چگونه پلاک بین المللی خودرو دریافت کنیم

افراد زیادی هستند که  تمایل دارند با ماشین شخصی خود به کشورهای دیگر مسافرت کنند . برای تحقق این امر، شما به گواهینامه بین المللی و پلاک بین المللی نیاز دارید . مجله مگ نت در این نوشته شما را در این زمینه راهنمایی می کند. چگونه پلاک بین المللی خودرو دریافت کنیم

برای خروج از کشور با ماشین شخصی سه مرحله وجود دارد :

1) در مرحله اول باید برگه کاپوتاژ خودرو دریافت کنید .

2) در مرحله دوم نیاز به گواهینامه بین المللی دارید .

3) در مرحله سوم باید پلاک بین المللی دریافت و آن را بر روی خودرو نصب کنید .

کابوتاژ خودرو چگونه پلاک بین المللی خودرو دریافت کنیم

دریافت پلاک بین المللی

اولین قدم برای سفر با ماشین شخصی ، کابوتاژ ماشین است . کابوتاژ به معنای دریافت مجوز خروج از.کشور برای اتومبیل شخصی است . گرفتن مجوز کابوتاژ از طریق گمرک یا کارگزاری های گمرک انجام می شود . برگه مجوز کابوتاژ حداکثر یک سال زمان دارد . اگر سفر شما بیش از یک.سال طول بکشد ، باید برگه کابوتاژ خود را تمدید کنید . ابطال برگه کابوتاژ با اتمام زمان آن انجام نمی گیرد.و برای باطل کردن برگه کابوتاژ باید مراحلی را طی کنید . اگر در این مدت قصد فروش خودروی.خود را داشته باشید حتما برای ابطال کابوتاژ اقدام کنید .

برای گرفتن برگه کابوتاژ ، تمدید و.یا باطل کردن آن باید.خودرو هم همراه شما باشد . بردن تمام مدارک خودرو مانند برگ سبز ، سند ، کارت ماشین و مدارک.شناسایی خودتان.مانند گواهینامه ، کارت ملی و شناسنامه الزامی می باشد .

بیشتر بخوانید
راهنمای پیشگیری از کرونا در سفر

اگر در فصلی با ترافیک سفر کمتر برا دبوتاژ ماشین اقدام.کنید ، این کار حداکثر یک ساعت طول می کشد . هنگام ورود به محوطه گمرک باید.برگه دبوتاژ را به نگهبان ورودی نشان دهید . در هنگام ورود و خروج از مرزهای کشور ، مهر ورود و.خروج بر روی برگه دبوتاژ ثبت می شود . توصیه ما به شما این است که.در گمرک های مرزی ، دبوتاژ خودرو را انجام دهید .

در گمرک های مرزی مدارک شما احراز هویت میشود.و یک اظهار نامه امضا می کنید که ماشین را قبل از.یک سال به کشور باز میگردانید . در قسمت بازدید ماشین هم نگرانی خاصی وجود.ندارد ، زیرا بیشتر حساسیت بر روی خودروهای عتیقه است . در سال 98 برای ثبت اظهارنامه مبلغ 16 هزار.تومان و برای بازدید ماشین مبلغ 35 هزار تومان دریافت می شد . این هزینه کلی دبوتاي خودرو است .

دریافت گواهینامه بین المللی چگونه پلاک بین المللی خودرو دریافت کنیم

دریافت پلاک بین المللی

با مراجعه به مراکز اصلی و نمایندگی های کانون جهانگردی.و اتومبیل رانی جمهوری اسلامی ایران در تهران و سایر استان ها و به همراه داشتن مدارک زیر می توانید.به صورت فوری گوهینامه بین المللی دریافت کنید .

اصل گواهینامه رانندگی معتبر جمهوری اسلامی ایران با اعتبار حداقل.یک ماه و سه روز برای دریافت گواهینامه بین المللی یک ساله و اعتبار حداقل سه سال برای دریافت گواهینامه رانندگی.بین المللی سه ساله یک قطعه عکس سه در چهار تمام.رخ که برای بانوان داشتن حجاب اسلامی در عکس الزامی است .

  • اگر قبلا گواهینامه بین المللی داشته اید آن را به همراه داشته باشید .
  • اصل گذرنامه یا کپی صفحه اول آن
  • تکمیل فرم درخواست گواهینامه بین المللی رانندگی
  • پرداخت هزینه های اعلام شده
بیشتر بخوانید
آشنایی با بهترین مراکز خرید استانبول

دریافت پلاک بین المللی

دریافت پلاک بین المللی

با به همراه داشتن مدارک بالا می توانید همزمان از دفاتر.جهانگردی و اتومبیل رانی جمهوری اسلامی پلاک بین المللی هم دریافت کنید . دقت داشته باشید که پلاک بین المللی تاریخ انقضا ندارد و.برای هر خودرو فقط یک بار صادر می شود . پس در صورت.فروش باید پلاک را به خریدار جدید تحویل دهید . با پلاک بین المللی در ایران تردد نکنید . هزینه دریافت پلاک بین المللی.در سال 98 برای هر خودرو 328 هزار تومان بود .

 

منبع : www.cactus2000.de

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید