وسایلی که باید تو کیف آرایشتون داشته باشین

بارها پیش اومده که برای آرایش کردن یا میکاپ روزانه ، میکاپ.شب ، یا میکاپی که مناسب دانشگاه یا محل کار و قرار های.اداری باشه ، خیلی از وسایل مورد نیاز یک آرایش خوب رو نداریم . خب ما به شما کمک میکنیم که اگر هر وسیله ای رو نداشتین.چه چیزی رو جایگزینش کنین ، که هم وقتتون گرفته نشه هم.هزینه اضافی برای خرید همه وسایل آرایشی صرف نکنین . وسایلی که باید تو کیف آرایشتون داشته باشین

جایگزین کردن وسایل آرایشی به جای هم وسایلی که باید تو کیف آرایشتون داشته باشین

1) استفاده از رژ گونه در صورت نداشتن سایه پشت چشم

وسایلی که باید تو کیف آرایشتون داشته باشین

اگر سایه ندارین یا تموم شده شما میتونین از رژ گونه اتون استفاده.کنین و اونو به پشت پلکتون بزنین (فقط یادتون باشه که لوازم آرایش پودری به مروز زمان و در معرض آفتاب.و هوا قرار گرفتن اکسید میشن و تغییر رنگ پیدا میکنن گاهی هم تیره تر از.رنگ اصلی خودشون میشن ، پس تو میزان استفاده رژ گونه دقت.داشته باشین که بعدا جلوه نامناسبی به آرایشتون نده)

2) استفاده از پودر بچه به جای پودر فیکس وسایلی که باید تو کیف آرایشتون داشته باشین

وسایلی که باید تو کیف آرایشتون داشته باشین

وقتی آرایشتون تموم شد و خواستین رو صورتتون خوب بمونه.و ماندگاریش زیاد بشه و با عرق کردن یا هرچیز دیگه آرایشتون برق نیافته و پاک نشه میتونین.از پودر بچه استفاده کنین که تو همه ی داروخانه ها موجوده ( قسمت هایی از صورت که منافذ باز داره و باعث تعریق.کردن میشه مثل روی گونه یا روی بینی و چانه ، میتونین با یک عدد پَد آرایشی پودر بچه را به.محل مورد نظرتون بزنین و بعد از یک الی دو دقیقه به آرامی پاک کنید)

بیشتر بخوانید
مراقبت از پوست های آکنه دار

حتی میتوانید از پودر بچه برای گرفتن چربی سر و.چربی موها استفاده کنین ، اگر به هر دلیلی وقت حمام کردن ندارین و برای.بیرون رفتن عجله دارین و نیاز به حموم دارین میتونین مقداری پودر.بچه را به پوست سر بزنید تا چربی موها را گرفته و مات کند .
فقط یادتون باشه که وقتی به خونه رسیدین حتما موهاتونو.بشورین چون به مرور زمان استفاده از پودر بچه باعث ریزش مو میشه .

3) استفاده از خط چشم به جای ریمل

وسایلی که باید تو کیف آرایشتون داشته باشین

اگر ریملتون خشک شده یا ریمل در دسترس ندارین میتونین از خط چشم استفاده.کنین و تاثیر فوق العاده اون رو ببینین ، به این صورت که خط چشم مویی را فقط.به نوک مژه ها بزنین نه کل مژه، تا باعث بلند شدن و دانه دانه شدن مژه ها شود .

4) سایه با رژ لب های رنگی

اگر سایه رنگی ندارین و دوست دارین که پشت پلکتون رنگ داشته باشه.میتونین از هر رنگ رژ لب و مداد لبی که دارین استفاده کنین و در آخر برای ماندگاری.بیشتر روی پشت پلکتون رو با پنکک یا پودر فیکس خشک کنین .

5) برای خودت شیمر بدن یا هایلایتر بدن درست کن وسایلی که باید تو کیف آرایشتون داشته باشین

به جای هزینه های زیاد اسپری های بدن و هایلایتر های مایع و پودری خودت برای خودت شیمر بدن درست کن
مواد مورد نیاز برای این کار:

سایه شاین دار که ازش استفاده نمیکنین + یک قاشق غذا خوری.گلیسیرین (اگر گیلیسیرین نداشتین میتونین از روغن بچه استفاده کنین)+ سه قاشق غذا خوری آب مقطر +مقداری از.عطری که دوس دارین برای خوشبو شدنش یک قوطی عطر که پمپی باشه برمیدارین و مقداری.از اون سایه شاین دار رو پودر میکنین و میریزین توی ظرف مورد نظر . گلیسیرین و آب مقطر و عطر رو هم به اون اضافه میکنین.و درش رو خوب میبندین و محکم ظرفتون رو تکون میدین تا مواد خوب باهم ترکیب بشه حالا شما یک.شیمر خونگی خوشبو دارین که میتونین بعد از حمام و شیو بدن از اون استفاده کنین .

بیشتر بخوانید
چگونه ضد آفتاب مناسب پوست خود انتخاب کنیم ؟

6) براق شدن لاک ناخن

وسایلی که باید تو کیف آرایشتون داشته باشین

برای اینکه لاک روی ناخن هایتان زودتر خشک شود قبل از لاک زدن روی.ناخن هایتان دست های خود را با مایع دست شویی خوب بشورید تا ناخن ها عاری.از هرگونه کثیفی و چربی باشد سپس لاک خود را بزنید و.بعد از یک دقیقه دستان خود را زیر آب سرد قرار دهید . این کار به خشک شدن لاک ها سرعت میدهد و براقی لاک را حفظ میکند .

7) تثبیت رژ لب وسایلی که باید تو کیف آرایشتون داشته باشین

برای اینکه رژ لب روی لبتون دوام زیادی داشته باشه و با خوردن غذا به راحتی پاک.نشه ، میتونین بعد از زدن رژ لب یک لایه نازک دستمال کاغذی رو رو لب هایتان بگذارید.و با انگشت اشاره خود به آرامی روی آن ضربه بزنین تا چربی اضافی.رژ گرفته شود و تثبیت پیدا کنه .

منبع : www.realsimple.com

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید