چه عواملی باعث جوش زدن روی پوست می شود؟

عوامل زیادی وجود دارند که باعث ایجاد آکنه و جوش روی پوست.صورت می شوند عواملی مانند :چه عواملی باعث جوش زدن روی پوست میشود

آلودگی هوا ، چربی پوست ، استفاده نکردن از کرم ضد آفتاب ، استفاده زیاد از شیرینی و قندهای مصنوعی ، برنامه غذایی نامناسب و ماندن طولانی مدت آرایش روی صورت همینطور.پوست های چرب مستعد جوش و آکنه هستند . برای درمان این نوع آکنه ها باید چربی پوست را کنترل نموده.و سپس با استفاده از ژل های شست و شو PHصورت رو کنترل و تنظیم کرد . شست و شوی روزانه صورت با صابون.یکی از مهم ترین راهکار هاست .

چه عواملی باعث جوش زدن روی پوست میشود

انواع جوش ها راههای درمان آن

جوش های پوستی یا آکنه ناشی از جمع شدن غدد چربی و سلولهای مرده پوست . فولیکول مو است که به وسیله میکروب ها آلوده و ملتهب شده و.ترشحات سطح آنها را پر کرده است . معمولا جوش ها قرمز رنگ ، سرسیاه و سر سفید هستند و میتوانند در تمام نواحی پوست از جمله صورت ظاهر شوند .

برای درمان جوش و جای جوش استفاده از محصولات آنتی اکنه از جمله.کرم و ژل ضد جوش استفاده میشود . برای خرید این محصولات از بین لیست برندهای متنوع ایرانی و خارجی.مانند ، استادرم ، بایودرما ، کامان ، نورا ، پرودرما ، میکرودرم ، ویشی ، آردن ، دوکری ، اوریاژ ، فیس دوکس ، سینره و … انتخاب کنید .

محصولات ضد جوش چه تاثیری بر پوست دارد  چه عواملی باعث جوش زدن روی پوست میشود

محصولات ضد جوش با توجه ترکیبات و مکانیسم اثر خود باعث.خشک شدن جوش ها و جلو گیری از گسترش التهاب آنها میشوند پس از درمان جوش نوبت.به از بین بردن جای جوش میشود که کمی سخت تر و طولانی تر است.و نیاز به صبر و کمک خودتون هست . برای این مرحله استفاده از کرم های ضد لک و روشن کننده نیز میتواند بسیار موثر واقع شود .

بیشتر بخوانید
چگونه ضد آفتاب مناسب پوست خود انتخاب کنیم ؟

به طور کلی درمان جوش شامل دو مرحله اصلی است . لایه برداری و درمان آنتی باکتریال . بعضی محصولات اختصاصا خاصیت آنتی باکتریال دارند.و بعضی هم فقط خاصیت لایه برداری دارند . و بسیاری از محصولات ضد جوش هم هر دو خاصیت را به طور همزمان باهم دارند.که بستگی به نوع پوست و نوع جوش و تجویز پزشک دارد .

هرچند محصولاتی که هردو خاصیت را داشته باشند به نظر بهتر می.آیند اما تجربه ثابت کرده که بهتر است در مرحله اول لایه برداری انجام شود و بعد.محصولات آنتی باکتریال مورد استفاده قرار بگیرند‌ حتی زمانی که محصول.هر دو خاصیت لایه برداری و آنتی باکتریال را داشته باشند باز بهتر است.قبل از استفاده از آن یک کرم لایه بردار یا ژل شست و شوی لایه.بردار استفاده نمایند تا پوست کاملا تمیز شود .

معرفی کرم ها و پماد ضد جوش چه عواملی باعث جوش زدن روی پوست میشود

1) کرم ضد جوش موضعی بنزوئیل پروکساید پانژل

چه عواملی باعث جوش زدن روی پوست میشود

کرم ضد جوش پانژل را میتوان قوی ترین کرم ضد جوش خارجی موجود در ایران دانست . و به همین دلیل مشتریان و محبوبیت بسیار زیادی دارد . بنزوئیل پروکساید معمولا با درصدهای ۲/۵ .۵. و ۱۰ درصد در کرم.ها و محلول های ضد جوش مورد استفاده قرار میگیرند.که کرم ضد جوش پانژل با بالاترین درصد مجاز که همان ۱۰ درصد است مورد استفاده قرار گرفته .

علاوه بر آن این کرم خاصیت آنتی اکسیدانی دارد که باعث.باز شدن منافذ بسته پوست میشود در نتیجه چربی حبس شده در زیر پوست.که عامل جوش است از زیر پوست خارج میشود و باکتری ها همراه آن از زیر پوست تخلیه میشوند.به همین دلیل تخلیه چربی زیر پوستی بعد از استفاده از این ژل گاهی پوست خشک و حتی قرمز میشود.که بهتر است از کرم های مرطوب کننده استفاده کنید .

بیشتر بخوانید
راز های شادابی و طراوت پوست
2)کرم ضد جوش هیسه آک ۳رگول اوریاژ

چه عواملی باعث جوش زدن روی پوست میشود

کرم ضد جوش هیسه آک ۳ رگول اوریاژ را میتوان بهترین کرم لایه بردار خارجی.موجود در ایران دانست به این دلیل که در ترکیبات این.کرم تمام انواع اسیدهای میوه استفاده شده است .

کرم ضد جوش هیسه آک ۳ رگول اوریاژ به دلیل داشتن همزمان تمام اسیدهای لایه.بردار هم لایه بردار سطحی و هم لایه بردار عمقی انجام میدهد و برای تمام انواع پوست مناسب است و سلولهای بیمار.به باکتری جوش را حذف کرده و جوش را درمان میکند .

3) پماد کلیندامایسین درمان فوری جوش صورت چه عواملی باعث جوش زدن روی پوست میشود

چه عواملی باعث جوش زدن روی پوست میشود

پماد کلیندامایسین در واقع یک آنتی بیوتیک بسیار قوی است.که به صورت محلول و ژل در داروخانه ها در دسترس است . که بعد از شست و شوی تمیز پوست متناسب با شدت جوش ۱ یا ۲ بار روزانه به محل جوش میزنید .
به یاد داشته باشید که ژل را فقط در نقطه مورد نظر بزنید نه کل پوست صورت . همچنین بعد از مدتی استفاده مشاهده میکنید که.صورتتان پوسته پوسته شده ، این به دلیل لایه برداری قوی و عملکرد.قوی و سریع این ژل میباشد که میتوانید پوست های اضافی را از صورت خود بکنید .

4) ژل ضد جوش سینره :

چه عواملی باعث جوش زدن روی پوست میشود

این ژل دارای روغن درخت چای میباشد که موثرترین ماده آنتی باکتریال گیاهی تایید شده است . و باعث رفع جوش های التهابی سرسیاه و سر سفید میشود.و از جا ماندن جای جوش بر روی پوست جلوگیری میکند .

۱۵ الی ۲۰ دقیقه بعد از استفاده از این ژل کاملا جذب.صورت میشود و باعث جم شدن منافذ باز پوست و جلوگیری از جوش میشود و با مواد.معدنی موجود در این ژل ضد جوش باعث افزایش پروتئین.سازی سبب برطرف شدن جای جوش میشود .

بیشتر بخوانید
وسایلی که باید تو کیف آرایشتون داشته باشین

 

منبع : www.medicalnewstoday.com

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید