیون داخلی است . پیشنهاد ما برای اینکه دچار سردرگمی.نشوید این است که اول یک رنگ خنثی در نظر بگیرید . انتخاب یک رنگ خنثی به عنوان رنگ غالب ، یک روش امن است و این اجازه را به شما.می‌دهد تا هر پالت رنگی را برای ترکیب با آن انتخاب کنبد .

معمولاً رنگ سفید در دکوراسیون مدرن استفاده می‌شود.که در منزل ایرانی نیز بسیار پرطرفدار است . از آن‌جایی که سفید فضا را بزرگتر نشان می‌دهد ممکن است بیش از اندازه استفاده شود ؛ در این صورت حس بی‌حالی.و افسردگی را القا می‌کند . برای جلوگیری از این مورد ، می‌توانید این رنگ جلادهنده را با رنگ‌های دیگری.که مطابق سلیقه شماست ، در اجزای دکوراسیون مدرن منزل‌تان ترکیب کنید . این روش حس نشاط و.سیال بودن فضای منزل را به خوبی القا می‌کند .

رنگ خاکستری یا طوسی گزینه دیگری برای رنگ پس‌زمینه.در دکوراسیون مدرن و شیک است ؛ ترکیب طوسی با زرد ، فیروزه‌ای ، آبی ، بنفش یا هر رنگ دیگری.که دوست دارید بسیار زیبا و جذاب است .

دکوراسیون نشیمن و پذیرایی

در دکوراسیون مدرن و.شیک ایرانی به همه فضاها خوب دقت کنید . درمبلمان نشیمن و پذیرایی می‌توانید رنگ زمینه را طوسی یا.سفید در نظر بگیرید . برای افزودن پالت رنگی که سلیقه شماست ، از کوسن‌های رنگی.که تنوع زیادی نیز دارند کمک بگیرید . اکسسوری های رنگی ، گلدان رنگی ، جاشمعی.یا هر وسیله دیگری که دارید می‌تواند به خوبی این ترکیب رنگ را کامل کند .

بیشتر بخوانید
ترفندهای کلیدی طراحی دکوراسیون اتاق کودک

آشپزخانه مهم‌ترین نکات برای دکوراسیون مدرن و شیک ایرانی

در آشپزخانه نیز رنگ خنثی را برای دیوارها و.کابینت‌ها در نظر بگیرید . وسایل مختلف آشپزخانه را به رنگ دلخواه‌تان انتخاب کنید . گلدان رنگی را فراموش نکنید.که دکوراسیون مدرن و شیک آشپزخانه شما را سرزنده وکامل می‌کند .

اتاق خواب مهم‌ترین نکات برای دکوراسیون مدرن و شیک ایرانی

در اتاق خواب هم مانند پذیرایی و نشیمن عمل کنید ؛ اگر می‌خواهید رنگ دیوارها و تخت‌خواب را خنثی انتخاب کنید ، از اکسسوری‌های مدرن و شمع‌ها که.عناصر مهمی در دکوراسیون مدرن هستند غافل نشوید . داشتن قالیچه‌ای با یک رنگ گرم روی زمین.می‌تواند احساس خوشایند و دنج بودن.اتاق خواب مدرن شما را تقویت کند .

مهم‌ترین نکات برای دکوراسیون مدرن و شیک ایرانی

2 . بهترین ترکیب متریال و مصالح مدرن در دکوراسیون مدرن و شیک ایرانی چیست ؟

مهارت ترکیب وسایل با جنس متریال متفاوت هنر بی‌نظیری است.که در دکوراسیون ایرانی به زیبایی انجام می‌شده است . نمونه‌های بسیار عالی از دکوراسیون خانه‌ ها یا یرانی با ترکیب.ماهرانه چوب و سنگ ، چوب و فلز و … در گذشته نیز وجود دارد . در دوره مدرن امروزی نیز می‌توان استادانه خانه ایرانی را با ترکیب.متریال و مصالح به خانه‌ای با دکوراسیون شیک و مدرن بدل کرد . توجه به جذابیت و زیبایی با هماهنگی و هم‌نشینی.متریال و مصالح گوناگون ، یکی دیگر از نکاتی است که برای طراحی دکوراسیون.مدرن و شیک ایرانی نیاز دارید . اگر می‌خواهید کمتر ریسک کنید از ترکیب‌ هایی که قبلاً تجربه خودشان.را پس داده‌اند کمک بگیرید ؛ مانند هم‌جواری شیشه و فلز که در دکوراسیون مدرن و شیک بسیار رایج است .

در نشیمن یا پذیرایی مدرن و شیک شما احتمال دارد.میزهای عسلی و جلو مبلی فلزی با رویه شیشه‌ای با رنگ‌رهای خاص کروم وجود داشته باشد.که ظرافت هر کدام حال و حوای خاصی به فضا بدهد . اگر این ترکیب در کنار یک ست مبلمان.چرم باشد زیبایی کامل‌تری را خلق می‌کند .

داشتن تخت‌خواب چوبی در اتاق خواب در کنار اکسسوری‌ های.فلزی مانند لوستر یا چراغ خواب می‌تواند فضای مدرن موردعلاقه‌ تان را به وجود بیاورد .

در آشپزخانه هم می‌توانید از ظروف مسی با تراش‌های.زیبا و مدرن در کنار کابینت‌های چوبی استفاده کنید . این ترکیب‌ها با توجه کردن به جزئیات هر فضا می‌تواند.زیبایی دکوراسیون مدرن و شیک را در خانه ایرانی شما هر چه تمام‌تر پدید آورد .

بیشتر بخوانید
معرفی عناصر دکوری و اکسسوری‌های لاکچری در دکوراسیون منزل

مهم‌ترین نکات برای دکوراسیون مدرن و شیک ایرانی 

3 . وسایل و مبلمان را در خانه ایرانی با دکوراسیون مدرن و شیک چطور بچینیم ؟

وقتی پالت رنگی و متریال منزل خود را برای طراحی.دکوراسیون مدرن و شیک انتخاب کردید ، قدم بعدی یعنی چیدمان.وسایل را شروع می کنید . در نگاه اول ممکن است این نکته چندان مهم به نظر نرسد.اما اگر نادیده گرفته شود نتیجه کار به جز شلختگی نیست . بسیاری از ما تجربه خریدن یا دیدن یک وسیله.زیبا را داشته ایم که وقتی در کنار سایر وسایل قرار گرفته است.وصله ناجوری به نظر رسیده‌اند ! اینجا دقیقاً همان زمانی است که باید دقت کنیم ترکیب.این وسایل با این رنگ و متریال تا چه اندازه دکوراسیون مدرن و شیک شما را کامل می کند .

دقت کنید که فضا را شلوغ نکنید ؛ در دکوراسیون مدرن و شیک شلوغی و تعدد.وسایل اصلاً مورد قبول نیست . پس با تعداد کمی از بهترین وسایل.دکوراسیون خانه مدرن و شیک خود را بچینید .

می‌توانید فضاها را با چیدمان زیبا تقسیم کنید ؛ مثلاً در دکوراسیون مدرن.و شیک اتاق نشیمن می‌توانید با استفاده از یک فرش در قسمتی.که مبلمان را می‌چینید به خوبی فضای نشیمن را مشخص کنید . این روش‌های مدرن چیدمان است.که بدون پارتیشن می‌توان یک فضای دلباز خلق کنید .

دکوراسیون مدرن و شیک اتاق خواب نیز.با توجه به نیازهای شما می‌تواند تغییر کند . دقت کنید که راحتی در اتاق خواب مهم‌ترین فاکتور است . علاوه برا انتخاب رنگ و متریال مناسب ، قرار دادن.وسایل در اتاق خواب می‌تواند فضا را بازتر یا بسته تر کند .

در آشپزخانه نیز می‌توانید وسایل را ساده و منظم ، در مینیمال‌ترین حالت بچینید . شلوغ کردن بیش از حد با وسایلی که نیاز نداریم.فضا را به هم می‌ریزد . دکوراسیون مدرن و شیک بخصوص در آشپزخانه.باید احساس راحتی حرکت را داشته باشد . پس دقت کنید که وسایل پرکاربرد را جایی قرار دهید که به راحتی در دسترس باشند .

 

در دکوراسیون مدرن و شیک منظور از تعادل بصری چیست؟!

احتمالاً تجربه این را داشته‌اید که وقتی به یک فضا وارد شده‌اید.همه وسایل از نظر کیفیت و زیبایی بی‌نقص بوده‌اند ولی در مجموع احساس خوبی نگیرید . چشم ما ترجیح می‌دهد همه چیز در تناسب و هماهنگی با هم باشند . پس ممکن است این احساس ناخوشایند و ناهماهنگی از زیاد.شدن بیش از حد عناصر عمودی یا افقی در یک بخش از فضا پدید آید . حواستان باشد که از اکسسوری ها یا وسایل با اندازه.متناسب استفاده کنید تا در مجموع یک‌پارچه دیده شوند .

بیشتر بخوانید
نور پردازی و دکوراسیون اتاق خواب

همینطور برای انتخاب مبلمان ابعاد فضا را در نظر بگیرید . با داشتن سقف کوتاه بهتر است از مبلمان کوتاه‌تر استفاده کنید . این موضوع را در آشپزخانه و اتاق خواب نیز فراموش نکنید .

مهم‌ترین نکات برای دکوراسیون مدرن و شیک ایرانی

5 . نورپردازی ، نکته کلیدی در دکوراسیون مدرن و لوکس مهم‌ترین نکات برای دکوراسیون مدرن و شیک ایرانی

شما برای به جلوه کشیدن تمام کارهایی.که برای دکوارسیون منزل‌تان انجام داده‌اید ، به نور نیاز دارید . منابع نور در خانه به دو.دسته طبیعی و مصنوعی تقسیم می‌شوند .

  • منبع طبیعی نور : نور آفتاب یا مهتاب که از پنجره یا.نورگیر وارد فضای خانه می‌شود و فضا را روشن می‌نماید .
  • منبع مصنوعی نور : سیستم برقی که برای روشنایی فضا.با استفاده از انواع لامپ‌ها استفاده می‌شود .

اگر پنجره یا نورگیر دارید ، سعی کنید در طول روز از این نور بیشترین استفاده را ببرید . در گذشته نیز ایرانیان با راه‌حل‌های خلاقانه.نور طبیعی را به داخل فضا هدایت می‌کردند . در سبک مدرن نیز بازشوها یا پنجره‌های تمام قد.بسیار پرطرفدار است که با استفاده.از آن‌ها می‌توان به بهترین شکل نور داخلی را تنظیم کرد . مهم‌ترین نکات برای دکوراسیون مدرن و شیک ایرانی

اگر مطابق سلیقه‌تان باشد می‌توانید از شیشه‌های رنگی.برای پنجره استفاده کنید تا فضای داخلی شما با نورهای رنگی در طول روز روشن شود.که امروزه در طراحی مدرن منازل نیز استفاده می‌شود . وجود نور آفتاب در خانه می‌تواند حس سرزندگی و نشاط را پررنگ‌تر کند .

برای نورپردازی مصنوعی در دکوراسیون مدرن و شیک ، می‌توانید.از نورهای متمرکز بر روی وسایلی که مدنظرتان است استفاده کنید . مثلاً لوستر خاصی روی میز غذاخوری داشته باشید . تورهای خطی نیز از دیگر روش‌های نورپردازی.در دکوراسیون مدرن است که در جاهایی مثل راهرو می‌توانید استفاده کنید .

نکته مهم در نورپردازی دکوراسیون مدرن این است که نیاز نیست.تمام فضا به طور یکنواخت روشن شود و این کار به ندرت صورت می‌گیرد . با توجه به فضا می‌توانید روی یک تابلوی هنری روی دیوار یا اکسسوری.خاصی روی میز نور خاصی در نظر بگیرید که این کار سبب تقویت قسمتی از فضا از لحاظ بصری می شود .

منبع : www.pinterest.com

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید