مهم ترین اصطلاحات توییتر که بهتر است بدانید

 

توییتر در سال 2006 توسط جک دورسی راه اندازی شد . توییتر در حال حاضر یکی از محبوب.ترینشبکه های اجتماعی ، فرهیختگان و نخبگان و فعالان فرهنگی و هنری و سیاسی و اقتصادی ایران و جهان است .مهم ترین اصطلاحات توییتر که بهتر است بدانید

مهم ترین اصطلاحات توییتر که بهتر است بدانید

جالب است بدانید که معروف ترین توییتر باز.ایرانی وزیر امور خارجه کشورمان می باشد . توییتر به یکی از برترین استارت آپ ها در قرن 21 تبدیل شد .

در این مقاله تا جایی که ممکن است ، به بررسی.اصطلاح های توییتر می پردازیم . اگر در توییتر به اصطلاحی برخوردید که معنی.آن را نمی دانستید با مرور این مقاله می توانید مفهوم آن را بدون اینکه از کسی بپرسید ، بفهمید .

اصطلاح های موجود در این مقاله فقط مختص به توییتر نیستند.و در سایر شبکه های اجتماعی نیز ؛ نظیر فیسبوک ، تلگرام ، اینستاگرام و… کاربرد دارند .

بسیاری از این اصطلاحات را حداقل یکبار شنیده ایم اما شاید معنی آنها را به درستی نمی دانستیم .

1. اواتار (avatar)

اواتار یا avatar ، به تصویری که در پروفایل خود ، از خود و یا هر چیز دیگری قرار می دهید ، ‌گفته می شود . به آن عکس حساب کاربری نیز گفته می شود . 
اگر حساب کاربری شما عکس نداشته باشد.به آن ؛ آواتار تخم مرغی اطلاق می شود . لازم نیست که شما حتماً عکس پروفایل داشته باشید .

2 . هدر (header)مهم ترین اصطلاحات توییتر که بهتر است بدانید

منظور از header ، همان تصویری است که ؛ پشت عکس اصلی پروفایل شما قرار دارد .
هدر هر حساب کاربری نشان دهنده.ایدئولوژی ، هدف ، برنامه و… آن شخص می باشد . همه صفحات توییتر ، هدر دارند و نقش بسیار مهمی رادر جذب مخاطب شما ایفا می کند .

3 . بایو (BIO)

منظور از  BIO همان BIOGRAPHY  می باشد .
شما در این قسمت می توانید هر متنی را درباره.خودتان ، تخصصتان ، علایقتان ، تحصیلاتتان و… قرار دهید . همچنین شما می توانید سن خود ، کشوری که در آن زندگی.و یا تحصیل می کنید و … را در آن جا ذکر کنید .

4 . فالو ، فالوئر و فالوئینگ (FOLLOW  و FOLLOWER)

منظور از FOLLOW  و FOLLOWER در توییتر ، در واقع همان اصطلاحی است.که در فیسبوک و اینستاگرام گفته می شود (در مقاله اصطلاحات اینستاگرام به طور مفصل توضیح دادیم) .
به کسانی که طرفدار صفحه شما هستند.و شما را نبال می کنند ، فالوور می گویند . به عمل دنبال کردن صفحات دیگر.کاربران توسط شما در توییتر یاشبکه های اجتماعی را ، فالوئینگ می گویند .

مهم ترین اصطلاحات توییتر که بهتر است بدانید

5 . فالوبک (FOLLOW BACK)

منظور از FOLLOW BACK ، به دنبال کردن صفحه توییتر فرد یاست که.او را دنبال می کنید و در مقابل ، وی نیز شما را دنبال می کند .

6 . آنفالو (UNFOLLOW)

اگر قبلاً صفحه توییتر شخصی را دنبال می کردید.اما دیگر مایل به این کار نبودید می توانید او را آنفالو یا UNFOLLOW نمایید . (با اینستاگرام تفاوتی ندارد)

7 . فالو آنفالو (UNFOLLOW) مهم ترین اصطلاحات توییتر که بهتر است بدانید

منظور از FOLLOW-UNFOLLOW  یعنی کاربرانی را در تویتر فالو (دنبال) کنید.و آن ها نیز در مقابل ، شما را فالو کنند (FOLLOW BACK) اما شما پس از مدتی ، آن ها را انفالو نمایید .
این کار روشی است برای افزایش شمار.فالورهای اینستاگرام و توییتر . البته همیشه هم جواب نمی دهد ، اما گاهی اوقات کاربردی است .

8 . پیشنهاد فالو

اگر صفحه خاصی در توییتر وجود دارد که شما بسیار.به آن علاقه دارید و قصد دارید که دوستان شما نیز در توییتر ، آن صفحه را FOLLOW‌ کنند ، نام کاربری.آن صفحه را در توییت خود ، تگ می نمایید .

بیشتر بخوانید
معاملات کد به کد در بازار بورس

9 . هل دادن(RETWIIT)

منظور همان RETWIIT است تا دیگر کاربران نیز صفحه او را دنبال کنند . وقتی شما یکی از توییت های یک صفحه.را ریتویت (در توییتر خود بازنشر می دهید) می کنید ، کاربرانی که صفحه شما را در توییتر دنبال می کنند ، از این عمل شما آگاه خواهند شد . اقدامی جهت آشنایی دوستان شما نسبت.به طرز فکرو برنامه.و تخصص و ایدئولوژی و علایق شما درباره موضوعی مهم است .

مهم ترین اصطلاحات توییتر که بهتر است بدانید

10. پروتکت( PROTECT)

منظور از PROTECT ، حفاظت از حساب.کاربری توییتری شما می باشد . صفحهشما با تنظیمات (SETTING) در تویتر ، می تواند عمومی (PUBLIC) یا خصوصی (PRIVATE) باشد .
اگر صفحه توییتر شما ، پروتکت باشد ، فقط کسانی.قادر به مشاهده توییت های شما خواهند بود که درخواست فالو آن.ها توسط شما ، مورد قبول واقع شده باشد .

11. لاک(LOCK)

منظور از LOCK ،  قفل شدن حساب کاربر در توییتر است . اگر شما به هر دلیلی به مدت.طولانی در توییتر حضور نداشته باشید و یا پشت سر هم افرادی را فالو کنید.و از این قبیل کارها ؛ حساب کاربری.شما موقت لاک می شود  UNLOCK . شدن حساب کاربری شما ، چند روزی طول خواهد کشید .

12. دی اکتیویت(DEACTIVATE)

منظور از DEACTIVATE ، غیر فعال کردن حساب کاربری خود در توییتر می باشد . فرق DEACTIVATE با LOCK آن است که دی اکتیو کردن ، ارادی و لاک شدن ، غیر ارادی است .

13. ریپورت

اگر صفحه ای در توییتر شامل مطالب و یا.محتواهای غیر اخلاقی ، مبتذل ، خلاف قوانین توییتر و … باشد . شما می توانید آن صفحه را ریپورت کنید .

14. نود

وقتی شخصی از شما درخواست نود می کند.معنی این اصطلاح درخواست ارسال عکس برهنه از خودتان است که به شما توصیه می شود در اولین فرصت این قبیل اکانت ها را ریپورت کنید .

15. ساسپند(SUSPENDED)مهم ترین اصطلاحات توییتر که بهتر است بدانید

منظور از SUSPENDED ، متوقف کردن یک صفحه در توییتر برای همیشه است . این قضیه  زمانی اتفاق می افتد.که شمار زیادی از کاربران ، صفحه ای را ریپورت میکنند و توییتر این.اقدام را واقعی و مصداق نقض حقوق کاربران در توییتر دانسته و صفحه از دسترسی کاملاً خارج می گردد .

مهم ترین اصطلاحات توییتر که بهتر است بدانید

16. بلاک و آنبلاک و بلاک آنبلاک

منظور از BLOCK ، مسدود کردن یک کاربر در توییتر می باشد . منظور از UNBLOCK  یعنی خارج کردن کاربری.از حالت انسداد است تا دوباره بتوانید.صفحه وی را مشاهده یا با وی ارتباط برقرار نمایید . منظور از BLOCK-UNBLOCK یعنی این که کاربری را فراخوانی کنید و علاقمند نباشید که او نیز شما را فراخوانی کند . یعنی به حساب کاربری فرد رفته و خود را آنفالو (UNFOLLOW) کرده اید .

17. میوت(Mute)

Mute هم در تلگرام و هم در اینستاگرام نیز کاربرد دارد . اگر شما علاقه مند به مشاهده توییتر.هر کسی باشید می توانید او را میوت نمایید ، او از این کار شما با خبر نخواهد شد .

18. تایم لاین

به صفحه اصلی توییتر که پست های خود و دیگران را مشاهده می نمایید ، تایم لاین گفته می شود .

19. توییت(TWEET)

منظور از TWEET ، انتشار محتوای متنی و تصویری و ویدیویی و … در این شبکه اجتماعی می باشد .

20 . توییت پین(PIN TWEET)مهم ترین اصطلاحات توییتر که بهتر است بدانید

منظور از PIN TWEET ، اعلام عمومی مهم ترین پست شما در توییتر است تا همه از آن مطلع شوند .
مثل کاری که در تلگرام کرده و ۵ کاربری که برای شما مهم هستند.را پین می نمایید تا در.بالاترین بخش پیامرسان تلگرام شما قراربگیرند . با پین کردن یک پست دریک کانال تلگرامی ، همه کاربران ، توصیه به.مشاهده آن می شوند که همین رویه در توییتر هم صادق است .

بیشتر بخوانید
نماد ها در بورس چه مفهومی را می رسانند؟

مهم ترین اصطلاحات توییتر که بهتر است بدانید

21 . لیست(LIST)

منظور از LIST ، فهرستی از کاربرانی است که آن ها را آنفالو نکرده اید .

22 . بوک مارک (BOOKMARK)

منظور از BOOKMARK ، یعنی علاقمندی به مشاهده.دوباره یک توییت یا یک صفحه است . در مرور گر اینترنت خود نیز می توانید.یک صفحه وب را بوک مارک کرده تا دوباره آن را با یک کلیک ساده ، مشاهده کنید .

23 . توییت فاخر

توییتی که بسیار دیده شود و.ارزش بالایی داشته باشد گفته می شود . فرقش با توییت هوایی آن است که در توییت هوایی ، حرفی را به کسی می زنید.که معلوم نیست حساب کاربری در این شبکه دارد یاخیر .

24 . ریتوییت(RETWEET)

منظور از RETWEET به بازنشر کردن پست ها در توییتر اطلاق می گردد . البته ریت هم گفته  می شود . این عمل در فیسبوک یا عمل SHARE انجام می شود . اما در اینستاگرام ، امکان عمومی ندارد اما می توانید صفحه ای را به.صورت خصوصی برای دوستان خود دایرکت کنید .

25 . رتق و رتب و تب و رشتو مهم ترین اصطلاحات توییتر که بهتر است بدانید

منظور از تب (توییت بعدی) و رتق (ری توییت قبلی).و رتب (ریتوییت بعدی) و رشتو نیز به معنی رشته توییت است .

26 . کوت( QUOTE)

منظور از QUOTE ، ریتوییت است . البته ریتوییت با کامنت یا REWTWWET WITH COMMENT است .

27 . فیو(FAVORITE)

همان FAVORITE می باشد که ، در اینستاگرام به آن لایک گفته می شود .

28 . فیواستار(FAVSTAR )

منظور از FAVSTAR ، توییتی است که بیش از یک هزار بار ، لایکخورده است . اگرشما ، توییت کاربری را منشن.(MENTION) کنید و فرد دیگری ، منشن شما را لایک کند ، به این عمل ، فیو کردن منشن گفته می شود .

مهم ترین اصطلاحات توییتر که بهتر است بدانید

29 . نوتیفیکیشن

منظور از NOTIFICATION ، اعلان (اطلاع رسانی) است . توییتر به شما اعلام می کند که چه کسی.شما را منشن یا فیو (لایک) یا فالو کرده است .
به نوتیفیکیشن ، نوتیف هم گفته می شود . منظور از بی نوتیف شدن ، یعنی عدم آگاهی از وضعیت فالو و منشن.و لایک شدن در صفحه خود است . معمولا اگر لاک بشوید ، تا۴۸ساعت ، بی نوتیف خواهید بود .

30 . اینترکشن

منظور از Interaction ، ارتباط متقابل با کاربر ان در توییتر می باشد .

31 . منشن

منظور از mention ، پاسخ به توییت و پستی در این شبکه است . منشن قطاری یعنی آی دی شمار زیادی از کاربران را در یک پست ، تگ کنید تا آن ها از دیدگاه شما مطلع گردند .

32 . مومنت(moment) مهم ترین اصطلاحات توییتر که بهتر است بدانید

منظور از moment ، بازگو کردن حرفی در توییتر است تا شکل این.محتوا با توییت های معمولی شما ، فرق کند و ظرفیت دیده شدن.بیش تری داشته باشد .

33 . توییت استورم (tweetstorm)

منظور از tweetstorm ، مجموعه توییت ها است که.طوفانی از توییت ها را آماده و برنامه ریزی میکنید .

34 . دایرکت

منظور از دایرکت (direct)‌ همان دایرکت در اینستاگرام است . یعنی ارسال پیام خصوصی به کاربرانی که آن ها را دنبال.میکنید یادنبال نمی کنید (فرقی ندارد) .

بیشتر بخوانید
راهنمای تخصصی و 10 قدم برای استفاده از لایو فیسبوک

مهم ترین اصطلاحات توییتر که بهتر است بدانید

35 . هشتگ

منظور از hashtag ، استفاده از کلمه ای است که سبب.دیده شدن بهتر و بیش تر پست شما در این شبکه شود . چرا که پست شما را در فهرست پست هایی که.در آن زمینه خاص.منتشر شده است ، به نمایش در می آورد . به عبارت دیگر برچسب گذاری می باشد .

36 . ترند

برای مثال شما یک سری از موضوعات و.پست ها را در یک بازه زمانی ، باز نشر می کنید یا منتشر می کنید . سایت ترند زمپداتکامیا trendsmap.com شما را با ترند ها آشنا میکند . مثلا یک زمانی ، ترند METOO یا NOMAKEUPSEFLIE به راه افتاد تا اهمیت قربانیان آزار جنسی یا.حمایت از نیازمندان را با این دو هشتگ ترند ساز ، تقویت کند .

37 . طوفان توییتری مهم ترین اصطلاحات توییتر که بهتر است بدانید

این طوفان ها ، قدرت جهانی شدن دارند . وقتی می خواهید یک ترند یا هشتگ.جهانی شود ، خیلی ها در پست های بی ربط یا با ربط با.یک موضوع ، هشتگی را تگ می کنند و.اصطلاحا ، طوفان توییتری به راه می افتد . مثل جشن قهرمانی رئال مادرید .

38 . ایمپرشن

منظور از IMPRESSIONS ، دفعاتی است که کاربران این شبکه ، محتوای شما را مشاهده کرده اند .

39 . مجموع تعاملات

مجموع تعاملات یا درگیری ها که TOTAL ENGAGEMENTS نامیده می.شود ، میزان واکنش کاربران این شبکه به مطالب شما می باشد .

40 . کلیک لینک ها

منظور LINK CLICKS است که نشان دهنده میزان دفعاتی است.که کاربران این شبکه روی لینک هایی که داخل مطالب خود.گذاشته اید ، کلیک نموده اند .

41 . جزییات بیشتر

DETAIL  EXPANDS‌است . تعداد کلیک هایی که کاربران این شبکه ، رویTWEETهای شما می کنند تا.جزییات بیش تر لایک و فالو و کامنت های پست های شما را متوجه شوند .

مهم ترین اصطلاحات توییتر که بهتر است بدانید

42 . ریپلای

منظور همان REPLIES یا پاسخ به هر محتوای شما در این شبکه اجتماعی است . (درست مثل اینستاگرام و تلگرام)

43 . جاج کردن

منظور همان JUDGE‌است . یعنی قضاوت کردن نمودن شما ، پستهایتان ، محتواهای صفحه تان و ….

44 . کراش

منظور همان CRUSH یعنی علاقه داشتن به کاربری ، که از علاقه مندی شما اطلاعی ندارد .

45 . حساب کاربری فیک

حسابی است که توسط افرادی که هویت نامعلوم.و نامشخص دارند راه اندازی و مدیریت می شود . مثلا حسابی مدعی است که متعلق به فلان ورزشکار یا هنرمند یا سیاستمدار است در حالی که هویت مجهول دارد . فیس بوک و توییتر ، مملو از FAKE USERS‌ هستند .

46 . ریکامندیشن

توییتر براساس الگوریتم‌ های خاص خودش ، مانند کسانی.که با آن‌ ها.اینتراکشن دارید ، شماره موبایل و ایمیل کسانی.که.دارید ، موقعیت مکانی و… به کاربرانش توییتر اشخاص برای فالوکردن توصیه یا.همان ریکامندیشن می‌کند تا صفحه آن ها را دنبال نمایید .

47 . اکس

به دوست دختر / دوست پسر سابق که دیگر با او در ارتباط نیستید ، اکس (ex) می‌گویند .

48 . باند / باندبازی مهم ترین اصطلاحات توییتر که بهتر است بدانید

مثل سیاست که هرکسی برای خودش باند.و حزب خاص خود را دارد ، توییتر هم باند و باندبازی مخصوص به خودش را دارد . هدف اصلی باندبازی افزایش لایک ، ریتوییت و فالوورمی باشد . این کار به این صورت انجام می‌شود که مثلاً یک توییت ، فارغ از اینکه چه محتوایی دارد ، توسط یک باند یا تیم شروع به پروموت‌کردن بشود . بسیار پیش می‌آید که توییت‌ هایی که بار.محتوایی خاصی ندارند ، در توییتر به‌خاطر باندبازی فیو استار شده‌اند .

 

منبع : blog.hubspot.com

 

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید