همه چیز درباره تاریخ برگزاری کنکور 99

در طی روزهای اخیر و با توجه به شیوع ویروس کرونا، در صفحات.مجازی شایعات زیادی درباره کنکور کارشناسی مبنی بر لغو کنکور منتشر میشود. همه چیز درباره تاریخ برگزاری کنکور 99

همه چیز درباره تاریخ برگزاری کنکور 99

در این مقاله قصد داریم شما را از اخبار دقیق کنکور کارشناسی، ارشد و دکتری 99 مطلع کنیم.

تغییر زمان برگزاری 3 کنکور 99

به دنبال اخبار ضد و نقیض منتشر شده مبنی بر برگزاری کنکور 99 و یا.تغییر تاریخ آن فاطمه زرین آمیزی سخنگوی سازمان سنجش.و آموزش کشور در طی مصاحبه ای به تمام شایعات پایان داد. همه چیز درباره تاریخ برگزاری کنکور 99
طبق گفته ی زرین آمیزی، تاریخ برگزاری سه کنکور.سراسری کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، با هماهنگی وزارتخانه‌.های علوم، بهداشت و آموزش و پرورش تغییر پیدا کرد.

در نتیجه ی سخنان سخنگوی سازمان سنجش، گفته شد.که تاریخ های جدیدی در 14 اردیبهشت 99 به ستاد ملی مبارزه با کرونا برای.زمان برگزاری.کنکور ها ابلاغ شد و نتیجه ی دقیق آن در روزهای آینده مشخص خواهد شد.

زمان برگزاری کنکور کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری 1399

در پی در خواست سازمان سنجش از ستاد مدیریت کرونا، زمان برگذار کنکور.ارشد و دکتری به تعویق افتاد و به تاریخ هایی که.در ادامه ذکر میکنیم موکول شد.
تاریخ برگزاری کنکور ارشد 99 روزهای پنجشنبه و جمعه 22 و 23 خرداد ماه.
تاریخ برگزاری کنکور دکتری 99 : صبح جمعه تاریخ 9 خرداد 1399

تاریخ برگزاری کنکور کارشناسی 99 : ابتدا تصمیم بر این بود تا تاریخ کنکور.کارشناسی سراسری 99 در تاریخ 12 و 13 تیر ماه برگذار شود.اما با شیوع ویروس کرونا این تصمیم تغییر پیدا کرد. همه چیز درباره تاریخ برگزاری کنکور 99

در ادامه دکتر ابراهیم خدایی اذعان کردند که با توجه به.اینکه کنکور کارشناسی 99 با زمان برگزاری امتحانات متوسطه در ارتباط است، بنابراین بعد از ابلاغ تغییر زمان کنکور.کارشناسی 99، تصمیم گرفته شد تا زمان آن به 20 روز بعد از امتحانات نهایی منتقل شود.
باتوجه به اینکه امتحانات نهایی از تاریخ 16 خرداد آغاز.شده و 14 تیر ماه به پایان خواهد رسید.

بیشتر بخوانید
رشته های پرمخاطب ریاضی فیزیک و بازار کار

همه چیز درباره تاریخ برگزاری کنکور 99

بنابراین طبق گفته ی رئیس.سازمان سنجش، تا تقویم آموزشی آموزش و پرورش مشخص نشود نمی‌شود درباره.کنکور صحبت کرد و هنوز تاریخ دقیقی برای برگزاری کنکور کارشناسی 99 اعلام.نشده و در صورت اعلام به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

توجه کنید که همراه داشتن کارت ورود به جلسه و کارت.شناسایی، در تمامی آزمون ها اجباری است. برای دریافت کارت ورود.به جلسه، باید چند روز قبل از برگزاری کنکور از طریق.سایت سازمان سنجش اقدام به دریافت و پرینت کارت ورود به جلسه نمایید.

تاریخ برگزاری کنکور آزاد 99 همه چیز درباره تاریخ برگزاری کنکور 99

همانطور که میدانید، کنکور کارشناسی.سراسری و آزاد با هم ادغام شده و در یک روز برگذار میگردد.
همچنین از سال 96 تا کنون برای کنکور کارشناسی ارشد داشنگاه.های سراسری و آزاد نیز فقط یک آزمون برگذار میشود.
زمان آزمون دکتری سراسری و آزاد 99 نیز یکسان است.

چرا تاریخ کنکور سراسری کارشناسی هنوز نا معلوم است ؟

در روزهای اخیر سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس در طی مصاحبه ای.گفت که ویروس کرونا مسئله‌ای نیست که کسی بتواند با قاطعیت درباره.زمان اتمام آن اطلاع رسانی کند بنابراین طبق.تاریخ مشخص شده، کنکور سراسری را برگزار می‌کنیم.

مسئولین آموزشی به علت اینکه نگران دانش آموزان عزیز هستند.سعی خواهند کرد زمانی اقدام به برگزاری آزمون کنند که دانش آموزان ازخطر ابتلا به کرونا در امان باشند. چونکه تعداد دانش آموزان در مقطع کارشناسی.برای کنکور زیاد است برای همین نگرانی در زمینه بیماری کرونا وجود دارد.

به همین دلیل نمیتوان تضمین کرد که آیا امکان برگزاری آزمون.با این حجم دانش آموزان وجود دارد یا خیر اما چیزی که وجود دارد به هر.حال کنکور سراسری سال 99 برگذار شده و لغو نخواهد شد. بنابراین سعی خواهد شد که کنکور سراسری.کارشناسی در دهه ی اول مرداد ماه برگذار شود اما چون وضعیت ویروس کرونا نامعلوم هست نمیتوان نظر قطعی داد.

بیشتر بخوانید
مراحل انتخاب رشته در کنکور سراسری

همه چیز درباره تاریخ برگزاری کنکور 99

نحوه ی برگزاری کنکور 99

ابن روزها به علت بیماری کرونا، تجمعات در بسیاری از شهر های ایران لغو شده و کنکور نیز یکی از بزرگترین تجمعات کشور در هر شهری به حساب می آید سازمان سنجش برای جلوگیری از خطر کرونا سعی خواهد کرد به کمک ستاد مبارزه با کرونا مواد ضد عفونی کننده و دستکش و ماسک را در اختیار دانشگاه ها قرار خواهد گرفت تا دانش آموزان، آزمون کنکور را با اطمینان خاطر شرکت کنند.

 

منبع : en.wikipedia.org

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید