میزان عوارض خروج از کشور در سال 99

طبق قانون اساسی ، ریاست جمهوری هر ساله لایحه بودجه.سالانه کل کشور را برای بررسی و تصویب به مجلس شورای اسلامی ارائه می دهد . یکی از بخش های مهم این لایحه برای صنعت.گردشگری ایران عوارض خروج از کشور است .  میزان عوارض خروج از کشور در سال 99

در لایحه بودجه سال 99 ، عوارض خروج از کشور برای هر مسافر ایرانی.مبلغ 264 هزار تومان تعیین شد . عوارض خروج از کشور برای زائرین.حج تمتع و حج عمره مبلغ 132 هزار.تومان در نظر گرفته شده است .

میزان عوارض خروج از کشور برای زائرین اربعین حسینی

طبقه تبصره 11 لایحه بودجه 99 کشور ، زائرین عتبات.عالیات که از چهاردهم شهریور 99 تا دوم آبان 99 از مرزهای زمینی به مقصد.کشور عراق از کشور خارج شوند ، از پرداخت عوارض خروج.از کشور معاف هستند .

میزان عوارض خروج برای سفرهای دوم به بعد میزان عوارض خروج از کشور در سال 99 

در این لایحه آمده است که عوارض خروج برای سفر دوم.به میزان 50 درصد افزایش یافته و به مبلغ 396 هزار تومان می رسد . برای سفرهای سوم و بیشتر عوارض خروج به میزان صد.در صد افزایش خواهد یافت و به مبلغ 528 هزار تومان می رسد .

با این حساب ، در قانون بودجه سال 99 ، عوارض خروج.از کشور نسبت به سال.های 97 و 98 ، بیست درصد افزایش داشته است .

مبلغ 40 هزار تومان از عوارض خروج از مرز های کشور.برای توسعه زیرساخت های گردشگری و حمایت از میراث فرهنگی.و صنایع دستی در نظر گرفته شده است .

بیشتر بخوانید
معرفی کامل روستای فیلبند به همراه مسیر دسترسی

گروه های معاف از عوارض خروج از کشور

قانون عوارض خروج از کشور از سال 1364 وارد.لایحه بودجه کشور شد . در همان سال تصویب شد که جمعیتی از پرداخت این عوارض معاف باشند . اما به تدریج این معافیت از گروه هایی برداشته شد .

بر اساس آخرین قانون تصویب شده در سال 1397 ، گروه.هایی که از پرداخت عوارض خروج از کشور معاف شده اند ، شامل این گروه ها می شوند :  میزان عوارض خروج از کشور در سال 99

1) خدمه وسایل نقلیه عمومی سفرهای زمینی ، دریایی.و پروازی که در حین انجام وظیفه شغلی از مرزهای کشور خارج می شوند .

2) دانشجویان مشغول به تحصیل در خارج از کشور.که مجوزهای تحصیلی مربوطه مطابق با ضوابط وزارت فرهنگ.و آموزش عالی را داشته باشند . با توجه به رفت و آمد دانشجویان در.طول تحصیل ، فاصله خروج دوم باید بیشتر از.سه ماه باشد تا دانشجو از پرداخت عوارض معاف شود .

3) بیمارانی که با مجوز شورای پزشکی برای کارهای درمانی.عازم خارج از کشور می شوند . در هنگام تصویب این قانون به یک نفرهمراه.این بیمارهم تا سقف 60 درصد تخفیف در.پرداخت عوارض خروج داده میشد .

4) جانبازان انقلاب اسلامی که برای کارهای درمانی عازم کشورهای دیگر می شوند .

5) ایرانی های مقیم خارج از کشور که گذرنامه شغلی.وزارت کار و امور اجتماعی را دارا هستند .

6) دارندگان گذرنامه سیاسی و خدمت .

7) زائران عتبات عالیات که در تاریخ های مشخص شده.برای پیوستن به پیاده روی اربعین از مرزهای زمینی کشور خارج می شوند .

بیشتر بخوانید
پروازهای فرست کلاس برای چه افرادی مناسبه

8) طبق قانون تصویب شده در سال 1364 ، مرزنشینان کشور می توانستند بدون پرداخت عوارض.به خارج از کشور رفت و آمد کنند . اما در سال 1397 این قانون اصلاح شد . در قانون جدید آمده است که مرز نشینان و زائران اربعین حسینی فقط یکبار.درطول سال شامل عوارض خروج از کشور میشوند .

بررسی مرزنشین بودن افراد ، توسط فرمانداران.شهرستان های مرزی تایید می شود .

میزان عوارض خروج از کشور در سال 99
کلام اخر میزان عوارض خروج از کشور در سال 99 

شاید برایتان جالب باشد که بدانید عوارض خروج.از کشور زمینی در سال 1396 ، برای سفر زیارتی 12500 تومان و برای سفر زیارتی.هوایی 37500 تومان بوده است . هم چنین این میزان برای سفرهای زمینی غیرزیارتی 25 هزار.تومان و برای سفرهای هوایی 75 هزار تومان بوده است .

 

منبع : www.theguardian.com

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید