نکات بهداشتی برای ورود به پارک های عمومی

 

بوستان‌ها و پارک‌ها از جمله اماکن عمومی هستند که ورود و.حضور در آنها باید با رعایت نکات بهداشتی صورت بگیرد تا.سلامت و ایمنی افراد تا حد امکان تامین شود . این مطلب به تشریح نکات بهداشتی برای ورود به پارک‌های.عمومی و حضور همراه با سلامت کامل اختصاص یافته است . نکات بهداشتی برای ورود به پارک های عمومی

نکات بهداشتی برای ورود به پارک های عمومی

حضور در طبیعت و بهره‌مند شدن از فضا و هوای طبیعی در ذات آدمی است.و در شهرها ، مردمی که کمتر به فضای.سبز طبیعی دسترسی دارند ، سعی می‌کنند با رفتن به پارک‌های.عمومی این کمبود را جبران کنند .

نکته مهم این که هم در شرایط طبیعی و هم در شرایطی.که ویروس کرونا همه‌گیر شده است ، برای نکات بهداشتی برای ورود به پارک‌های.عمومی باید برخی موارد را رعایت کرد تا.حداکثر ایمنی برای افراد فراهم شود .

تعویض لباس‌ها یادتان نرود

فضای پارک‌های عمومی و بوستان‌ها ، فضایی دلچسب و انرژی‌ زا است و در.چنین فضایی ، بهتر است از پوشیدن لباس‌های رسمی پرهیز کرد . مثلا یک کارمند که بایستی برای حضور در محل.کار از پوشش خاص اداری یا کفش‌های رسمی‌تر استفاده کند ، هنگام حضور.در پارک‌ها و بوستان‌ها می‌تواند از لباس راحت‌ تر ، ورزشی و حتی کفش‌.هایی مناسب برای پیاده‌ روی بهره ببرد .

در زمانه‌ای که کرونا ویروس تقریبا تمامی جنبه‌ های زندگی ما را تحت.تاثیر قرار داده ، تعویض لباس‌های اداری و رسمی و پوشیدن لباس‌ های.راحت‌تر برای حضور در پارک‌ها و بوستان‌ها بسیار ضرورت دارد .

ضمن این‌ که استفاد نکردن از پیراهن یا مانتوهایی با آستین‌ های.بلند و شلوارهایی با انتهای بلندتر از حد معمول ، می‌تواند ضریب تماس این بخش از لباس‌ها با محیط.و در نتیجه ، آلوده شدن به کرونا ویروس را افزایش دهد .

بیشتر بخوانید
پیشنهاد سریال برای روزهای قرنطینه

نکات بهداشتی برای ورود به پارک های عمومی

نکته دیگر این‌که تعویض لباس‌هایی که.در پارک از آنها استفاده کرده‌اید ، هنگام ورود به منزل باعث.می‌شود که احتمال انتقال کووید- 19 به.خانه از طریق این لباس‌ها تقریبا به صفر برسد .

اول کسب اطلاعات ، سپس عزیمت به پارک و بوستان نکات بهداشتی برای ورود به پارک های عمومی

برخی از سایت‌های به ویژه آنها که به.وزارت بهداشت تعلق دارند ، به صورت.همزمان میزان آلوده بودن مناطق مختلف به کرونا ویروس و.همچنین درجه آلودگی هوای هر منطقه را اعلام می کنند . این سایت‌ها در برخی موارد ، شهروندان را از.حضور در اماکن عمومی به ویژه پارکها و بوستان‌ها برحذر می‌دارند .

شما نیز هنگامی که قصد ورود به پارک‌ها و بوستان‌ها را.دارید ، بهتر است پس از کسب اطلاع از میزان سلامت یا آلودگی.چنین مکان‌هایی ، کم خطرترین آنها را برگزینید .

البته انتخاب نزدیک‌ترین پارک و بوستان برای تفریح ، به خودی.خود یک اولویت است ؛ مگر آن‌که این پارک یا بوستان ازدرجه آلودگی بالایی برخوردار باشد .

حضور در پارک بدون ماسک ممنوع است

نکات بهداشتی برای ورود به پارک های عمومی

مدتها بر سر این موضوع که آیا باید در فضاهای عمومی سرباز.هم مانند فضاهای عمومی سربسته از ماسک استفاده کرد یا نه ، بحث می‌شد ، اما افزایش کرونا.ویروس و میزان ابتدا و متاسفانه مگر و میر انسان‌ها در سراسر جهان باعث شد.تا پروتکل‌های بهداشتی در این باره نیز با قدرت و.استحکام بیشتری قوانین را وضع کنند .

شک نداشته باشید که هنگام ورود به پارک‌ها و.بوستان‌ها بایستی از ماسک استفاده کنید . البته میتوان پذیرفت که این کار تا اندازه‌ای میزان رضایتمندی شما از حضور.در چنین فضاهایی را کاهش می‌دهد ، اما اگر دلیل اصلی شما از ورود به.پارک‌های عمومی و بوستان‌ها ، افزایش میزان سلامتی است ، پس.باید بپذیرید که هرچه ضریب ابتلا به کرونا ویرورس را کاهش.دهید ، به حفظ سلامتی خودتان کمک کرده‌اید . یکی از مهمترین راهکارها برای دستیابی به چنین هدفی ، ماسک زدن است . پس لطفا هنگام ورود به پارک‌های عمومی و.گشت و گذار در آنها ، از ماسک استفاده کنید .

بیشتر بخوانید
پلاسما درمانی راهکاری برای درمان بیماران مبتلا به کرونا

دستور العمل های برای استفاده از اسباب بازی‌ها نکات بهداشتی برای ورود به پارک های عمومی

نکات بهداشتی برای ورود به پارک های عمومی

استفاده از اسباب بازی‌ها ، از جمله جذابیت های یک.پارک یا بوستان است ، اما در شرایط کنونی که کرونا ویروس تهدیدی جدی برای سلامتی.به حساب می‌آید ، دست زدن به اسباب‌بازی‌ها ، نشستن روی تاب و سرسره.و هرگونه تماس دیگر با اسباب‌بازی‌ها ، بسیار خطرناک است .

بنابراین توصیه می‌شود در گام نخست ، به پارک و بوستانی.بروید که فاقد اسباب‌بازی باشد تا فرزندان شما را به استفاده از آنها ترغیب نکند . در گام دوم ، اگر به پارک یا بوستانی رفتید که اسباب.بازی دارد ، حتما با فرزندان خویش درباره ضرورت پرهیز از آنها صحبت کنید . در گام سوم و هنگامی که چاره‌ای جز تن دادن به خواسته فرزندانتان برای استفاده از اسباب‌ بازی‌ها ندارید ، اولا حتما آنها از پوشش هایی نظیر ماسک و دستکش استفاده کنند . ثانیا بلافاصله پس از اتمام بازی ، دست‌ها و سایر نقاط بدن.و لباس آنها را که با اسباب‌بازی‌ها تماس یافته اند ، ضدعفونی سازید . ثالثا هنگام ورود به خانه ، تمامی لباس‌های آنها را تعویض کنید و لباس‌های.استفاده شده در پارک را بشویید . رابعا به حمام فرستادن آنها را فراموش نکنید .

از شلوغی فرار کنید

از دیگر نکات بهداشتی برای ورود به پارک‌های عمومی.که باید مورد نظر قرار بگیرد ، این است که دقت کنید کدام بخش از پارک یا بوستان خلوت‌تر است . واقعیت این است که باید از حضور در.همه مناطق شلوغ پرهیز کرد و این قانون درباره پارک‌ها و بوستان ها نیز صدق می‌کند . بنابراین ، خلوت‌ترین محل پارک را برای حضور انتخاب کنید .

بیشتر بخوانید
بهترین ضدعفونی‌ کننده‌ های طبیعی مقابله با کرونا

موضوعی که پیش از انتخاب محل خلوت پارک باید مد.نظر قرار بگیرد ، این است که ابتدا روزهای کاری را برای ورود به پارک.های عمومی انتخاب کنید ، زیرا روزهای تعطیل و پایان هفته ، پارک‌ها و بوستان.ها بسیار شلوغ‌تر از روزهای کاری هستند .

فاصله اجتماعی فراموش نشود نکات بهداشتی برای ورود به پارک های عمومی

نکات بهداشتی برای ورود به پارک های عمومی

جدا از پرهیز از محل‌های شلوغ در پارک‌ها و بوستان‌ها ، ضرورت.دارد فاصله‌گذاری اجتماعی را که از سوی وزارت بهداشت ، درمان.و آموزش پزشکی ابلاغ شده است ، رعایت کنید .

در این راستا، هم با فاصله تعیین شده با همراهان خودتان قرار.بگیرید و هم از خانواده‌های اطراف در پارک و بوستان فاصله لازم را رعایت کنید .

چند نکته دیگر هم برای ورود به پارک های عمومی وجود دارد.که باید مد نظر قرار داده شود . مثلا هنگام استفاده از آبخوری‌های عمومی حتما از لیوان یکبار.صرفی که به همراه خودتان برده‌ اید ، اسفاده کنید .

فراموش نکنید که رفتن به پارک و بوستان برای افزایش نشاط و سلامتی شماست . بنابراین ، هرچه نکات بیان شده در بالا را رعایت.کنید ، سلامتی خودتان را بیشتر تضمین کرده اید .

 

منبع : www.cdc.gov

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید