کنترلر Ps5 پلی استیشن 5 رونمایی شد

سونی به تازگی از کنترلی که برای بازی PS5 استفاده خواهیم کرد رونمایی کرده است. سونی این کنترلر را Dualsense نام گذاری کرده است ، پیشرفت های بسیاری بر روی استفاده از این کنترلر اعمال کرده است. از جمله این ویژگی های جدید ، محرک های تطبیقی با باز خورد هاپتیک ، میکروفون داخلی که به شما امکان می دهد بدون هدفون با دوستان خود ارتباط برقرار کنید و برداشتن دکمه Share و جایگزین کردن دکمه Create برای ساخت ویدئو و تصاویر. کنترلر Ps5 پلی استیشن 5 رونمایی شد

علاوه بر این تغییرات ، سونی در وبلاگ پلی استیشن گفت که لایتبار را به کناره های تاچ پد آورده است. به گفته سونی این تغییر یه لحاظ ظاهری حس جدیدی را به مخاطب القاء می دهد. طراحی دو رنگی برای کنترلر های PlayStation چیزی جدید است ، هرگز در گذشته شاهد معرفی با این نوع رنگ پردازی نبودیم (همه آنها کاملاً سیاه یا سفید رنگ بوده اند) و می تواند به معنای این باشد که خود کنسول نیز دو رنگ است.

مانند کنترلر Dualshock ،.کنترلر Dualsense دارای یک باطری داخلی است.که توسط درگاه تایپ C شارژ خواهد شد..سونی همچنین این قول را داده است که کنترلر جدید باطری قوی تر.که استفاده بیشتری را داراست بدون اینکه وزن اضافی را به دسته بدهد طراحی کرده است.

Dualsense

قابلیت های جدید

Adaptive Triggers قابلیتی جدید که در دکمه های L2 و R2 نصب و راه اندازی شده است. این قابلیت جدید برای هرچه بهتر درک کردن موقعیت و لمس کردن وضعیت موجود در بازی را برای شما قابل لمس می کند. برای مثال اگر شخصیت شما کمانی را در دست دارد و تیر اندازی کردن توسط این کمان برای شخصیت سخت باشد ، این قابلیت باعث می شود تا شما فشار بیشتری را به دکمه وارد نمایید تا بتوانید حسی که شخصیت اصلی دارد را حس کنید.

قابلیت Haptic Feedback که در پلی استیشن 4 هم قرار گرفته بود.در این کنترلر به سطح بالاتری ارتقاء یافته است..به طوری که شما وقتی شخصیتتان ضربه ای را دریافت می کند یک جور لرزش خاص.و با ظرافت بیشتری را تجربه می کنید. یا وقتی یک هواپیما.یا کشتی را میرانید لرزش های متفاوتی را حس می کنید.

بیشتر بخوانید
جی‌.کی سیمونز از نقش خود در MCU می‌گوید
کنترلر Ps5 پلی استیشن 5 رونمایی شد

قرار دادن ویژگی های جدید در یک کنترلر جدید ، یک مشکل برای تیم طراحی بود و آنها با مهندسین سخت افزاری پلیاستیشن به طور همکاری کردند تا این کنترلر به نوعی احساس کوچکتر بودن نسبت به کنترلر قبلی را داشته باشد. قبل از رسیدن به این طراحی نهایی ، پلی استیشن چندین طرح را طی چند سال گذشته پشت سر گذاشت و برای گیمرها با طیف گسترده ای از مدل های گوناگون را آزمایش کرد تا راحت ترین آن ها انتخاب شود.

Dualsense

جیم رایان ، رئیس و مدیر عامل شرکت سونی ، در بیانیه ای گفت: کنترلر Ps5 پلی استیشن 5 رونمایی شد

“DualSense یک عزیمت جدی از کنترلر قبلی ما را نشان می دهد و دقیقاً چقدر احساس می کنیم که از جهش نسلی قبلی با PS5 احساس می کنیم. بسیاری از ویژگی های نوآورانه در PS5 ، برای بازی ها تحول آور خواهد بود و ادامه ماموریت ما در پلی استیشن برای رد کردن مرزهای بازی ، در حال حاضر و در آینده.”

جیم رایان همچنین راجب تیم سازنده و سفری که با  پلی استیشن 5 شروع خواهند کرد گفت: کنترلر Ps5 پلی استیشن 5 رونمایی شد

“به سازندگان پلی استیشن ،.من واقعاً می خواهم از شما بخاطر اینکه این سفر هیجان انگیز را به سمت.PS5 در تعطیلات 2020 به اشتراک گذاشتید تشکر بکنم..ما مشتاقانه منتظر هستیم تا اطلاعات بیشتری را درباره.PS5 از جمله طراحی کنسول در ماه های آینده با شما به اشتراک بگذاریم. “

Dualsense

کنترلر جدید با طراحی غیر مرسوم و غیر سنتی معرفی شده است..کنترلری کوچک تر از نسخه قبلی ، طول عمر باطری بیشتر ، وزن سبک تر و قابلیت های متنوع. کنترلر Ps5 پلی استیشن 5 رونمایی شد

منبع: www.ign.com

بیشتر بخوانید
ساخت فیلم مرد تک‌ مشتی (One Punch Man)

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید